کد خبر: 1074تاریخ انتشار : ۱۲:۵۲:۵۴ - شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۷

رییس خانه احزاب مازندران در گفتگو با «مازنی خبر»: متاسفانه جامعه ما از آرمانهای حضرت امام (ره) فاصله گرفته است

رئیس خانه احزاب استان مازندران با اشاره به جایگاه ویژه خرداد در تاریخ انقلاب اسلامی گفت : این ماه یادآور رویدادهای بزرگی است که هر یک نقطه عطفی در تاریخ معاصر ایران بشمار می آیند و هرگز از ذهن مردم ما پاک نخواهند شد. مصطفی سوادکوهی در گفتگو با خبرنگار «مازنی خبر» افزود : خرداد […]

رئیس خانه احزاب استان مازندران با اشاره به جایگاه ویژه خرداد در تاریخ انقلاب اسلامی گفت : این ماه یادآور رویدادهای بزرگی است که هر یک نقطه عطفی در تاریخ معاصر ایران بشمار می آیند و هرگز از ذهن مردم ما پاک نخواهند شد.
مصطفی سوادکوهی در گفتگو با خبرنگار «مازنی خبر» افزود : خرداد بطرز خاصی با نام معمار بزرگ انقلاب گره خورده و یادمانی از پیوند معنوی مردم با یکدیگر و با رهبرشان می باشد و در عین حال به معیاری برای از خودگذشتگی این ملت در راه آرمان های الهی شان تبدیل شده است.
دبیر شورای هماهنگی جبهه اصلاحات خاطرنشان کرد : از قیام خونین ۱۵ خرداد ۴۲ که مردم ایران در واکنش به دستگیری حضرت امام (ره) توسط رژیم طاغوت، فریاد اعتراض سر دادند تا ۱۴ خرداد ۶۸ که یکپارچه سیاهپوش فقدان آن پیر فرزانه و رهبر عالیقدر شدند، این دو رکن انقلاب یعنی امت و رهبری در کنار هم تحولاتی را رقم زدند که نه تنها ایران عزیز را در شاهراه تعالی و در مسیر قله سرفرازی قرار داد بلکه بزرگترین رویداد قرن را به نمایش گذاشت.

http://mazaninews.ir/wp-content/uploads/35904_483.jpg

عضو شورای مرکزی مجمع روحانیون مبارز گفت : پس از ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران ، مردم در بهت و ناباوری سوگوار فقدان آن رهبر عظیم الشان شدند و جهان به سرنوشت انقلاب اسلامی بدون امام خمینی (ره) چشم دوخت و در همین شرایط حساس بود که خبرگان ملت دست به انتخابی تاریخی زد و از میان یاران صدیق انقلاب ، شخصیتی را برای رهبری برگزید که ویژگی ها و قابلیت های رهبری اش مورد تایید و تاکید امام (ره) نیز بوده است .
سوادکوهی افزود : خلف صالح امام در تمام این سال ها، انقلاب و نظام اسلامی را با صلابت و شجاعت و درایتی مثال زدنی هدایت کرده و از گردنه های صعب به سلامت عبور داد و در هر زمینه ای که مردم و مسئولان حول محور ولایت و راهبری ایشان حرکت کردند از لطمات و آسیب ها مصون مانده و موفق بودند .
رئیس خانه احزاب استان مازندران تصریح کرد : نکته ای که باید مورد توجه عموم مردم مخصوصاً متولیان امور ، نهادهای اثر گذار و تشکل های سیاسی، فرهنگی و دینی قرار گیرد این است که متأسفانه جامعه ما برغم مراقبت ها و توصیه های مقام معظم رهبری و تلاش دلسوزان ، در گذر سال ها و تحت تاثیر عوامل مختلف از آرمان های حضرت امام فاصله گرفته و در سپهر سیاسی کشور نیز این فاصله احساس می شود.
دبیر حزب اعتماد ملی تاکید کرد : برای دستیابی به اهداف انقلاب و سربلندی در این راه باید ضمن حفظ گفتمان انقلاب ، عزم خود در پیگیری اندیشه و آرمان معمار بزرگ انقلاب را تقویت کنیم .
سوادکوهی در پایان با گرامیداشت یاد و خاطره امام خمینی و شهدای گرانقدر انقلاب ، دفاع مقدس و مدافعین حرم اهل بیت (ع) ، فرا رسیدن سالگرد ارتحال جانسوز آن امام عزیز را به ملت بزرگ ایران بویژه مردم انقلابی مازندران تسلیت گفت و ابراز امیدواری کرد : در پرتو اندیشه های راهگشاری امام راحل و رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری ، آسیب های تهدید کننده جامعه در همه ابعاد اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگی بدرستی شناسایی و برطرف گردیده و اصلاح امور ، آن طور که در فرهنگ اسلام و قاموس انقلاب پیش بینی شده محقق شود.