کد خبر: 11159تاریخ انتشار : ۸:۳۸:۲۵ - شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی مازندران در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه چالوس: دولت بدهی‌هایش را به تامین اجتماعی پرداخت کند

 رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی مازندران گفت: امروز کارگران صورت خود را با سیلی سرخ نگه می دارند. به گزارش مازنی خبر ، نصراله دریابیگی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهرستان چالوس به مناسبت روز بازنشستگان تریبون نماز جمعه را از مقدس ترین تریبون های کشور که متعلق به شهدا و خانواده های […]

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی مازندران در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه چالوس: دولت بدهی‌هایش را به تامین اجتماعی پرداخت کند

 رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی مازندران گفت: امروز کارگران صورت خود را با سیلی سرخ نگه می دارند.

به گزارش مازنی خبر ، نصراله دریابیگی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهرستان چالوس به مناسبت روز بازنشستگان تریبون نماز جمعه را از مقدس ترین تریبون های کشور که متعلق به شهدا و خانواده های شهدا دانست،گفت: متاسفانه امروز کارگران و بازنشستگان در شرایط معیشتی خوبی بسر نمی برند.

دریابیگی تصریح کرد: نمایندگان مجلس و مسئولان اجرایی باید بدانند که کارگران و بازنشستگان در چه شرایط معیشتی و اقتصادی بسر می برند.

وی با بیان اعلام مهمترین برنامه‌های روز بازنشستگان گفت: غبار رویی گلزار شهدا، دیدار با نمایندگان ولی فقیه و فرمانداران در شهرستان ها و برگزاری جشن همراه با تجلیل از بازنشستگان نمونه و سخنرانی مسئولان ارشد استانی در بابلسر از مهم ترین برنامه های روز بازنشستگان است.

دریابیگی با اشاره به مهم بودن بحث نسیم سلامت و برپایی ایستگاه های ورزش در شهرستان ها اظهار کرد: طرح نسیم سلامت نباید فرماشی باشد.

وی گفت: بازنشستگان لایق و نیازمند شادی و نشاط و سلامتی هستند.

وی با بیان اینکه امروز کارگران صورت خود را با سیلی سرخ نگه می دارند گفت: مازندران دارای ۱۳۴ هزار بازنشسته تامین اجتماعی است که حدود ۷۰ درصد آنان در چنین شرایط تورمی و اقتصادی حداقل بگیر هستند.

دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران در ادامه به مشکلات درمانی بازنشستگان اشاره کرد و گفت: امروز بازنشستگان با تمامی مشکلات اقتصادی از ۴ جا حق بیمه پرداخت می کنند اما باز هم دچار مشکلات شدید درمانی هستند.

دریابیگی گفت: کارگران و بازنشستگان امیدوارند تا نمایندگان مجلس در خصوص بدهی ۲۰۰ هزار میلیارد تومانی دولت به سازمان تامین اجتماعی تصمیمی قاطع بگیرند تا با تزریق این پول بخش عمده‌ای از مشکلات سازمان و کارگران و بازنشستگان حل شود.

وی با اشاره به اینکه بازنشستگان آیینه کارگران هستند گفت: دولت بدهی‌هایش را به تامین اجتماعی پرداخت کند تا مشکلات و کمبودهای درمانی این سازمان مرتفع شده و طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان که حق قانونی آنان است؛ برطرف شود.