کد خبر: 11398تاریخ انتشار : ۱۶:۳۱:۵۵ - جمعه ۱۵ شهریور ۱۳۹۸

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران: فرهنگ پشت میزنشینی را « کارآفرینی» کنیم/ ۵ درصد اقتصاد تعاونی است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران گفت: باید فرهنگ پشت میزنشینی و مزدبگیری را به دلیل کوچک شدن دولت به فرهنگ کارآفرینی و اشتغال تبدیل کنیم. به گزارش مازنی خبر ، کامران اصغری در سخنان پیش از خطبه‌های نمازجمعه در قائمشهر با اشاره به تسهیلات مشاغل خانگی و روستایی در استان گفت: ۱۵۴ میلیارد […]

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران: فرهنگ پشت میزنشینی را « کارآفرینی» کنیم/ ۵ درصد اقتصاد تعاونی است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران گفت: باید فرهنگ پشت میزنشینی و مزدبگیری را به دلیل کوچک شدن دولت به فرهنگ کارآفرینی و اشتغال تبدیل کنیم.

به گزارش مازنی خبر ، کامران اصغری در سخنان پیش از خطبه‌های نمازجمعه در قائمشهر با اشاره به تسهیلات مشاغل خانگی و روستایی در استان گفت: ۱۵۴ میلیارد ریال در حوزه اشتغال پایدار روستایی در قائمشهر تسهیلات ارائه شده است.

وی با بیان اینکه ۴۰ طرح پرورش و تولید لیموترش در یکی از روستاهای قائمشهر به نام خرماکلا ارائه شده است گفت: ارائه تسهیلات قالب تعاون بهتر می‌توان راهگشا باشد زیرا اثرگذاری آن بیشتر است.

اصغری با اشاره به اینکه ۲۴ میلیارد تومان تسهیلات فراگیر در شهرستان قائمشهر پرداخت شده است افزود: این تسهیلات برای توسعه اشتغال و اقتصاد در شهرستان پرداخت شده است.

مدیرکل تعاون ماندران، نتیجه طرح‌های تعاونی را ایجاد اشتغال برشمرد و گفت: یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان در حوزه مشاغل خانگی و پشتیبانی با کارمزد چهار درصد در قائمشهر تسهیلات ارائه شده است.

وی ادامه داد: مازندران ظرفیت بالایی در حوزه کشاورزی، گردشگری، خدمات و صنعت دارد و می‌توان سرمایه گذاری‌های خوبی انجام داد و از جوانان و فارغ التحصیلان تقاضا داریم برای تشکیل تعاونی اقدام کنند.

اصغری با اظهار اینکه اداره کل تعاون از جوانان و اشتغال آن حمایت خواهد کرد و گفت: جوانان توجه کنند که دولت در حال کوچک شدن است و فرهنگ پشت میزنشینی و مزدبگیری را به فرهنگ کارآفرینی تبدیل کنیم.

وی با بیان اینکه تعاون ریشه در اعتقادات دینی ما دارد تصریح کرد: با همدلی و هم زبانی می‌توان کارهای بزرگی انجام داد و تعاون و همکاری کردن به عنوان یک فرهنگ باید مورد توجه قرار گیرد و در قانون اساسی نیز به آن توجه شده است.

مدیرکل تعاون مازندران با عنوان اینکه ۲۵ درصد اقتصاد کشور باید به بخش تعاون اختصاص داده شود، تلاش برای رسیدن به این هدف را ضروری دانست و گفت: حدود پنج تا شش درصد اقتصاد مازندران تعاونی شده است.