کد خبر: 10235تاریخ انتشار : ۱۸:۳۱:۴۹ - سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸

۱۲۰۰ متر لوله‌گذاری باقی مانده و حسرت مردم! / بعد از ۱۷ ماه تاخیر ، بالاخره گاز به آلاشت رسید!

اختصاصی مازنی خبر / گروه اقتصادی : آلاشت نام شهری در ارتفاع ۲ هزار متری از سطح دریا و در ارتفاعات شهرستان سوادکوه است. شهری که برای رسیدن به آن باید مسیر های پر پیچ و خم جنگلی و کوهستانی را طی کنید. ماجرای گازرسانی به شهر آلاشت از سال ۹۰ آغاز شد . در […]

۱۲۰۰ متر لوله‌گذاری باقی مانده و حسرت مردم! / بعد از ۱۷ ماه تاخیر ، بالاخره گاز به آلاشت رسید!

اختصاصی مازنی خبر / گروه اقتصادی : آلاشت نام شهری در ارتفاع ۲ هزار متری از سطح دریا و در ارتفاعات شهرستان سوادکوه است. شهری که برای رسیدن به آن باید مسیر های پر پیچ و خم جنگلی و کوهستانی را طی کنید.

ماجرای گازرسانی به شهر آلاشت از سال ۹۰ آغاز شد . در مجلس دوره هشتم شورای اسلامی و زمان مسئولیت محسن عرب مقصودی در شرکت گاز استان مازندران.

سید علی ادیانی نمیانده وقت مجلس کلنگش را بر زمین زد و در سال ۹۱ ، مراحل اجرائی آن آغاز شد اما بعد از ۷ کیلومتر عملیات لوله گذاری ، کار به یکباره متوقف شد.

انگار برای گازرسانی به منطقه آلاشت که یک کار بزرگ بود نیاز به یک مدیر بزرگ داشت.

بعد از خداحافظی عرب مقصودی و بازگشت مجدد دکتر محمداسماعیل ابراهیم زاده به شرکت گاز مازندران در سال ۹۴ ، عملیات گاز رسانی به شهر آلاشت جان تازه ای گرفت.

از سال ۹۴ تا آبان سال ۹۶ که ابراهیم زاده از گاز مازندران خداحافظی کرد ، مراحل باقی مانده فاز یک انجام و تمام مراحل فاز ۲ به پایان رسید ، فاز سه گازرسانی آغاز ، شبکه های گازرسانی در شهر آلاشت انجام شد ، زمین نصب ایستگاه خریداری شد و تنها ۱۲۰۰ متر لوله گذاری ۱۲ اینچ فاز سوم تا آلاشت و نصب ایستگاه باقی مانده بود .

در صورتیکه طبق برنامه قرار بود این اتفاق مهم همزمان با ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ جشن گرفته شود ، با بازنشستگی ابراهیم زاده این پروژه نیز متوقف شد و تنها ۱۲۰۰ متر مسیر تا آلاشت به حسرتی برای مردم این شهر تبدیل گردید.

 حالا بعد از ۱۷ ماه تاخیر ، بالاخره عصر سه شنبه مراسم افتتاح گازرسانی به آلاشت انجام شد.

*** نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی طرح گاز رسانی به منطقه آلاشت را فراتر از یک طرح عمرانی توصیف کرد و گفت: گاز رسانی به آلاشت مبین مردمی بودن نظام اسلامی است.

سید علی ادیانی در مراسم گاز رسانی به شهر آلاشت افزود: این طرح ثابت کرده است که خدمات دولتمردان، مجلس و مجموعه حاکمیت به همه نقاط ایران به ویژه مناطق محروم رسیده است.

وی ادامه داد: در حساب عقلی و منطقی ریاضی نمی گنجد که باید گاز رسانی به آلاشت برسد چراکه اصلاً اقتصادی نیست اما به دولت یازدهم و دوازدهم ممنون و دستمریزد باید گفت.

این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت که من بر دستان مدیران و پیمانکاران شرکت ملی گاز ایران و مازندران بوسه می زنم و رسماً اعلام می کنم که گاز رسانی در ارتفاع ۲ هزارمتری شاهکار خدمت رسانی به مردم است.

*** فرماندار سوادکوه نیز در آئین افتتاح گاز رسانی به شهر آلاشت گفت: تعهد دولت تدبیر و امید به وعده‌های گاز رسانی در همه مناطق کشور از جمله منطقه کوهپایه ای آلاشت حیرت مردم را برانگیخت.

سعید یزدانی تصریح کرد: در گاز رسانی به منطقه‌ای که سوخت و انرژی آنان نفت سفید و گازوئیل بوده است علاوه بر رفاه عمومی منافع ملی نیز مورد توجه بوده است.

وی گفت: برخی‌ها اعتقاد داشتند که گاز رسانی به آلاشت یک رویا است اما دولت با هزینه سنگین خود به وعده خود عمل کرده است.

یزدانی آلاشت را منطقه مهم گردشگری دانست و گفت: به طور یقین مهاجرت معکوس را خواهیم داشت و اشتغال در بخش گردشگری را شاهد خواهیم بود.