کد خبر: 10927تاریخ انتشار : ۱۱:۲۱:۵۵ - شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸

خبرنگاران همیاران پلیس هستند

فرمانده انتظامی مازندران، از خبرنگاران به عنوان یکی از مهمترین پایه های امنیت پایدار و همیاران پلیس یاد کرد. به گزارش مازنی خبر و به نقل از مهر، سردار سید محمود میرفیضی صبح شنبه در نشست با خبرنگاران با گرامیداشت روز خبرنگار و سالروز شهادت شهید صارمی، بر لزوم اهمیت به شغل خبرنگاری اظهار داشت: […]

خبرنگاران همیاران پلیس هستند

فرمانده انتظامی مازندران، از خبرنگاران به عنوان یکی از مهمترین پایه های امنیت پایدار و همیاران پلیس یاد کرد.

به گزارش مازنی خبر و به نقل از مهر، سردار سید محمود میرفیضی صبح شنبه در نشست با خبرنگاران با گرامیداشت روز خبرنگار و سالروز شهادت شهید صارمی، بر لزوم اهمیت به شغل خبرنگاری اظهار داشت: خبرنگاران مجاهدانی هستند که با قلم خودشان در پی حق و حقیقت هستند.

وی با بیان اینکه ارزش انسان ها به زبان آن ها نیست، ارزش قلم را بسیار والا دانست و گفت: خبرنگاران قاصدان امین و راویان صدیق در حوزه اخبار هستند و اگر خبرنگاری خود را از حاشیه دور کند، موفق باشد.

وی تصریح کرد: اصحاب رسانه سعی می کنند با آگاهی رسانی شهروندان، در پیشگیری از جرم نقش آفرینی کنند و در قرن ارتباطات و قوه چهارم، رسانه ها نقش حیاتی دارند.

سردار میرفیضی جایگاه خبرنگاران را در حوزه اطلاع رسانی بسیار مهم برشمرد و گفت: خبرنگاران جزو قشرهایی هستند که بیشترین خدمت را به مردم می کنند و مشکلات و نقاط ضعف دستگاه را احصاء و منتقل می کنند و سبب می شود تا نسبت به رفع آن اقدام شود.

فرمانده انتظامی مازندران یادآور شد: خبرنگار مدعی العموم جهان بوده و در پی آگاهی بخشی به جامعه و از رسالت های اصلی است و این نقش مهمی در تامین امنیت جامعه خواهد داشت.

وی تزریق امید را در جامعه از رسالت های اصلی خبرنگاران یاد کرد و گفت: در حوزه امنیت، نقش خبرنگاران بسیار اثربخش تر و مهمتر است و یکی از مهمترین پایه های امنیت پایدار، خبرنگاران بوده و در واقع همیاران پلیس در حوزه امنیت هستند و پل ارتباطی بین مردم و پلیس به شمار می روند.

فرمانده انتظامی مازندران با اشاره به مهاجرت جرایم از فضای حقیقی به مجازی گفت: سال قبل وقوع جرایم در فضای مجازی ۸۲ درصد رشد یافت و به همان نسبت کشفیات جرایم در فضای مجازی به بیش از ۱۰۰ درصد افزایش یافته است.

سردار میرفیضی با عنوان بیشترین جرایم در فضای مجازی، برداشت غیرمجاز از حساب، هتک حیثیت و نشر اکاذیب، کلاهبرداری، مزاحمت های اینترنتی، تهدید و اخاذی از جمله مهمترین جرایم بوده است گفت: پلیس سعی کرده با تهیه فیلم های آموزشی و کارگاه های مناسب سعی کرده نسبت به ارتقای سواد فضای مجازی اقدام کند.

فرمانده انتظامی مازندران درباره کشفیات کالای قاچاق نیز گفت: در سال جاری بیش از ۲۷ میلیارد تومان کالای قاچاق در استان کشف شد که رشد ۱۰۰ درصدی نسبت به سال قبل داشته است و پنچ باند اصلی که به صورت شبکه ای در زمینه قاچاق فعالیت می کردند متلاشی شد و ۱۹ پرونده بالای ۱۰۰ میلیون تومان ارزش کالای قاچاق تشکیل شده است.

وی رفع تصرف اراضی را از دیگر مسائل مهم در استان برشمرد و گفت: امسال بیش از ۹۳ هزار متر مربع اراضی ملی با ارزش ریالی هفت میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان رفع تصرف شد که نسبت به سال قبل رشد پنج درصدی داشته است.

سردار میرفیضی کشف چهار میلیارد ریال کالای احتکار شده را از دیگر اقداات پلیس بیان کرد و گفت: امسال ۱۲ قتل در استان رخ داد که ۱۴ درصد از نظر وقوع کاهش داشته است و تاکنون ۱۱ فقره آن کشف شده است.

فرمانده انتظامی مازندران همچنین درباره تصادفات با اشاره به کاهش هفت درصدی تصادفات گفت: در حوزه مصدومان ۱۰ درصد، خسارت ها شش درصد کاهش مواجه هستیم ولی در حوزه فوتی ها با رشد ۱۳ درصدی مواجه هستیم که زنگ خطری به شمار می رود

وی با بیان اینکه بیشتر تصادفات به راکبان و عابران پیاده برمی گردد به کشفیات مواد مخدر اشاره و اضافه کرد: بیش از هزار و ۲۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف و ۲۸ باند متلاشی و ۲۲۱ قاچاقچی با رشد ۲۷ درصدی در استان دستگیر شده اند.