کد خبر: 10259تاریخ انتشار : ۱۲:۰۰:۳۹ - جمعه ۱۴ تیر ۱۳۹۸

استاندار مازندران در نشست مشترک بخشداران و روسای شورای بخش استان: باید با اعتدال سیاسی همه را در جهت توسعه مازندران همراه کرد

استاندار مازندران در نشست مشترک بخشداران و روسای شورای بخش استان با اشاره به این که رسالت مهم در دغدغه مندی، احساس مسئولیت و انجام مخلصانه امور است، افزود: پرهیز از اختلافات و حل مسائل بدون توجه به حواشی و ایجادروح هماهنگی و درک متقابل هنر مدیران است. به گزارش مازنی خبر ، احمد حسین […]

استاندار مازندران در نشست مشترک بخشداران و روسای شورای بخش استان: باید با اعتدال سیاسی همه را در جهت توسعه مازندران همراه کرد

استاندار مازندران در نشست مشترک بخشداران و روسای شورای بخش استان با اشاره به این که رسالت مهم در دغدغه مندی، احساس مسئولیت و انجام مخلصانه امور است، افزود: پرهیز از اختلافات و حل مسائل بدون توجه به حواشی و ایجادروح هماهنگی و درک متقابل هنر مدیران است.

به گزارش مازنی خبر ، احمد حسین زادگان با اشاره به این که مدیریت اقتصاد استان در بخش های مختلف و دارای ظرفیت از وظایف بخشداران در کنار دیگر مدیران است، گفت: ماموریت مهم و اساسی بخشداران؛ زنده کردن امید در جامعه است.
وی، تاکید کرد: باید با اعتدال سیاسی همه را در جهت توسعه مازندران همراه کرد.
مقام عالی دولت در مازندران با اشاره به فرصت ها و ظرفیتهای عالی استان در بخش های صنایع دستی، کشاورزی، صنایع دامی و لبنی، از معادن بی همتای ثروت آفرین دراستان گفت و تاکید کرد: با استفاده درست و علمی از منایع محیط زیست و منابع انسانی مازندران می توان بیکاری و فقر را در استان ریشه کن ساخت و با کشاورزی و زیربخش های آن می توان رونق تولید و اشتغال را تحقق بخشید.
استاندار مازندران بر انتخاب راه حل های درست برای مشکلات تاکید کرد و یادآور شد: اولویت نخست برای اعتلای استان؛ عمل به برنامه ها، تحقق راهکار های اقتصاد مقاومتی ، حمایت از کار آفرینی و جذب سرمایه گذار است و بخشداران در این راستا مسئولیت اساسی دارند.
وی بخشداران را از عوامل توسعه استان دانست و اظهار داشت: بخشداران برای بالفعل کردن ظرفیت های بخش برنامه بدهند و براساس آن عمل کنند.
استاندار مازندران از بخشداران به عنوان فرماندهان خط مقدم خدمات دهی دولت به مردم یاد و تاکید کرد: کار بخشداران باید بدون حاشیه و با بهره گیری از همه ظرفیت ها انجام شود.
مقام عالی دولت در مازندران با بیان این که برای کار مردم و اجرای برنامه های توسعه ای با کسی تعارف نداریم، افزود: بخشداران باید با دغدغه مندی و احساس مسئولیت بالا برای مردم کار کنند و هرکس نمی تواند دغدغه کار مردم را داشته باشد و شبانه روز برای مردم بدود، کار خود را رها کند.
استاندار با تاکید بر این که بخشداران نباید برای کار مردم شب راحتی داشته باشند، یعنی حداقل باید ۱۷ ساعت در شبانه روز کار کنند، گفت: بخشداران باید با همین امکانات و ظرفیت ها، برنامه های خود را عملی کنند و برای مردم وقت بگذارند و در میان آنان باشند.
وی افزود: ۲ هزار و ۲۰۰ دهیار و هفت هزار و ۷۰۰ نفر از اعضای شورای اسلامی روستاهای مازندران در اختیار و کنار بخشداران هستند و همه آنان هم تحصیل کرده هستند.
استاندار نقش بخشداری‌ها را به خاطر ارتباط مستقیم با مجموعه‌ای از ظرفیت‌های بی بدیل نهفته در بکرترین نقاط استان برای توسعه انکارناپذیر دانست و تاکید کرد: بخشداران باید از ظرفیت نیروی انسانی شوراها و دهیاران به دور از هرگونه اختلاف سلیقه و حاشیه رفتن در جهت رفع مشکلات و موانع استفاده کنند تا خروجی رونق اقتصادی در بخش‌های استان را شاهد باشیم.
نماینده عالی دولت در مازندران واگرایی و اختلاف بر سر هیچ و پوچ را از عوامل اصلی عقب ماندگی مازندران دانست و تاکید کرد: رویکرد دولت تدبیر و امید، همدلی و هم افزایی برای توسعه و حل مشکلات است.
استاندار مازندران با تشریح ظرفیت‌های بی نظیر روستاهای استان در بخش‌های مختلف کشاورزی، گردشگری و صنایع دستی، گفت: یقین کنید توسعه استان با برنامه‌های راهبردی بخشداران، دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاها محقق و عملیاتی می‌شود.

حسین زادگان با اشاره به این که نباید هیچ طرح و برنامه استانی و منطقه ای را نیمه کاره رها کرد، افزود: طرح مازندران پاک، ساماندهی پسماند، توسعه بوم گردی و اقتصاد دریا، ورزش همگانی، رونق تولید و اشتغال و … طرحی زینتی نیستند و عملی کردن آن ها موجب تعالی مازندران است.
وی با بیان اینکه شهرک‌های صنعتی مستقر در بخش‌ها باید با فعالیت همه واحدهای تولیدی، پویا باشند، بخشداران را موظف به حل مشکلات این بخش دانست و تاکید کرد: بخشداران مستقر در سواحل دریای خزر، حوزه کوهستانی و ییلاقات و بخشداران در حوزه دشت و جلگه باید از همه ظرفیت‌های اقتصادی استفاده کنند تا رونق اقتصادی محقق و افزایش درآمد مردم بویژه در روستاها ملموس شود.
استاندار مازندران افزود: بررسی‌ها نشان می‌دهد هنوز ۸۰ درصد ظرفیت گردشگری بویژه بوم گردی روستاهای مازندران خالی است. صنایع دستی منحصر به فرد روستاییان در فروش با مشکل مواجه است. زمین‌های شیب دار استان بلاکشت مانده است. در بهره گیری از ظرفیت‌های شیلاتی، زنبور داری، دام و طیور، گل و گیاه، کشت دوم و استفاده از آبگرم‌های طبیعی شاهد ضعف هستیم، ولی اگر همه باهم باشیم و بخشداران از اعضای شورای اسلامی و دهیاران به درستی استفاده کنند، به نتیجه می رسیم.
حسین زادگان با بیان اینکه در حال حاضر فقط از معادن شن و ماسه مازندران استفاده می‌شود، گفت: این در حالی است که معادن متنوع و بسیار زیادی در استان وجود دارد که بخشداران باید آنها را مورد توجه قرار بدهند.
استاندار مازندران یکی از مشکلات مازندران را ساخت و سازهای بی رویه بیان کرد و گفت: بخشداران در خصوص ساخت و سازهای بی رویه و غیر مجاز مسئول هستید و باید در حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی که انفال محسوب می‌شود، کوشا باشید و قوانین و مقررات را سرلوحه کارهایتان قرار بدهید.