کد خبر: 11121تاریخ انتشار : 15:29:40 - چهارشنبه 21 آگوست 2019

سخنان خاص از استاندار خاص: تکریم مردم فقط دولا شدن در برابر آنها نیست / امضاهای طلائی را شناسائی کردیم و آنها را حذف خواهیم کرد / در عزل و نصب ها به محل تولد افراد کاری ندارم / درک می کنم و میفهمم که وضعیت اقتصادی مردم مناسب نیست

اختصاصی مازنی خبر / میثم کاوه: باید در حوزه کاری خود خاص باشی تا آدم خاص محسوب بشی. مثل مورینیو در فوتبال دنیا یا ژرار دوپاردیو در سینمای فرانسه ؛ در بین تمام استانداران کشور هم لقب آدم خاص متعلق است به استاندار مازندران چون تنها استانداری است که به عنوان یک فعال رسانه ای […]

سخنان خاص از استاندار خاص: تکریم مردم فقط دولا شدن در برابر آنها نیست / امضاهای طلائی را شناسائی کردیم و آنها را حذف خواهیم کرد / در عزل و نصب ها به محل تولد افراد کاری ندارم / درک می کنم و میفهمم که وضعیت اقتصادی مردم مناسب نیست

اختصاصی مازنی خبر / میثم کاوه: باید در حوزه کاری خود خاص باشی تا آدم خاص محسوب بشی. مثل مورینیو در فوتبال دنیا یا ژرار دوپاردیو در سینمای فرانسه ؛

در بین تمام استانداران کشور هم لقب آدم خاص متعلق است به استاندار مازندران چون تنها استانداری است که به عنوان یک فعال رسانه ای ، عضو خانه مطبوعات می باشد.

حالا در آستانه هفته دولت ، حاج مجید پای صحبت با همکارانش نشست . همکارانی که نام او را حاج مجید صدا می کنند ولی احمد حسین زادگان می نویسند.

استاندار مازندران در نشست خبری اش مدیرکل روابط عمومی استانداری ، مدیرکل حوزه استاندار و مسئول پیگیری های ویژه را در سمت چپ و معاون عمرانی استانداری و مدیرکل ارشاد مازندران را در سمت راستش نشاند. اما در هر صورتی او مثل همیشه سخنان متفاوتی به زبان آورد. به هر حال از یک استاندار رسانه ای چیزی جز این هم انتظار نمی رود که سخنانش همیشه خاص و متفاوت از نشست خبری قبلی اش باشد.

نماینده عالی دولت در مازندران ، صحبت هایش را مثل همیشه از نقش رسانه ها در توسعه استان آغاز کرد و اعتقاد داشت اگر رسانه ها به وظایف و رسالت واقعی خودشان به درستی عمل کنند ، بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

حسین زادگان همان ابتدا یک تلنگر جدی هم به بعضی مدیران غیرپاسخگو زد و از آنها خواست از ظرفیت اصحاب رسانه در انعکاس دستاوردهای دولت به خوبی بهره ببرند.

استاندار مازندران که در سال های اخیر و در مسئولیت های مختلف نشان داده است که به ظرفیت های درونی کشور اعتقاد بسیاری دارد ، بار دیگر به این موضوع اشاره کرد و افزود: با تمام مشکلات اقتصادی و تحریم ها ، با نگاه به ظرفیت درونی و با کمک مردم می توانیم مشکلات بسیاری را حل کنیم.

حسین زادگان در ادامه از دستگاه های امنیتی کشور به دلیل برقراری امنیت و کمتر کردن موانع پیش روی دولت تشکر کرد ، از امید اجتماعی ، تدبیر اقتصادی و اعتدال سیاسی به عنوان ۳ راهبرد مدیریت استان نام برد ، از احتمال نهائی شدن منطقه آزاد در مازندران از طریق ۳ لکه متصل به هم سخن گفت ، به آزادسازی سواحل و بازگشت آنها به مردم اشاره کرد و البته این را هم گفت که با پیگیری های انجام گرفته ۶۰ کارخانه در مازندران از تملک بانک ها خارج شدند و دوباره در چرخه تولید قرار گرفتند.

استاندار مازندران بعد از آنکه بعضی مطالب رسانه های مازندران را یادآوری کرد تا نشان دهد مطالب و انتقادات رسانه ها را مطالعه می کند ، به انتقادپذیری خود در برابر نقد خبرنگاران اشاره کرد و گفت: خیلی از مطالب علیه من تهمت و افترا است و می توانستم آنها را پیگیری حقوقی کنم ولی اینکارو نکردم زیرا اعتقاد دارم فضای استان باید به فضای مناسبی برای نقد مسئولین تبدیل شود.

حاج مجید البته با تاکید به این موضوع اشاره کرد که تکریم مردم فقط دولا شدن در برابر آنها نیست و انعکاس اخبار و پذیرش نقد مردم نوعی احترام به آنها محسوب می شود.

نماینده عالی دولت در ادامه ظرفیت ها اقتصادی در مازندران را بسیار خوب دانست و به مدیران دستگاه های اجرائی تاکید کرد تا یک معاون یا مسئول جذب سرمایه گذار داشته باشند.

استاندار مازندران همچنین نداشتن پایانه های صادراتی را یک مشکل جدی برای رونق کشاورزی مازندران دانست، از انتخاب هیات موسس هلدینگ سرمایه گذاری در مازندران خبر داد، به پررنگ تر شدن حقوق شهروندی در مازندران در راستای کاهش مفاسد اشاره کرد و البته برای اولین از «امضاهای طلائی» در استان سخن گفت که با کمک دستگاه های امنیتی و نظارتی آنها را شناسائی و در راستای کاهش فساد در پی حذف آنها اقدام شده است.

نماینده عالی دولت در مازندران در ادامه نشست خبری اش با همان لحن آرام و همیشگی ، به جابه جائی بعضی مدیران و البته تدوام تغییر مدیران ضعیف در استان اشاره کرد و اظهار داشت: برایم مردم استان و توسعه مازندران مهم است و در این راه با کسی تعارف ندارم . تغییرات و انتصابات هم ربطی به انتخابات ندارد و در عزل و نصب ها به محل تولد افراد کاری ندارم.

استاندار مازندران از مردم به خاطر بعضی کاستی ها عذرخواهی کرد و برای اولین بار در یک جمع رسانه ای گفت: درک می کنم و میفهمم که وضعیت اقتصادی مردم مناسب نیست و مردم دچار مشکلات هستند ولی کاری جز این از دستم بر نمی آید که تلاش کنم آمار اشتغال استان بالاتر برود ، هنرمندان و اهالی فرهنگ احساس امنیت بکنند ، اصحاب رسانه و مردم آزادانه انتقاد کنند ، نشاط اجتماعی در جامعه افزایش یابد و با جذب سرمایه گذار فضای تولید در استان رونق بگیرد.

حاج مجید حسین زادگان که البته باید در طول این گزارش می نوشتم احمد حسین زادگان ، در پایان گفت: ۸۸۶ پروژه با اعتبار ۸۴۵ میلیارد تومان در هفته دولت در استان مازندران کلنگ زنی یا افتتاح خواهد شد.

این ماحصل صحبت های استاندار مازندران در جمع اصحاب رسانه بود . نشست خبری آدم خاص مازندران . نشستی که فضایش مثل همیشه با آرامش شروع و به پایان رسید.

پایان

تهیه و تنظیم : میثم کاوه