کد خبر: 10924تاریخ انتشار : ۱۱:۱۶:۰۴ - شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸

مهاجرت جرائم از فضای حقیقی به فضای مجازی

فرمانده انتظامی مازندران از افزایش ۸۲ درصدی مهاجرت فضای حقیقی به فضای مجازی خبر داد. به گزارش مازنی خبر و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، سردار میرفیضی فرمانده انتظامی مازندران در نشست با خبرنگاران به گسترش فضای مجازی اشاره کرد و گفت: شاهد مهاجرت جرائم از فضای حقیقی به فضای مجازی […]

مهاجرت جرائم از فضای حقیقی به فضای مجازی

فرمانده انتظامی مازندران از افزایش ۸۲ درصدی مهاجرت فضای حقیقی به فضای مجازی خبر داد.

به گزارش مازنی خبر و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، سردار میرفیضی فرمانده انتظامی مازندران در نشست با خبرنگاران به گسترش فضای مجازی اشاره کرد و گفت: شاهد مهاجرت جرائم از فضای حقیقی به فضای مجازی و وقوع جرائم ۸۲ درصدی افزایش یافت و کشف جرایم در این زمینه ۱۰۰ درصد افزایش یافت.

او گفت: این جرایم در بخش‌های برداشت غیرمجاز، حک حیثیت و اخاذی، کلاهبرداری و مزاحمت‌های اینترنتی و حک سایت و سامانه بوده است.

سردار میرفیضی به کشف ۲۷ میلیارد تومانی کالا قاچاق در استان اشاره کرد و افزود: در این رابطه پنج باند اصلی شبکه‌ای شناسایی و متلاشی شد.

او گفت: ۱۹ پرونده بالای ۱۰۰ میلیون تومان کالای قاچاق کشف شد.

فرمانده انتظامی مازندران به افزایش ۵ درصدی رفع تصرف اراضی ملی اشاره کرد و افزود: در رابطه با منابع طبیعی و تغییر کاربری ۹۳ هزار متر مربع به ارزش هفت میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان رفع تصرف شد.

او گفت: در این مدت یک تن و ۲۰۰ کیلوگرم موادمخدر کشف شدو ۲۸ باند متلاشی و ۲۲۱ قاچاقچی دستگیر شد.

فرمانده انتظامی مازندران افزود: کشف مواد مخدر ۲۷ درصد افزایش داشت و دو هزار و ۵۰۰ خرده فروش دستگیر شد.