کد خبر: 10294تاریخ انتشار : ۱۱:۳۳:۰۶ - شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۸

دعواهای داخلی و فرصت طلبی غیربومی‌ها برای صمت مازندران

اختصاصی مازنی خبر / میثم کاوه: به نظر می رسد قرار نیست در مازندران زدن نیروهای بومی توانمند توسط خودی ها و در پی آن گرفتن ماهی از آب گل آلود توسط غیربومی ها به پایان برسد. سال هاست که یک فرهنگ غلط در مازندران باعث شده تا از پایتخت برای بسیاری از دستگاه های […]

دعواهای داخلی و فرصت طلبی غیربومی‌ها برای صمت مازندران

اختصاصی مازنی خبر / میثم کاوه: به نظر می رسد قرار نیست در مازندران زدن نیروهای بومی توانمند توسط خودی ها و در پی آن گرفتن ماهی از آب گل آلود توسط غیربومی ها به پایان برسد.

سال هاست که یک فرهنگ غلط در مازندران باعث شده تا از پایتخت برای بسیاری از دستگاه های مازندران نسخه ای واحد به نام «انتخاب مدیر غیربومی» پیچیده شود که در نهایتش بسیاری از دستگاه های اجرائی استان ضرر دیده اند.

در زمان های مختلف شاهد بودیم که دعوای مازندرانی ها بر سر یک صندلی مدیریتی ، تا زدن ریشه افراد توانمند نزد وزارتخانه مربوطه بالا گرفته و در نهایت ، پایتخت نشینان از شرایط موجود برای انتخاب افراد ضعیف و چسبیده سیاسی در مازندران سو استفاده کرده و برای آرام کردن اوضاع بازی «نه حرف این نه حرف آن» را راه انداخته اند.

با همه ی آنچه که در مازندران در اینگونه موارد سابقه داشته باز هم اهالی صنعت ، معدن و تجارت مازندران و صاحبان نفوذ این دستگاه درس عبرتی نگرفتند. کافیست این افراد نگاهی به بعضی ادارات کل مازندران که با نیروهای غیربومی مدیریت شده اند نگاهی بیاندازند. برای مثال در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و بعد از آمدن نیروی غیربومی دیگر نه از نشاط بین اهالی هنر خبری است و نه از برنامه های متنوع فرهنگی! و موارد دیگری که در گذشته در دستگاه های دیگر شاهدش بودیم.

در ادامه روند انتخاب رئیس سازمان صمت مازندران ، شنیده ها حاکیست هفته گذشته وزارت صنعت ، معدن و تجارت در پی اتفاقاتی که مازندرانی ها برای انتخاب رئیس سازمان در این استان رقم زدند ، در نهایت به این نتیجه قابل پیش بینی رسیدند که یک نیروی غیربومی را معارفه کنند ولی با درایت استاندار مازندران این موضوع به سرانجام نرسید.

در صورتیکه از سید محمد جعفری مدیرعامل توانمند شرکت غله منطقه ۲ کشور به عنوان یکی از گزینه های بومی سازمان صمت در مازندران نام برده می شد ، اما به یکباره تصمیم وزارتخانه برای معرفی گزینه غیربومی دلسوزان صنایع و بازار را با شوک روبرو ساخت زیرا بعضی از سواستفاده گران بازار و صنعت برای رسیدن به منافع شخصی خود فضا را برای عدم معرفی این مدیر بومی ، گل آلود و مسموم کردند. افرادی که آمدن یک مدیر سالم و توانمند را مانعی جدی برای رسیدن به منافع شخصی خود در استان می دانند و تمام تلاش خود را انجام دادند تا یک گزینه دیگر معرفی شود.

مشخص نیست تا به کی باید جریان های سیاسی و بعضی افراد صاحب نفوذ در استان مازندران نقش پدرخوانده ها را ایفا کنند و با ریشه به تیشه زدن فرزندان شایسته این استان برای سرنوشت مردم مازندران تصمیم سازی کنند.

در هر صورت اقتدار و تدبیر استاندار مازندران را باید در مورد اشاره شده به فال نیک گرفت و امیدوار باشیم در این استان پراستعداد، فضا برای خدمت مدیران توانمند و کاربلد بیش از گذشته فراهم گردد.