کد خبر: 10006تاریخ انتشار : ۱۸:۳۳:۳۸ - یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸

«نه به انحراف» در استان مازندران / ما فراموش نخواهیم کرد!

اختصاصی مازنی خبر / گروه سیاسی : بعد از سفر نخست وزیر کشور ژاپن به کشورمان و دیدارش با مقام معظم رهبری ، تقریباً سیاست های کلی نظام جمهوری اسلامی بار دیگر برای همگان تبیین و مشخص شد . سیاستی که به دور از آنکه بر روی کاغذ آورده شود به مسئولان ارشد کشورمان شفاهاً […]

«نه به انحراف» در استان مازندران / ما فراموش نخواهیم کرد!

اختصاصی مازنی خبر / گروه سیاسی : بعد از سفر نخست وزیر کشور ژاپن به کشورمان و دیدارش با مقام معظم رهبری ، تقریباً سیاست های کلی نظام جمهوری اسلامی بار دیگر برای همگان تبیین و مشخص شد . سیاستی که به دور از آنکه بر روی کاغذ آورده شود به مسئولان ارشد کشورمان شفاهاً ابلاغ و این مهم را یادآوری کرد که در سایه مقاومت ، باید همدل و استوار در کنار یکدیگر برای رسیدن به اهداف جمهوری اسلامی چه در حوزه داخلی و چه در حوزه سیاست خارجی تلاش کرد. تاکیداتی که عنوان شد ، همه ی مسئولین کشور باید موضوع اتحاد را در مقابله با عناصر بیگانه و استکبار لحاظ کنند.

در روزهائی که دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی هر نوع تهمت و دروغی را به جمهوری اسلامی نسبت می دهند تا فضای جهانی را علیه کشورمان کنند ، نقش ارکان قدرت ، شخصیت های سیاسی و مسئولین برجسته کشور و همچنین افرادی که در گذشته مسئولیت های مهمی برعهده داشتند، پررنگ تر از گذشته شده است و به خاطر منافع نظام جمهوری اسلامی ، به نوعی گِل آلود کردن فضا برای گرفتن ماهی سیاسی باید جای خودش را به همدلی ، وحدت و کنار یکدیگر بودن ، بدهد. همدلی و وحدتی که می تواند سرآغاز فصل تازه ای برای توسعه در کشور و جلب بیشتر رضایت مردم شود و البته این سخن به این معنا نیست که نباید جلوی بیان انتقادات سازنده را در کشور گرفت.

با این حال خبر رسیده است ، رئیس جمهور سابق کشورمان که در سال های اخیر با تدارک سفرهای استانی بیش از آنکه بر طبل وحدت بکوبد بر طبل تفرقه بین ارکان قدرت کوبیده و به جای انتقاد ، لب به تخریب و تهمت گشوده است، قصد دارد یکی از شهرهای شرق استان مازندران را به عنوان هدف «سفرِ تبلیغاتی» بعدی قرار دهد تا شاید مانند دفعات قبلی توجه مردم و رسانه ها را به سمت خود جلب و با کم رنگ کردن عملکرد پرانتقاد ۸ ساله اش ، بار دیگر به مظلوم نمائی بپردازد. همان رئیس جمهوری که در طول دوران فعالیتش بارها نسبت به دلسوزی ها و توصیه های رهبر انقلاب بی‌تفاوت بود و ۱۱ روز خانه نشینی را به خدمت برای مردم ترجیح داد تا در نهایت امروز ببینیم از معاونین دولتش گرفته تا بسیاری از مسئولین همراهش از جمله اسفندیار رحیم مشائی در زندان به سر می برند. همان رئیس جمهوری که خودش را همراه فقرا و مستضعفین معرفی می کرد ولی در نهایت مشاهده کردیم چه اختلاس هائی که از دولتش نمایان نشد! همان رئیس جمهوری که در دوران فعالیتش ، جریان انحرافی را در کشور شکل داد تا بی اخلاقی در جریان های سیاسی نهادینه شود.

اگر چه امروز وضعیت اقتصادی کشور مناسب نیست ، اما هیچکس فراموش نخواهد کرد در دوره دوم دولت احمدی نژاد چه تورم عجیبی اقتصاد کشور را فرا گرفت. هیچکس فراموش نکرده است از سال ۸۴ تا ۹۲ چگونه ارزش پول ملی سیر عجیب نزولی به خود گرفت و قشر مستضعف در دولتی که خود را دولت فقرا معرفی کرده بود ، هر روز فقیرتر از دیروز می شد. هیچکس فراموش نکرده است به دلیل خودی  و ناخودی کردن آقای رئیس دولت های نهم و دهم چگونه بین نیروهای ارزشی و دوستدار به انقلاب دودستگی شکل گرفت. حال همان رئیس جمهور قرار است ، مازندران را مقصد سفر خود قرار دهد تا شاید بار دیگر با سخنان تقریباً منسوخ شده‌اش، جریانی را همراه خود ساخته و خود را منجی حل مشکلات کشور معرفی نماید.

از آنجا که محمود احمدی نژاد در گذشته نشان داده برای رسیدن به اهداف مدنظر خود حتی ممکن است بر روی منافع کلی نظام ، توصیه های رهبر انقلاب و حتی اخلاق پا بگذارد ، در این برهه از زمان که کشور نیاز به آرامش و وحدت بین قواهای سه گانه و ارکان نظامی و امنیتی کشور دارد ، برگزاری مراسم سخنرانی او در یک شهر کمتر توسعه یافته و کارگری که مشکلات اقتصادی خاص خود را دارد‌، می تواند در نهایت از یک سو منجر به تخریب این اتحاد در کشور و استان شود و از سوی دیگر مردم را نسبت به آینده ی انقلاب بدبین کند.

چه خوب است مسئولان استان مازندران با تیزهوشی اجازه برگزاری چنین میتینگ های تبلیغاتی و سیاسی را به هیچ یک از شخصیت هایی که حضورشان بیشتر برای خودستائی و تخریب دیگران است و بوی انحراف از عملکرد آنها در گذشته و امروز به مشام رسیده و می رسد ، ندهند و فضا را به سمت ایجاد وحدت برای حل مشکلات مردم و کاهش آسیب های موجود در استان سوق دهند.

سخنرانی فردی که سخنانش در استان های دیگر ثابت کرده تنها به دنبال گرفتن ماهی از آب گل آلود می باشد و به دنبال ایجاد موج جهت معرفی خودش به عنوان ناجی در کشور است، نه تنها سودی برای استان مازندران ندارد ، بلکه می تواند آغاز کننده دشمنی ها و کینه های شدیدتری نسب به سال های اخیر شود ، در صورتی که این روزها کشور عزیزمان بیش از هر زمان دیگری به آرامش درونی و حفظ همدلی زیر سایه رهنمودهای مقام معظم رهبری نیاز دارد.