کد خبر: 10533تاریخ انتشار : ۱۷:۵۷:۵۹ - شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸

فرماندار قائم شهر: راهکار برون رفت از وضعیت موجود، اتحاد ، همدلی و انسجام ملی است

نماینده عالی دولت در شهرستان قائم شهر گفت: در زمان روی کار آمدن دولت یازدهم شرایط سختی در کشور حاکم بود، صدور قطعنامه های متعدد علیه ایران، تحریم های سنگین، رشد اقتصادی منفی، تورم روز افزون و احتمال وقوع جنگ فضای کشور را ملتهب کرده بود، تصمیم دولت یازدهم شکستن این فضا در داخل و […]

فرماندار قائم شهر: راهکار برون رفت از وضعیت موجود، اتحاد ، همدلی و انسجام ملی است

نماینده عالی دولت در شهرستان قائم شهر گفت: در زمان روی کار آمدن دولت یازدهم شرایط سختی در کشور حاکم بود، صدور قطعنامه های متعدد علیه ایران، تحریم های سنگین، رشد اقتصادی منفی، تورم روز افزون و احتمال وقوع جنگ فضای کشور را ملتهب کرده بود، تصمیم دولت یازدهم شکستن این فضا در داخل و خارج کشور با هدف زندگی بهتر برای مردم و تعامل با دنیای پیرامون بود.

به گزارش مازنی خبر ؛ یحیی یوسف پور در نشست با جمعی از فعالین سیاسی اصلاح طلب شهرستان قائم شهر ادامه داد: ۱۸ماه رایزنی نفس گیر با قدرت های برتر دنیا ( ۱+۵ ) از سوی سربازان دیپلماسی ایران منتهی به معاهده بین المللی برجام شد.

وی بیان داشت: پیرامون برجام موافقین و مخالفین مباحث را مطرح نمودند ولی به نظر بنده مهمترین پیام برجام، اعلام صلح طلبی ایران به دنیا برخلاف تبلیغات سهمگین مبنی بر جنگ طلب نشان دادن ایران بود و پس از برجام روند رو به رشد اقتصادی شکل گرفت و ما رشد بیش از ۶ درصد اقتصادی را درک کردیم.

فرماندار قائم شهر با اشاره به اینکه روی کار آمدن فردی به نام ترامپ در آمریکا معادلات موجود را بهم ریخت اذعان داشت: او فردی غیرمنطقی و غیر معقول در ارتباط با پیمان های بین المللی بود و از پیمان زیست محیطی نفتا، یونسکو، پیمان موشکی شوروی سابق و همچنین برجام خارج شد.
این مسئول ادامه داد: به دنبال خروج امریکا، تحریم های ظالمانه ای بر کشور تحمیل شد ولی افکار عمومی جهان دیگر ایران را جنگ طلب نمی داند و بین اروپا و آمریکا اگر نگویم شکاف، ترک افتاده است که پس از طرح موضوع کاهش تعهدات ایران در انرژی هسته ای در شورای حکام، آمریکا نتوانست حتی یک خط بیانیه علیه ایران صادر کند و این نشانه انزوای ترامپ در صحنه ی بین المللی است.

فرماندار قائم شهر با طرح این سوال که در شرایط فعلی که ایران حسن نیت و صلح طلبی خود را به دنیا نشان داده ولی با بدعهدی دولت استکباری آمریکا مواجه شده، چه باید کرد؟ اظهار داشت: دو راهکار بیشتر وجود ندارد، یا باید تسلیم شد یا مقاومت نمود و روح ایران و ایرانی با تسلیم موافق نیست بنابراین باید مقاومت را برگزید.

یوسف پور در ادامه عنوان نمود: راهکار برون رفت از وضعیت موجود، اتحاد و همدلی همه جریان های سیاسی کشور و انسجام ملی است و در راستای توسعه کشور که آمال و آرزوی همه ماست باید در کنار هم قرار بگیریم و همانگونه که مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهور بیان داشتند، مطمئن باشید که نتیجه آن پیروزی و سرافرازی ملت ایران خواهد بود.

فرماندار قائم شهر تاکید کرد: باید مردمی بود، درد ها و رنج های آنان را شنید و برای حل و فصل آن تلاش نمود، وقت و زمان را باید مغتنم شمرد و لحظه ای از تلاش و کار دریغ نکرد، باید راه و مسیر را برای کار، تولید، اشتغال و سرمایه گذاری مهیا نمود و بسترهای لازم را برای سرمایه گذاری فراهم کرد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: شهرستان قائم شهر ظرفیت ها، استعدادها و پتانسیل های فراوانی در حوزه صنعت، گردشگری، کشاورزی و ورزشی دارد و برای به فعلیت رساندن آن ها همه دستگاه های اجرائی، فعالین سیاسی و اجتماعی و مردم باید پای کار بیایند.

به گزارش مازنی خبر ، یوسف پور با بیان اینکه به خرد جمعی و استفاده از رای و نظر صاحب نظران و نقود دلسوزانه و سازنده توام با پیشنهاد و راهکار اعتقاد دارم، گفت: حضرت علی(ع) می فرماید: “با یکدیگر بحث و گفت و گو کنید تا از میان آن راستی زائیده شود”. بنابراین از صاحب نظران می خواهیم تا ما را از رهنمودهای مشفقانه خود بهره مند سازند و تردید نداشته باشند دستان آنان را به مهر می فشاریم.

فرماندار قائم شهر با اشاره به انتخابات پیش روخواهان مشارکت جدی و فعالانه همه مردم و گروه ها و جریان های سیاسی شد و گفت: امنیت، سلامت، رقابت و مشارکت چهار رکن انتخابات است و وظیفه داریم از آرای مردم که حق الناس محسوب می شود صیانت نمائیم.

وی حضور کاندیداهای مختلف از سلایق سیاسی متعدد را سبب مشارکت حداکثری و رقابت سالم که مطلوب نظام است دانست و افزود: مشارکت حداکثری نشان از مقبولیت و مشروعیت نظام و ابراز قدرتمندی در تامین امنیت کشور و رایزنی های دیپلماسی و شکست تحریم ها بوده و پاسخ سختی برای دشمنان نظام خواهد بود.

نماینده عالی دولت در شهرستان با توجه به مطالب بیان شده از سوی فعالین سیاسی و اجتماعی بیان داشت: تشکیل بنیاد توسعه و جذب سرمایه گذاری، تشکیل شورای نخبگان و جوانان، تاسیس مجمع خیرین شهرستان و تدوین فرصت های سرمایه گذاری شهرستان از جمله راهبردهایی است که در آن می توان به مشکلات موجود شهرستان به صورت جدی و علمی پرداخت و راهکار مناسبی برای آن اندیشید.

فرماندار قائم شهر در پایان اظهار امیدواری کرد: با استفاده از توان فعالین سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی و ظرفیت های مدیریتی شهرستان به ویژه همراهی امام جمعه معزز و نمایندگان دلسوز شهرستان بتوانیم برای مردمان فهیم و سرافراز این دیار گام های مثبتی برداریم.