کد خبر: 11303تاریخ انتشار : ۱۹:۵۹:۰۰ - پنج شنبه ۷ شهریور ۱۳۹۸

با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و استاندار مازندران: ۱۷۷ میلیارد تومان پروژه ارتباطی در مازندران افتتاح شد / اتصال ۲۴۳ روستا به شبکه ملی اطلاعات

مازنی خبر : با افتتاح پروژه های ارتباطی استان مازندران با حضور جهرمی، وزیر ارتباطات و حسین زادگان، استاندار مازندران با سرمایه گذاری ۱۷۷ میلیارد تومان، ۲۴۳ روستای این استان به شبکه ملی اطلاعات متصل شد. از جمله پروژه هایی که با حضور وزیر ارتباطات افتتاح شد، اتصال ۲۴۳ روستا به شبکه ملی اطلاعات، ‌برقراری […]

با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و استاندار مازندران: ۱۷۷ میلیارد تومان پروژه ارتباطی در مازندران افتتاح شد / اتصال ۲۴۳ روستا به شبکه ملی اطلاعات

مازنی خبر : با افتتاح پروژه های ارتباطی استان مازندران با حضور جهرمی، وزیر ارتباطات و حسین زادگان، استاندار مازندران با سرمایه گذاری ۱۷۷ میلیارد تومان، ۲۴۳ روستای این استان به شبکه ملی اطلاعات متصل شد.

از جمله پروژه هایی که با حضور وزیر ارتباطات افتتاح شد، اتصال ۲۴۳ روستا به شبکه ملی اطلاعات، ‌برقراری رومینگ همراه اول و ایرانسل در کلیه روستاهای دارای پوشش این استان، بهره برداری از ۱۴۶ سایت تلفن همراه، نصب و راه اندازی سیستمهای WDM نوری و ظرفیت سازی فیبرنوری FTTH، راه اندازی سوئیچ مرکزی نوری و سیستم های سوئیچ دسترسی نوری است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خواهان تسریع در رفع مشکلات ارتباطی روستاها و مناطق سیل زده مازندران شد و عنوان کرد: مشکلات مخابراتی و ارتباطی روستاهای سیل زده مازندران تا پایان شهریور حل شود.

وی بر رفع موانع ارتباطی و مخابراتی در شرق استان و منطقه آمل، لاریجان و … تاکید کرد و اظهار داشت: همچنین انتظار می رود موانع ارتباطی و آنتن دهی برخی از مقاطع جاده های استان نیز در دستور کار جدی قرار گیرد.

 

http://ostan-mz.ir/OstanFiles/NewsImage/NewsImage88390980355.jfif

همچنین با حضور آذری جهرمی ، طرح توسعه، بهسازی و نوسازی فرودگاه با ۴ میلیارد تومان آماده بهره برداری شد.

این طرح شامل یک هزار و ۵۵۰ متر مربع بهسازی سالن انتظار فرودگاه و ساخت ۸۵۰ متر مربع بنا در فاز اول با اعتبار ۲ میلیارد تومان بود که در مدت زمان ۷ ماه تکمیل شده است.

توسعه فضای اداری۱۵۰ متر مربع با هزینه ۲۰۰ میلیون تومان آماده بهره برداری شد.

قرار است در فاز دوم ۷۰۰ متر مربع به فضای سالن این فرودگاه اضافه شود که برای ساخت آن ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار پیش بینی شده ا ست.

همچنین فاز دوم احداث ساختمان ایمنی زمینی و آتش نشانی با ۲۶۰ متر مربع و با اعتبار ۲۰۰ میلیون تومان ، حوضچه آبگیری ماشین های ایمنی با اعتبار ۱۰۰ میلیون تومان افتتاح گردید.

اعتبارات هزینه شده برای طرح توسعه و بهسازی این فرودگاه از سوی شرکت فرودگاه های کشور تامین و پرداخت شده است.

فرودگاه نوشهر در زمینی به مساحت حدود ۸۵ هکتار و با باندی به طول حدود ۲ هزار و ۱۵۰ متر در سال ۱۳۳۲ در قسمت ساحلی و ضلع شمالی این شهر گردشگرپذیر ساخته شد.

http://ostan-mz.ir/OstanFiles/NewsImage/NewsImage2594702155.jfif