کد خبر: 10095تاریخ انتشار : 11:09:29 - چهارشنبه 19 ژوئن 2019

نماینده مردم شرق مازندران در مجلس: سازمان محیط زیست اقتدار ندارد

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی گفت: محیط زیست در ایران اقتدار ندارد و ضعیف ترین سازمان است چون اعتبارات لازم ندارد و با کمترین نیروی انسانی و تجهیزات اداره می‌شود. به گزارش مازنی خبر ، علی محمد شاعری درباره حمله به یک توله خرس در طبیعت گفت: این کار موجب جریحه دارشدن احساسات مردم شده […]

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی گفت: محیط زیست در ایران اقتدار ندارد و ضعیف ترین سازمان است چون اعتبارات لازم ندارد و با کمترین نیروی انسانی و تجهیزات اداره می‌شود.

به گزارش مازنی خبر ، علی محمد شاعری درباره حمله به یک توله خرس در طبیعت گفت: این کار موجب جریحه دارشدن احساسات مردم شده است. ضمن اینکه فرهنگ غلط موجب سنگسار شدن این توله خرس بوده است زیرا شناخت ما از محیط زیست کافی نبوده و رابطه انسان و محیط زیست در جامعه به خوبی تعریف نشده است.

شاعری خاطرنشان کرد: ما نیاز به اصلاح فرهنگ عمومی محیط زیست داریم و قوانین باید سختگیرانه‌تر باشد تا کسی جرات تجاوز به محیط زیست نداشته باشد این در حالی است که حال محیط زیست ایران خراب است و باید به این وضعیت اقرار کرد.

شاعری گفت: محیط زیست در ایران اقتدار ندارد و ضعیف ترین سازمان است چون اعتبارات لازم ندارد و با کمترین نیروی انسانی و تجهیزات اداره می‌شود و از فقیرترین سازمان‌هاست.

شاعری گفت: تدوین برنامه عمل به عهده محیط زیست بوده تا به دولت ارائه و در مجلس به قانون تبدیل شود که هنوز انجام نشده است؛ ضمن اینکه قانون شکار به محیط زیست اجازه شکار داده اما نه به این معنی که شکار افزایش داشته باشد.

نماینده مردم بهشهر در مجلس گفت: قوانین ما اشکال دارد به طور مثال، انتقال آب خزر به سمنان نیز یکی از اشکالات و ضرر جبران ناپذیر به محیط زیست است چرا که محیط زیست بستر حیات بوده و نمی‌توان از آن استفاده شخصی کرد.

http://mazaninews.ir/wp-content/uploads/1396070316061264412040334.jpg

فارس