کد خبر: 11298تاریخ انتشار : ۱۹:۴۹:۲۲ - پنج شنبه ۷ شهریور ۱۳۹۸

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران: رسانه‌ها و فعالان هنری چهره منفوری از بدحجابی در جامعه ترسیم کنند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در حاشیه نشست خبری دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران، اظهار کرد: موضوع امر به معروف و نهی از منکر باید در سطح جامعه نهادینه شود. به گزارش مازنی خبر ، عباس زارع با اعلام اینکه فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر به […]

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران: رسانه‌ها و فعالان هنری چهره منفوری از بدحجابی در جامعه ترسیم کنند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در حاشیه نشست خبری دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران، اظهار کرد: موضوع امر به معروف و نهی از منکر باید در سطح جامعه نهادینه شود.

به گزارش مازنی خبر ، عباس زارع با اعلام اینکه فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر به صورت مناسب در سطح ادارات اجرایی می‌شود، تصریح کرد: ناهنجاری‌ها در خارج از محدوده اداری وجود دارد و باید تلاش کنیم که فرهنگ ایده‌آل امر به معروف و نهی از منکر در سطح جامعه عملیاتی کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران یادآور شد: ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر مختص به حجاب و عفاف نیست در سایر بخش‌ها باید این فرهنگ عملیاتی شود.

وی با اعلام اینکه نباید از تاثیر هنر در ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر غافل شد، گفت: هنرمندان در کنار اصحاب رسانه نقش اساسی در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب می‌توانند ایفا کنند.

زارع خاطرنشان کرد: رسانه‌ها و فعالان هنری بی‌حجابی را به یک پدیده فرهنگی منفور معرفی کنند و در فضای رسانه‌ای اقدامات فاخر و اثرگذاری در حوزه ترویج فرهنگ و عفاف باید اجرای شود.

وی با اعلام اینکه برای جلوگیری از ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و حتی بالاتر از آن امر به معروف و نهی از منکر باید همه دستگاه‌ها پای کار باشند، تصریح کرد: در داخل سازمان‌ها بسیاری از مسائل حل و فصل شده است اما برخی چالش‌ها در بدنه جامعه است.

مدیرکل ارشاد مازندران با اشاره به توریستی بودن استان مازندران، افزود: تردد افراد با فرهنگ‌های متفاوت تا حدودی تداخل فرهنگی در استان ایجاد کرده است که برای مقابله با این بخش در حوزه فرهنگ‌سازی باید به صورت جدی‌تر عمل کرده و مردم استان باید صادر کننده فرهنگ باشند و بیشتر از اینکه تاثیر پذیر باشند اثرگذاری داشته باشند.