کد خبر: 10932تاریخ انتشار : ۱۴:۲۷:۵۱ - شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸

رئیس بازرسی ویژه از سواحل استان های شمالی: خبرنگاران زبان مردم هستند

مسئول تیم بازرسی ویژه از سواحل استان های شمال کشور گفت: در ۴ ماه اول سال میزان غریق در ۳ استان شمالی کشور ۱۵ درصد نسبت به مشابه سال گذشته کاهش یافته است. به گزارش مازنی خبر ، محمدرضا حبیب‌زاده در بازدید از دفتر گروه خبری تکرار که به مناسبت روز خبرنگار انجام گرفت ، […]

مسئول تیم بازرسی ویژه از سواحل استان های شمال کشور گفت: در ۴ ماه اول سال میزان غریق در ۳ استان شمالی کشور ۱۵ درصد نسبت به مشابه سال گذشته کاهش یافته است.

به گزارش مازنی خبر ، محمدرضا حبیب‌زاده در بازدید از دفتر گروه خبری تکرار که به مناسبت روز خبرنگار انجام گرفت ، افزود: تلاش استانداران ، معاونین استانداران ، فرمانداران و شهرداران ۳ استان شمالی باعث شده است تا رئیس جمهور در نامه ای به وزیر کشور کاهش آمار را نشاند دهنده اقدامات موثر مسئولین محلی بداند.

وی با تاکید بر اینکه بیشتر افراد در مناطق شنا ممنوع ، غرق می شوند ، ادامه داد: فرهنگ سازی در جامعه باعث خواهد شد تا گردشگران و مردم به جای شنا در مناطق ممنوعه ، در جاهائی که طرح سالم سازی برقرار است به شنا بپردازند و لذا آمار غرق شدگان کاهش نیز خواهد یافت.

مسئول تیم بازرسی ویژه از سواحل استان های شمال کشور تصریح کرد:‌ از مردم و خانواده ها می خواهیم در مناطق ممنوعه به شنا نپردازند.

حبیب زاده با تاکید بر اینکه استانداران و فرمانداران سه استان شمالی تلاش های بسیاری را برای کاهش آمار غریق در دریا انجام می دهند ، افزود: هر چه میزان تلاش مسئولین افزایش یابد ولی اگر مردم همراه نباشند آمار غریق صفر نمی شود زیرا مردم باید بدانند فقط در مناطقی که طرح سالم سازی دریا وجود دارد ، به شنا بپردازند.

وی ضمن تبریک اعیاد مبارک قربان و غدیر ، ادامه داد: در این ایام بار دیگر استان های شمالی میزبان گردشگران زیادی خواهند بود لذا انتظار می رود تمام مسئولین مربوطه بیش از گذشته پای کار باشند.

مسئول تیم بازرسی ویژه از سواحل استان های شمال کشور ضمن تبریک روز خبرنگار ، اصحاب رسانه را زبان گویای مردم دانست و اظهار داشت: اصحاب رسانه با نقد دلسوزانه و منصفانه مدیران و مسئولین را در کاهش مشکلات یاری دهند.

حبیب زاده ضمن تقدیر از تلاش خبرنگاران گروه خبری تکرار در پوشش مسائل مربوط به موضوع طرح سالم سازی دریا، تصریح کرد: امیدواریم همه ی رسانه ها و به خصوص صداوسیما بیش از گذشته با فرهنگ سازی ، آگاهی مردم را از خطرات مناطق ممنوعه شنا بالا ببرند.

*** دفتر مرکزی گروه خبری تکرار شامل نشریه سراسری تکرار ، مجله گردشگری بریم سفر ، مجله فرهنگی اجتماعی ندای مازندران و پایگاه اطلاع رسانی اینترنتی مازنی‌خبر در شهرستان قائم شهر واقع شده است.