کد خبر: 10275تاریخ انتشار : ۱۲:۱۳:۲۳ - جمعه ۱۴ تیر ۱۳۹۸

نماینده مجلس: ناطق‌نوری ضرورتی نمی‌بیند کُت بکَنَد و کاندیدای مجلس شود؛ شاید او مجموعه سیاسی جدیدی ایجاد کند

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی می‌گوید: ممکن است ناطق نوری دست به خانه تکانی بزند و مجموعه سیاسی جدیدی را ایجاد کند. به گزارش مازنی خبر ، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی احتمال حضور علی اکبر ناطق نوری در انتخابات مجلس را بعید دانست و گفت: آقای ناطق نوری شخصیتی نیست که به همین سادگی […]

نماینده مجلس: ناطق‌نوری ضرورتی نمی‌بیند کُت بکَنَد و کاندیدای مجلس شود؛ شاید او مجموعه سیاسی جدیدی ایجاد کند

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی می‌گوید: ممکن است ناطق نوری دست به خانه تکانی بزند و مجموعه سیاسی جدیدی را ایجاد کند.

به گزارش مازنی خبر ، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی احتمال حضور علی اکبر ناطق نوری در انتخابات مجلس را بعید دانست و گفت: آقای ناطق نوری شخصیتی نیست که به همین سادگی ها احساس تکلیف کند. او تکلیف را در سکوت و هدایت پدرانه جریانات سیاسی می داند بنابراین ضرورتی نمی‌بیند که خودش کُت بکَنَد و نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی شود.

وی هم‌چنین احیای شورای هماهنگی نیروهای انقلاب توسط ناطق نوری را بعید دانست و گفت: امکان دارد که آقای ناطق نوری یک خانه تکانی انجام دهد و یک مجموعه دیگری را مدیریت کند.

سخنگوی فراکسیون مستقلان در مجلس شورای اسلامی هم چنین درباره ائتلاف کارگزاران با علی لاریجانی گفت: اگر همه جریان‌های اصلاح‌طلبان، اعتدالیون، کارگزاران و جریانات همسو با آنها زیر یک پرچم قرار بگیرند و ائتلاف کنند، بازی برد-برد است و هیچ جریانی نمی‌تواند با این ائتلاف تقابل و رقابت کند. آقایان ناطق، خاتمی و لاریجانی توانایی جمع کردن این جریانات را کنار هم دارند.

وی گفت: اگر کارگزاران دنبال ائتلاف و هم افزایی جریان های اثرگذار مورد قبول حاکمیت باشد، بازی برد-برد است اما اگر بخواهند با لج‌بازی کودکانه روی یک مواضعی پافشاری کنند و بگویند «فلانی اَخ است»، وارد بازی باخت-باخت شده اند. الزاما نمی گویم ائتلاف آنها باید با آقای علی لاریجانی باشد بلکه می گویم باید همه طیف های این شکلی باید دور هم جمع شوند. ن

جعفرزاده با اشاره به استقبال از ناطق نوری در جریان چپ بیشتر گفت: پایداری ها از شکل گیری این ائتلاف وحشت دارند، چون پیروزی‌اش قطعی است. مردم از جریانات چپ نبریدند. در زمان انتخابات با وجود همه تبلیغات مسموم، مردم اهم و فی الاهم می‌کنند. شاید در حوزه معیشت دچار سختی شدند اما از سختی‌های فرهنگی و اجتماعی هم زده شده‌اند. وقتی این دو را در دو کفه ترازو می‌گذارند ناتوانی‌های اقتصادی را نسبت به فشارهای سخت اجتماعی می‌پذیرند.