کد خبر: 10452تاریخ انتشار : ۱۹:۳۲:۰۹ - یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۸

استاندار مازندران: هدف از فعالیت سمن‌ها جلب مشارکت مردم است / عضویت جوانان در سمن ها تقویت شود

اعضای هیات مدیره مجمع خیرین سلامت استان با استاندار مازندران دیدار کردند. به گزارش مازنی خبر ، احمد حسین زادگان در این دیدار با اشاره به این که هدف از فعالیت سمن ها جلب مشارکت مردم است و دولت باید موانع پیش روی فعالیت تشکل های مردم نهاد را رفع کند، گفت: دولت تدیبر و […]

استاندار مازندران: هدف از فعالیت سمن‌ها جلب مشارکت مردم است / عضویت جوانان در سمن ها تقویت شود

اعضای هیات مدیره مجمع خیرین سلامت استان با استاندار مازندران دیدار کردند.

به گزارش مازنی خبر ، احمد حسین زادگان در این دیدار با اشاره به این که هدف از فعالیت سمن ها جلب مشارکت مردم است و دولت باید موانع پیش روی فعالیت تشکل های مردم نهاد را رفع کند، گفت: دولت تدیبر و امید در حوزه سلامت کارهای شایان توجهی انجام داده است، لیکن فقدان آموزش، عدم پیشگیری، عدم بهره گیری از فضای مجازی و رسانه ای برای آگاهی بخشی به مردم، مسایل فرهنگی، از اولویت افتادن سلامت برای جامعه و … موجب شده که هنوز در حوزه سلامت با مشکلاتی روبرو باشیم.

استاندار، با بیان این که اگر سلامت؛ مردم محور شود مسایل این بخش حل می شود، افزود: همه حوزه های مرتبط با جامعه اگر اجتماع محور شود مشکلاتش رفع و مولفه های آن تقویت می شود. وی اظهار داشت: برخی از سمن ها خیلی فعال نیستند و نیاز به آموزش دارند. تقویت و ارتقاء کیفی سمن ها باید مورد توجه قرار گیرد.

استاندار با بیان این که امکان و الزام حضور فرد در جوامع توسعه یافته در چند سمن برای لمس مشارکت های اجتماعی زمینه ساز جامعه ای اجتماع محور می شود، یادآور شد: در مازندران این کار را کلید زده ایم و هدف این است که سمن ها را به لحاظ کمی و کیفی ارتقاء دهیم. آموزش و پرورش را بطور جدی در این زمینه فعال کرده ایم و قرار است ۱۰۰ هزار دانش آموز در این راستا ساماندهی شوند.

وی ادامه داد: نسل های مختلف دانش آموزی با عضویت در سمن ها در آینده به گستردگی فعالیت های مشارکتی اجتماعی کمک خواهند نمود.

مقام عالی دولت در مازندران با اشاره به این که دولت فقط باید زمینه را تسهیل کند و سمن ها باید با تعامل و همراهی هم موضوعات مشترک را پیگیری کنند، ابراز داشت: آموزش باید در اولویت فعالیت سمن ها قرار گیرد.

استاندار مازندران با بیان این که برای این که ارتباطات با نسل های مختلف گسترده تر شود، جوان ها باید در رده های سنی مختلف بیشتر در سمن ها عضو شوند، گفت: عضویت بانوان در سمن ها باید گسترش یابد.