کد خبر: 10218تاریخ انتشار : ۱۲:۴۲:۱۲ - سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸

قائم‌شهر و «یوسف پور» ؛ با او می‌توان به نداشته‎ها رسید

اختصاصی مازنی خبر / میثم کاوه : قائم شهر یکی از متراکم‎ترین شهرهای کشور و مرکز بزرگترین حوزه انتخابیه استان مازندران می باشد. وجود تپه گردکوی در این شهرستان که مربوط به عصر آهن می باشد ، نشان از قدمتش دارد. شهرستانی با مردمانی مهمان‌نواز ، صبور ، نجیب و البته قدردان . فعالیت اداری […]

قائم‌شهر و «یوسف پور» ؛ با او می‌توان به نداشته‎ها رسید

اختصاصی مازنی خبر / میثم کاوه : قائم شهر یکی از متراکم‎ترین شهرهای کشور و مرکز بزرگترین حوزه انتخابیه استان مازندران می باشد. وجود تپه گردکوی در این شهرستان که مربوط به عصر آهن می باشد ، نشان از قدمتش دارد. شهرستانی با مردمانی مهمان‌نواز ، صبور ، نجیب و البته قدردان .

فعالیت اداری در قائم شهر هم می تواند سخت باشد هم می تواند آسان ؛ زندگی کردن در کنار مردم این شهرستان که عموماً از قشر کشاورز و کارگر هستند ، می تواند برای هر مسئولی جذاب و شیرین باشد. اگر با مردم قائم شهر زندگی کنی آنوقت لحظات سختی برای کارکردن نخواهی داشت و ماندگار هم خواهی شد ولی اگر در برابر آنها قرار بگیری شاید عمر فعالیت کاری‌ات در این شهرستان به یک سال هم نرسد.

قائم شهر شهر اولین‌ها هم است . اولین کارخانه نساجی کشور ، اولین کارخانه کنسرو سازی کشور ، اولین کارخانه شالیکوبی کشور و اولین خط راه آهن نوین کشور در قائم شهر احداث و ساخته شد . در کنار همه این ها باید به تیم فوتبال ریشه دار نساجی هم اشاره کرد ؛ یکی از سه تیم قدیمی فوتبال ایران. با هوادارانی پرشور و دوآتیشه که با تیم شهرشان زندگی می کنند.

وجود مرکز قلب منطقه ای شمال کشور به نام مرکز جراحی قلب بیمارستان ولیعصر ، وجود مرکز قدیمی درمانی آموزشی رازی و تعدد چشمگیر دانشگاه ها و مراکز علمی در قائم شهر و کسب رتبه های برتر کنکور توسط دانش آموزان این شهرستان، نشان از سطح علمی آن دارد.

در حوزه کشاورزی نیز قائم شهر یکی از مهمترین شهرستان های کشور است. قائم شهر را به عنوان پایتخت مرکبات ایران هم می شناسند. بزرگترین تولید کننده مرکبات در کشور که از این بابت زبانزد خاص و عام است. کشاورزان این شهرستان در تولید کیوی ، برنج و نیشکر و جدیداً نیز لیمو ترش حرف های بسیاری برای گفتن دارند. در حوزه گردشگری هم در کنار مناطق متعدد بکر و تاریخی ، دو رودخانه نیز از دل این شهرستان بزرگ و پرجمعیت عبور می کند.

در حوزه راه ، قائم شهر یکی از استراتژیک‌ترین شهرستان های کشور محسوب می شود. قرار داشتن در منطقه ای که هم شرق را به غرب مازندران وصل می کند و هم ورودی مسافران و ترانزیت های بسیاری از تهران به شمال کشور به حساب می آید. موضوعی که می توان از آن برای توسعه شهرستان به خصوص در حوزه گردشگری و جذب مسافر یک ظرفیت بزرگ نام برد.

در ورزش هم فقط کافیست یادآوری کنیم ورزشکارانی مثل جابر صادق زاده ، نادر دست نشان ، حسین مسگرساروی ، بهداد سلیمی ، هادی خناری نژاد ، آرین غلامی ، مهرداد اولادی ، میثم بائو ، انوشیروان نوریان ، فاطمه چالاکی ، مجید لشکری ، بهنام طیبی و ده ها مدال آور آسیایی و جهانی دیگر از همین شهرستان در رشته های مختلف درخشیدند و افتخار کسب کردند.

حال با تصمیم استاندار مازندران ، سکان هدایت این شهرستان در دستان فردی قرار گرفته که کارنامه ای موفق در گذشته از خود بر جا گذاشته است. «یحیی یوسف پور» چه زمانی که معاونت سیاسی فرمانداری بندرانزلی را بر عهده داشت و چه ۴ سالی که به عنوان فرماندار در شهرستان محمودآباد فعالیت کرد ، نشان داد از جنس مدیران پرتلاش ، متعهد و متخصص به حساب می آید.

فردی که برایش «اخلاق» مهمتر از هر تفکر سیاسی و جناحی است. در شهرستان‌های مختلف ثابت کرده از جنس مردم و برای مردم گام برداشته است. مرد مهربانی که عملاً هیچگاه از خط قرمز انسانیت و اخلاق عبور نکرد و هیچگاه منافع حزبی و شخصی را بر منافع مردم ترجیح نداد. او هیچ وقت در راستای خواسته های مردمی ، از کوششی دریغ نکرد. کافیست به شهرستان های انزلی و محمودآباد بروید و تحقیقی میدانی از «یحیی یوسف پور» به عمل آورید تا به این گفته‌ها برسید. شاید به تعداد انگشتان یک دست هم افرادی پیدا نشوند که در مورد عملکرد او انتقاد جدی داشته باشند.

امروز قائم شهر با ظرفیت های کم نظیر در استان مازندران و یحیی یوسف پور مدیری بااخلاق و مردمی به هم رسیده اند. گذر زمان سکان هدایت یکی از مهم ترین شهرستان های شمال کشور را در دستان یکی از بهترین فرمانداران مازندرانی قرار داده است. موضوعی که می بایست آنرا به فال نیک گرفت. بعد از خداحافظی مهدی محمدی از فرمانداری قائم شهر ، بهترین انتخاب ممکن از سوی استاندار مازندران برای مردم شهرستان قائم شهر رقم خورده است.

اکنون باید این فرصت را قدر دانست. قائم شهر با یوسف پور می تواند به توسعه بیشتری برسد. به شرط آنکه چوبی لای چرخ مدیریت نماینده عالی دولت در این شهرستان قرار داده نشود !

قائم شهر با یوسف پور می تواند به آنچه که ندارد ، دست پیدا کند.

به قلم : میثم کاوه (‌فعال رسانه ای)