کد خبر: 10214تاریخ انتشار : ۲۰:۵۰:۵۴ - دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸

دی ماه ۹۲ تا تیر ماه ۹۸ ؛ ۶ سال حضور بی‌نظیر در کنار مردم قائم‌شهر

اختصاصی مازنی خبر / روفیا قلی‌نژاد لیندی : ساعت ۱۱ صبح ۲۵ دی ماه ۱۳۹۲ علیرضا یونسی معاون سیاسی امنیتی وقت استانداری مازندران همراه با فردی موسپید و از افراد با تجربه استانداری وارد سالن اجتماعات شهرداری قائم شهر شد تا مراسم تودیع و معارفه فرماندار شهرستان قائم شهر را انجام دهد. در روزی که […]

دی ماه ۹۲ تا تیر ماه ۹۸ ؛ ۶ سال حضور بی‌نظیر در کنار مردم قائم‌شهر

اختصاصی مازنی خبر / روفیا قلی‌نژاد لیندی : ساعت ۱۱ صبح ۲۵ دی ماه ۱۳۹۲ علیرضا یونسی معاون سیاسی امنیتی وقت استانداری مازندران همراه با فردی موسپید و از افراد با تجربه استانداری وارد سالن اجتماعات شهرداری قائم شهر شد تا مراسم تودیع و معارفه فرماندار شهرستان قائم شهر را انجام دهد.

در روزی که یکی از نمایندگان وقت مجلس مخالف برگزاری این جلسه بود ، ضمن تقدیر از زحمات علی پیرفلک ، آن فرد موسپید و باتجربه به عنوان فرماندار جدید قائم شهر معارفه شد تا سکان هدایت این شهر کارگری و به روایتی «خسته» به دست مهدی محمدی سپرده شود.

http://www.khazarnama.ir/wp-content/uploads/2014/01/to-va-mo8.jpg

شاید فرماندار جدید قائم شهر در همان روز هم این فکر را نمی کرد که طول عمر فعالیتش در این شهرستان به ۶ سال بیانجامد ولی آنقدر خوب و مفید تلاش کرد تا کار با ۳ استاندار (ربیع فلاح، محمد اسلامی و مجید حسین زادگان) را به عنوان نماینده عالی دولت در شهرستان قائم شهر تجربه نماید و به شیخ فرمانداران لقب بگیرد.

مهدی محمدی همان مرد باتجربه و دوست داشتنی در طول این ۶ سال فعالیتش ، خاطرات شیرینی از خودش برای مردم قائم شهر به یادگار گذاشته است. این ادعا را می توان با نحوه برخوردهای بی نظیر مردم با او در اماکن مختلف به اثبات رساند. مردمی که هر خواسته ای داشتند با پیگیری های شخص فرماندار روبرو می شدند و هیچگاه بی احترامی از او ندیدند.

بیائید با هم فلش بک مختصری بزنیم به این ۶ سال …

کمتر قائم شهری وجود دارد که از بحران کارخانه نساجی در سال ۹۲ ، طلب کارگران و بازنشستگان این کارخانه در آن سال ها و تجمعات و راهپیمائی های متعدد آنها در آن زمان بی خبر باشد اما محمدی در یک اقدام بی نظیر با مدیریتی جهادی به این حواشی پایان داد و با پیگیری هایش در نهایت موفق شد صدها کارگر و بازنشسته را به طلب ۱۴ میلیارد تومانی خود برساند و کارخانه نساجی مازندران را هم در مسیر تازه ای برای توسعه قرار دهد.

Image result for ‫پرداخت مطالبات کارگران و بازنشستگان کارخانه نساجی مازندران‬‎

کمتر قائم شهری وجود دارد که از چهارشنبه بازار قدیم شهرش اطلاعی نداشته باشد. محله ای که روزگاری به محل اصلی فساد در شهرستان نام گرفته بود ولی فقط یک فرماندار شجاع می توانست بر این سیاهی پایان دهد. یادمان نرفته که چگونه محمدی با مدیریتش بازار قدیمی چهارشنبه بازار را ساماندهی نمود. بازاری که امروز با کوتاه شدن دست مفسدین ، محلی امن برای همه ی مردم به شمار می رود.

http://www.shomalnews.com/photo/dsc_5619.jpg

کمتر قائم شهری برگزاری مراسمات متعدد فرهنگی و هنری در سال های اخیر را فراموش کرده است. برگزاری مراسمات مختلف با عناوینی چون جشن شب یلدا ، جشن مرکبات ، جشن تمشک و … و همچنین کنسرت های موسیقی که لحظات شادی را برای مردم رقم زد. مراسماتی که در نوع خودش بی نظیر بود و بارها تشکر و سپاس مردم را به همراه داشت.

http://www.khazarnama.ir/wp-content/uploads/2015/12/qyph_img_7002.jpg

http://www.khazarnama.ir/wp-content/uploads/2015/12/zd75_img_7127.jpg

کمتر قائم شهری وجود دارد که ایام صعود نساجی به لیگ برتر را به یاد نداشته باشد. صعود بعد از ۲۴ سال به لیگ برتر در حالی رخ داد که مهدی محمدی به عنوان فرماندار شهرستان این اتفاق شیرین را تجربه نمود. روزهای پساصعود که هواداران نگران آماده شدن استادیوم شهید وطنی جهت میزبانی تیم محبوب شان بودند ، یک فرماندار مردمی می توانست دفتر کارش را به این استادیوم منتقل کند تا با نظارت و تلاش شبانه روزی ، خواسته هواداران پرشور نساجی محقق شود. یادمان نرفته که چگونه هواداران نساجی در اولین بازی تیم محبوبشان در لیگ برتر با شعار «فرماندار باتعصب» از وی قدردانی باشکوهی انجام دادند.

Image result for ‫بازسازی استادیوم شهید وطنی فرماندار‬‎

کمتر قائم شهری وجود دارد که سیل اخیر و تخریب پل مهم روستای بالارستم و قطع شدن راه دسترسی به شهرک صنعتی سنگتاب را به یاد نداشته باشد . محمدی در این بحران طی ۷۰ روز چنان مدیریتی انجام داد که پلی بهتر از گذشته در آن محل احداث شد تا از سوی مردم از این کار به عنوان یک اقدام جهادی و ماندگار یاد شود.

photo_2019-03-24_17-33-55

در کنار این موارد باید به ایجاد اشتغال بی نظیر برای خانواده های تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد ، توجه ویژه به نیازمندان ، رونق کسب و کار در بسیاری از روستاهای شهرستان ، برگزاری جلسات ماهیانه در مساجد روستاها و محلات مختلف شهرستان جهت حل مشکلات مردم ، تاکید بر رعایت حقوق شهروندی توسط ادارات و برگزاری سه شنبه های ملاقات عمومی برای پیگیری خواسته های مردم ، توسعه کشاورزی در روستاهای مختلف ، همراه کردن بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در شهرستان، راه اندازی بخش قلب بیمارستان ولیعصر (عج) ، برگزاری چندین انتخابات سالم در سطح شهرستان و منطقه ، توسعه کم نظیر راه های مواصلاتی ، حل مشکل برق و آب شرب ده ها روستای شهرستان ، توسعه زیرساخت های ورزشی ، توجه به تمام جریانات سیاسی بدون لحاظ کردن نگاه حزبی ، بها دادن بی سابقه به مدیران جوان و زن در سطح شهرستان و … را هم اشاره نمود.

این ها بخشی از عملکرد بی نظیر مهدی محمدی در شهرستانی به نام قائم شهر بود تا آنجا که در مراسم تکریمش ، امام جمعه شهرستان از او به عنوان یک مدیر مردم‌دار و رئیس دادگستری شهرستان از او به عنوان یک فرماندار واقعی یاد نمودند.

۲۵ دی ماه ۱۳۹۲ تا دوم تیر ۱۳۹۸ ؛ ۶ سال تلاش برای مردم توسط فرمانداری که خودش از جنس مردم بود. مهدی محمدی از قائم شهر رفت اما خاطرات و عملکرد فوق العاده‌اش در این شهرستان برای همیشه در تاریخ این شهرستان به یادگار خواهد ماند.

 

*** به قلم : روفیا قلی‌نژاد لیندی / فعال رسانه‌ای