کد خبر: 10755تاریخ انتشار : ۱۰:۳۱:۴۳ - یکشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۸

بی حاشیه اما پیگیر و پرتلاش ؛ رازجویان و زحماتی که دیده نمی شود

اختصاصی مازنی خبر / میثم کاوه: تجربه در سال های اخیر ثابت کرده که اگر موفق و بی حاشیه کار کنی دیده نمی شوی . کافیست در موضوعی سروصدا کنی ، چنان به گوش همه ی مردم می رسد و همگان را به   به به و چه چه می اندازد که نگو و نپرس ، […]

بی حاشیه اما پیگیر و پرتلاش ؛ رازجویان و زحماتی که دیده نمی شود

اختصاصی مازنی خبر / میثم کاوه: تجربه در سال های اخیر ثابت کرده که اگر موفق و بی حاشیه کار کنی دیده نمی شوی . کافیست در موضوعی سروصدا کنی ، چنان به گوش همه ی مردم می رسد و همگان را به   به به و چه چه می اندازد که نگو و نپرس ، آنوقت می شوی مدیر شجاع و موفق از نگاه مردم .

داستان مدیریت در ایران اینگونه است . همان یک خط توضیح در بالا و خلاصه اش می شود: شلوغ کن تا دیده شوی .

مدیری که هر روز جلوی دوربین عکاسان و خبرنگاران باشد و یا نامش تیتر اول نشریات مکتوب شود ، مدیری موفق نامیده می شود ولی از آن سو ، مدیری که آرام و بی حاشیه کار کند ، حتی اگر کارنامه موفقی هم داشته باشد ،  مدیری قوی خوانده نمی شود . دلیلش هم ساده است: در سال های اخیر به عنوان مخاطب ، عقلمان را به سمت چشم هایمان هدایت کردیم یعنی یک فرهنگ غلط .

در روزهائی که هر شهروند یک خبرنگار محسوب می شود ، انعکاس اخبار به ثانیه رسیده است ، مردم بر این باور شده اند که باید هر مدیر هر روز تیتر اول رسانه ها باشد اما هستند مدیرانی که در سکوت کار می کنند و از همه مهم تر عملکردی به مراتب بهتر از مدیران پر سر و صدا دارند و البته به وقتش هم گزارش عملکرد خود را رسانه ای می کنند.

یکی از این مدیران ، مهدی رازجویان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران است.

فردی که در زمان استانداران اول و دوم دولت تدبیر و امید در مازندران به عنوان مدیرکل دفتر فنی استانداری عملکرد بسیار موفقی از خود بر جا گذاشت و در دولت دوازدهم هم با حکم حسین زادگان به عنوان معاون عمرانی استانداری منصوب شد.

شاید باید خیلی بدشانس باشی که در اولین روزهای کاری ات در یک مسئولیت با مهمترین چالش آن حوزه روبرو شوی.

رازجویان در همان ابتدای کارش در حوزه مسئولیت معاون عمرانی استاندار ، با سیل بی سابقه سیمرغ و سوادکوه روبرو شد اما چنان پای کار ایستاد که بارها از سوی استاندار و مسئولین ارشد دولت مورد تقدیر قرار گرفت. در ادامه بر روند بازسازی استادیوم شهید وطنی قائم شهر به خوبی نظارت کرد ، پروژه های گردشگری را تنها نگذاشت، آزادسازی سواحل را پیگیر شد ، ساماندهی دریا را مدیریت کرد ، راه ها را به دقت رصد کرد ، مدیریت موضوع پسماند و زباله را ادامه داد و در هر جای استان که مشکلی پیش می آمد در صف اول قرار داشت.

خیلی ها در ابتدای شروع به کار رازجویان در مسئولیت جدیدش بر این باور بودند که او نمی تواند جای مهندس نبیان را پر کند ،  اما رازجویان جوان ثابت کرد که اعتماد به او ، کار اشتباهی نبود.

یادمان نرود عملکرد موفقی که این مدیر جوان در حال بر جا گذاشتن است ریشه در پرهیز او از حواشی و جنجال های رسانه ای دارد.

قدر چنین مدیرانی را باید دانست . آنهائی که کم حرف می زنند ولی موفقت های بسیاری را به دست می آورند.