کد خبر: 10841تاریخ انتشار : ۱۴:۵۹:۳۷ - چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸

استقرار کشیک‌های دامپزشکی به‌مناسبت عید قربان در مازندران

مدیرکل دامپزشکی مازندران گفت: باتوجه به فرارسیدن عید قربان کشیک‌های ثابت و سیار اداره کل دامپزشکی مازندران در سطح شهرها، میادین اصلی و در ادارات دامپزشکی مستقر می‌شوند. مازنی خبر : سیدحسین رضوانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: باتوجه به فرارسیدن عید قربان کشیک‌های ثابت و سیار اداره کل دامپزشکی مازندران در سطح […]

استقرار کشیک‌های دامپزشکی به‌مناسبت عید قربان در مازندران

مدیرکل دامپزشکی مازندران گفت: باتوجه به فرارسیدن عید قربان کشیک‌های ثابت و سیار اداره کل دامپزشکی مازندران در سطح شهرها، میادین اصلی و در ادارات دامپزشکی مستقر می‌شوند.

مازنی خبر : سیدحسین رضوانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: باتوجه به فرارسیدن عید قربان کشیک‌های ثابت و سیار اداره کل دامپزشکی مازندران در سطح شهرها، میادین اصلی و در ادارات دامپزشکی مستقر می‌شوند.

وی افزود: همچنین بروشورهای بهداشتی با ذکر مسائل شرعی، مخاطرات و موارد منع مصرف نیز در این ایام در سطح شهر توزیع می‌شود تا مردم در این زمینه آگاه شوند.

مدیرکل دامپزشکی مازندران بیان کرد: ازجمله دغدغه‌های این اداره کل انتقال بیماری‌های مشترک بین انسان و دام ازجمله تب کریمه کنگو، شاربن و سایر است که باید در خرید دام دقت شود.

این مسؤول اضافه کرد: علائمی ازجمله لاغری مفرط، زرد بودن، تاول‌های پوستی و آبله، پشم‌های ژولیده، وجود لنگش در پا، تزریق دارو، کچلی و بدن پر از آکنه از مواردی است که افراد در حین خرید باید به آن توجه کرده و از خرید آن پرهیز کنند.

رضوانی با اشاره به انجام بازرسی‌های لازم طی این ایام قبل، حین و بعد از کشتار توسط ناظران، گفت: البته ناظران همواره در طول سال حضور دارند ولی حضورشان در این ایام تشدید شده و همواره حضور دارند.

وی یادآور شد: هدف از حضور ناظران این است مردم نگرانی در زمینه کشتار نداشته باشند و درصورت بروز مشکل نسبت به اصلاح یا حذف لاشه اقدام کنند.

مدیرکل دامپزشکی مازندران با هشدار اینکه نباید ذبح دام در معابر عمومی به‌دلیل وجود آلودگی انجام شود، تصریح کرد: همچنین لازم است افراد در قطعه قطعه کردن گوشت به موارد بهدشاتی توجه کرده و از دستکش استفاده کنند.

این مسؤول ادامه داد: موضوع دیگر نگهداری گوشت به‌مدت ۲۴ ساعت در یخچال و همچنین ادرونی دام به مدت ۴۸ ساعت در یخچال است تا بدون هیچ مشکلی نسبت به مصرف اقدام کنند.

رضوانی بیان کرد: همچنین افراد در صورت مشاهده آبسه روی لاشه از برش روی آن به شدت پرهیز کنند چرا که ممکن است ترشحات آن روی گوشت منتقل شود.

وی با اشاره به اینکه اندام‌های غیرقابل مصرف در اختیار ماموران حمل زباله قرار دهند، اظهار کرد: وجود حیوانات موذی از مشکلات دیگر است که موجب بروز آلودگی می‌شود که بهتر است اندام‌های غیرقابل مصرف در محل مناسبی دفن و ضدعفونی شود.

مدیرکل دامپزشکی مازندران تصریح کرد: وجود ضرب‌دیدگی، کوفتگی، خون مردگی، مشاهده دانه‌های سفید رنگ شبیه برنج روی عضلات و بیش از حد قرمز و آب‌دار بودن لاشه از موارد منع مصرف است که ضرورت دارد افراد از مصرف پرهیز کنند.

رضوانی با تأکید بر پرهیز از کشتار دام در معابر عمومی، خاطرنشان کرد:مردم با ذبح دام در کشتارگاه‌های صنعتی البته نظارت شرعی و بهداشتی با خیال آسوده دام را کشتار کنند

منبع : فارس