کد خبر: 10495تاریخ انتشار : ۱۸:۴۲:۱۴ - پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران تاکید کرد: لزوم سختگیری در بازرسی از معادن مازندران/ضرورت ارتقای دانش و معلومات در حوزه معادن

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران گفت: ارتقای دانش و معلومات در حوزه معادن ضروری است و نیازمند آموزش در همه بخش‌ها هستیم. به گزارش مازنی خبر ، کامران اصغری در دوره آموزشی ایمنی در معادن در استان با اشاره به اینکه در ۶ شهرستان دارای معادن فعال هستیم، اظهار کرد: ارتقای دانش و […]

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران تاکید کرد: لزوم سختگیری در بازرسی از معادن مازندران/ضرورت ارتقای دانش و معلومات در حوزه معادن

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران گفت: ارتقای دانش و معلومات در حوزه معادن ضروری است و نیازمند آموزش در همه بخش‌ها هستیم.

به گزارش مازنی خبر ، کامران اصغری در دوره آموزشی ایمنی در معادن در استان با اشاره به اینکه در ۶ شهرستان دارای معادن فعال هستیم، اظهار کرد: ارتقای دانش و معلومات در حوزه معادن ضروری است و نیازمند آموزش در همه بخش‌ها هستیم.

وی با اعلام اینکه حوادث معادن در کل دنیا و کشور زیاد است، تصریح کرد: سیاست‌های بازرسی کار ارتقای ایمنی در محیط های کار و رعایت استانداردهای لازم برای ایمنی معادن و کارگران و معدنکاران است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با بیان اینکه بیشتر معادن در استان روباز است، ادامه داد: بازرسان کار در سطح استان در حال اجرای طرح بازرسی هدفمند از کارگاه های پرخطر هستند و تا کنون بازدیدهای زیادی را انجام داده اند.

این مسئول از افزایش بازدید از معادن با هدف بررسی وضعیت ایمنی در استان خبر داد و گفت: نواقص به صورت مکتوب به معادن و کارگاههای پرخطر ابلاغ می شود و کارفرما موظف به رفع نواقص می باشد و در غیر اینصورت طبق ماده ۱۰۵ قانون کار، این اداره کل و ادارات شهرستانهای تابعه بدون هیچ اغماضی اقدام به پلمب کارگاه‌های نا ایمن خواهد کرد.

اصغری با اعلام اینکه در همه سطوح کاری نیاز به آموزش داریم تا کمترین حادثه را در معادن استان داشته باشیم، خاطرنشان کرد: ظرفیت بسیار خوبی در معادن مازندران وجود دارد که اگر با رعایت اصول ایمنی همراه باشد شاهد وضعیت مطلوبی خواهیم بود.

وی افزود: اگر نُرمی را برای بازرسی قائل می‌شویم به این مقدار اکتفا نکنیم و از حوادث پیشگیری کنیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با اشاره به اینکه در بازرسی از معادن استان سختگیری می شود و اغماضی در این بخش نداریم، اظهار کرد: به دنبال این هستیم با اجرای برنامه های پیشگیری، آمار حوادث را کاهش دهیم.

این مسئول ادامه داد: آمار حوادث در معادن استان در سال گذشته نسبت به سال ۹۶ کاهش چشمگیری داشته است.

اصغری در پایان گفت: در اجرای ماده ۱۰۵ قانون کار و تعطیلی کارگاه در معادن زیرزمینی در سال گذشته ۵ کارگاه و در چهارماهه سال جاری ۶ کارگاه تعطیل شده است.