کد خبر: 10908تاریخ انتشار : ۱۹:۰۱:۴۲ - جمعه ۱۸ مرداد ۱۳۹۸

عضو کانون عالی کارگران بازنشسته کشور: برای اثبات حقانیت خبرنگاران نباید شعار داد

دبیر اجرائی خانه کارگر استان مازندران گفت: برای اثبات حقانیت خبرنگاران نباید شعار داد بلکه باید عمل کرد. به گزارش مازنی خبر ، نصرالله دریابیگی در بازدید از دفتر گروه خبری تکرار ، ضمت تبریک روز خبرنگار ، افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت کار ، به وظایف خود در برابر خبرنگاران خوب […]

دبیر اجرائی خانه کارگر استان مازندران گفت: برای اثبات حقانیت خبرنگاران نباید شعار داد بلکه باید عمل کرد.

به گزارش مازنی خبر ، نصرالله دریابیگی در بازدید از دفتر گروه خبری تکرار ، ضمت تبریک روز خبرنگار ، افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت کار ، به وظایف خود در برابر خبرنگاران خوب عمل نکرده اند.

دبیر اجرائی خانه کارگر مازندران ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای رسانه ، تصریح کرد: روز خبرنگار روز احترام به قلم ، تفکر و روایت دردهای جامعه است ولی متاسفانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان متولی ساماندهی اصحاب رسانه و خبرنگاران و وزارت کار و تعاون در مقام تامین کننده امنیت شغلی خبرنگاران ، به وظایف خود درست عمل نکرده اند.

وی اظهار داشت: بسیاری از خبرنگاران به خصوص بانوان خبرنگار ، برای تامین هزینه های زندگی و معیشتی خود دچار مشکل هستند.

عضو کانون عالی کارگران بازنشسته کشور ادامه داد: خبرنگاران سنگرسازان بی سنگری هستند که نیاز به حمایت دولتمردان و مجلسی ها دارند لذا دولت و مجلس باید برای رفع نیازهای این قشر فرهنگی و زحمتکش ، تدابیر جدی تری بیاندیشد.

دریابیگی روز خبرنگار را یک روز تشریفاتی دانست و افزود: برای اثبات حقانیت خبرنگاران نباید شعار داد زیرا خبرنگاران صدای جامعه هستند ، اما خودشان دیده نمی شوند و صدایشان به گوش کسی نمی رسد.

وی ادامه داد: امیدوارم برای رسیدن به این اهداف مدنظر اصحاب رسانه، به زودی قوانین کارآمدتری در مجلس وضع شود.

نصرالله دریابیگی که در روزهای اخیر به عنوان عضو جدید شورای اسلامی شهر وارد پارلمان شهری قائم شهر شده است ، در مورد این شورا گفت: شورای دوره پنجم از افرادی جوان ، تحصیل کرده و معتقد به آرمان های نظام جمهوری اسلامی تشکیل شده است .

وی با اشاره به در پیش بودن دو عید مبارک قربان و غدیر خم و تبریک این اعیاد ، اظهار داشت: شورای دوره پنجم شهر قائم شهر مزین به نام دو شهید بزرگوار است زیرا فرزندان آنها در شورا حضور دارند در نتیجه قطعاً همه ی اعضا تلاش خواهیم کرد مراقب کردار ، رفتار ، تصمیم سازی ها و اداره شهر باشیم و در راستای تحقق آرمان های شهدا گام برداریم.

دریابیگی با تاکید بر اینکه فضای همدلی ، برادری و اتحاد در شورای اسلامی شهر قائم شهر باید هر روز بیش از روز قبل تقویت شود ، تصریح کرد: اعضای شورای اسلامی شهر قائم شهر در این فرصت باقی مانده تا پایان ماموریت کاری ، تلاش خواهند کرد با بالا بردن آستانه تحمل و نقدپذیری ، فضا را برای توسعه ، تصمیم گیری درست ، اجرای صحیح قانون ، برقراری عدالت اجتماعی و تقسیم عادلانه کار در نقاط مختلف شهر در سایه دوستی و همدلی فراهم آوریم.

*** دفتر مرکزی گروه خبری تکرار شامل نشریه سراسری تکرار ، مجله گردشگری بریم سفر ، مجله فرهنگی اجتماعی ندای مازندران و پایگاه اطلاع رسانی اینترنتی مازنی‌خبر در شهرستان قائم شهر واقع شده است.