کد خبر: 10486تاریخ انتشار : ۲۱:۴۱:۲۲ - چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸

عملکرد موفق جعفری در جهاد کشاورزی قائم‌شهر / قائم‌شهر رکوردار مکانیزاسیون برنج در مازندران

مدیر جهادکشاورزی قائم‌شهر گفت: قائم‌شهر در امر کاشت و برداشت محصول برنج، رکوردار مکانیزاسیون در مازندران است. به گزارش مازنی خبر ، مجید جعفری در جلسه کارگروه آب، کشاورزی و منابع طبیعی در خصوص آخرین وضعیت محصول برنج شهرستان قائم‌شهر، اظهار داشت: این شهرستان با دارا بودن ۸ هزار و۶۸۹ هکتار مزرعه برنج، در رتبه […]

عملکرد موفق جعفری در جهاد کشاورزی قائم‌شهر / قائم‌شهر رکوردار مکانیزاسیون برنج در مازندران

مدیر جهادکشاورزی قائم‌شهر گفت: قائم‌شهر در امر کاشت و برداشت محصول برنج، رکوردار مکانیزاسیون در مازندران است.

به گزارش مازنی خبر ، مجید جعفری در جلسه کارگروه آب، کشاورزی و منابع طبیعی در خصوص آخرین وضعیت محصول برنج شهرستان قائم‌شهر، اظهار داشت: این شهرستان با دارا بودن ۸ هزار و۶۸۹ هکتار مزرعه برنج، در رتبه ششم استان قرار دارد.

وی با بیان اینکه در قائم‌شهر ۴۳ واحد شالیکوبی وجود دارد، گفت: پیش‌بینی می‌شود در سال زراعی جاری، ۵۰ هزار تن شلتوک از مزارع برنج قائم‌شهر برداشت شود.

جعفری افزود: دهستان نوکتده‌کا با دارا بودن ۳ هزار و ۵۰۰ هکتار بیشترین رقم برنج را کشت می‌کند.

مدیر جهادکشاورزی قائم‌شهر، در خصوص مکانیزاسیون برنج تصریح کرد: قائم‌شهر دارای رتبه یک مکانیزاسیون برنج درمازندران است و ۵۵ درصدکشت و ۸۵ درصد برداشت برنج در این شهرستان به صورت مکانیزه انجام می‌شود.

جعفری با اشاره به بالا بودن میزان بیماری‌های گوارشی در مازندران، بر الویت مبارزه بیولوژیک با آفات، تأکید کرد و افزود: در ۲ هزار و ۴۰۰ هکتار از شالیزارهای قائم‌شهر، زنبور تریکوگراما، رها سازی شد، که در این روش علاوه بر اینکه کشاورزان از سموم شیمیایی استفاده نمی‌کنند، از یارانه دولتی هم بهره خواهند برد.

https://media.mehrnews.com/d/2015/04/08/3/1634431.jpg?ts=1486462047399

 

مهر