کد خبر: 1064تاریخ انتشار : ۱۶:۱۱:۵۷ - جمعه ۱۱ خرداد ۱۳۹۷

بررسی گزینه‌های خرید استقلال / از تاشکند تا جم به دنبال بازیکن

به گزارش مازنی خبر و به نقل از روزنامه گل، با گذشت چند هفته از پایان مسابقات لیگ هفدهم و در آستانه شروع رسمی فصل نقل و انتقالات گزینه‌های مورد نظر استقلال تا حدودی مشخص شده است. هرچند باشگاه هنوز هیچ خریدی را قطعی نکرده است اما چند بازیکن هستند که به استقلال نزدیک شده […]

بررسی گزینه‌های خرید استقلال / از تاشکند تا جم به دنبال بازیکن

به گزارش مازنی خبر و به نقل از روزنامه گل، با گذشت چند هفته از پایان مسابقات لیگ هفدهم و در آستانه شروع رسمی فصل نقل و انتقالات گزینه‌های مورد نظر استقلال تا حدودی مشخص شده است. هرچند باشگاه هنوز هیچ خریدی را قطعی نکرده است اما چند بازیکن هستند که به استقلال نزدیک شده اند و با آنها یا مدیر برنامه هایشان مذاکراتی انجام شده است. تا امروز با بیش از ۱۲ بازیکن برای پست ها و قسمت های مختلف زمین مذاکراتی انجام شده یا پیشنهاد هایی از طرف باشگاه فرستاده اند. نام بازیکنانی که بحث ورود و خروج شان از استقلال به شکل جدی تری مطرح است را پست به پست مرور می کنیم.

۴ ورودی و خروجی احتمالی برای خط دفاع
مجید حسینی و امید نورافکن بازیکنانی هستند که هوای ترانسفر شدن و بازی در اروپا را دارند و تصمیم شان برای جدایی قطعی است. میلاد زکی پور هم فعلا در لیست مازاد قراردارد مگر اینکه شرایط به سمت وسویی برود که گزینه‌ای بهتر از او دست استقلالی ها را نگیرد. لئوناردو پادوانی مصدوم را هم به این جمع اضافه کنید. از آن طرف وینفرد شفر برای تقویت و تکمیل خط دفاع میانی ۲ گزینه اصلی دارد. ایمان سلیمی مدافع ساله و کرمانشاهی پارس جنوبی جم جدی ترین گزینه استقلال برای تقویت خط دفاع است. در صورتی که مجید حسینی لژیونر شود احتمال آبی پوش شدن این بازیکن بیشتر است. بر اساس شنیده ها اگر منتظری و حسینی هر دو نفر ماندگار شوند مدافع جوان پارس جنوبی جم آبی پوش نمی شود و خطر نیمکت‌نشین شدن را به جان نمی‌خرد. این بازیکن که سهمیه زیر سال است فصل گذشته با قرارداد یک ساله به تیم پارس جنوبی جم رفته بود. البته خبر می رسد سلیمی در لیست خرید پرسپولیس و سپاهان هم حضور دارد. محمد دانشگر مدافع برازجانی و ۲۴ساله سایپا دیگر گزینه مورذد نظر استقلال در خط دفاعی است. گفته می شود دیگر تیم های مدعی لیگ یعنی سپاهان و پرسپولیس هم به دنبال این بازیکن هستند. دانشگر در یک مصاحبه دریافت پیشنهاد از استقلال را تایید کرده بود. میثم تیموری مدافع چپ ۲۵ ساله و مازندرانی پارس جنوبی جم دیگر گزینه ای است که نامش برای استقلال مطرح است و این بازیکن هم دریافت پیشنهاد از آبی ها را تایید کرده است. جالب اینکه فرشاد محمدی مهر دفاع راست ۲۴ ساله پارس جنوبی جم هم بازیکنی است كه نامش برای به صورت جدی مطرح است. این بازیکن اهل شهر خمین در صورت تمدید قرارداد وریا غفوری شانس زیادی برای فیکس بودن نخواهد داشت.

نگراني فرشید، به دنبال جانشینی برای داریوش
خط هافبک استقلال حسابی پر و پیمان است. تمدید قرارداد با سرور جباروف و امید ابراهیمی برنامه اول و اصلی استقلال است. دغدغه وینفرد شفر برای خط میانی به پیدا کردن یک جانشین برای داریوش شجاعیان مصدوم برمی‌گردد. مرتضی تبریزی، مرتضی آقاخان و رحیم مهدی زهیوی که قابلیت بازی در پست بال چپ را دارند اولویت‌های اصلی استقلال هستند. هرچند نام امید سینک هم برای استقلال مطرح شده اما اولویت با این بازیکن نیست. از جلال الدین ماشاریپوف هافبک ۲۴ ساله تیم ملی ازبکستان هم به عنوان یکی از بازیکنان مورد نظر کادر فنی استقلال نام برده می شود. البته شنیده می شود تنها در صورتی که مذاکرات برای فسخ قرارداد بویان ناجدیف با موفقیت انجام شود استقلالی ها کار خرید این گزینه خارجی را یکسره می کنند. مهم ترین دغدغه آبی ها در پست هافبک جدا شدن احتمالی فرشید اسماعیلی است که گویا از تیم های قطری پیشنهاد دارد. درباره فرشید باقری هم خبر می رسد که برای تمدید قراردادش با باشگاه به توافق رسیده است.

خط حمله، لنگ تیام و ۱۷ ساله ها!
معادلات خط حمله استقلال حسابی پیچیده است. تمام باشگاه استقلال بسیج شده اند تا ماشین گلزنی سنگالی را در این تیم نگه دارند. اگر قرارداد تیام تمدید شود ۸۰ درصد مشکلات خط آتش استقلال برای فصل آینده برطرف خواهد شد. اما اگر الماس سیاه رفتنی شود خرید یک یا ۲ مهاجم خوب خارجی در دستور کار باشگاه قرار می گیرد که نام الحاجی نیجریه‌ای هم مطرح است. الهیار صیادمنش و یونس دلفی مهاجم های ۱۷ ساله تیم های سایپا و استقلال خوزستان هم در لیست شفر هستند اما هردو بازیکن با باشگاه هایشان قرارداد دارند. روح اله باقری مهاجم ۲۷ ساله خونه به خونه بابل هم در لیست خرید آبی ها است تا احتمالا جایگزین جابر انصاری یا علی قربانی شود. درباره لیست مازاد استقلال هنوز خبر دقیق و تصمیم قطعی وجود ندارد. ماندن یا نماندن تیام بسیار تعیین کننده است و اول باید تکلیف او روشن شود. اگر تیام بماند و باشگاه گزینه های مورد نظر شفر را جذب کند جدایی جابر و قربانی قطعی است. به هر حال حتی با ماندن تیام استقلال ۲ خرید قطعی در این پست انجام می‌دهد یا داشته‌های کنونی‌اش را حفظ خواهد کرد.