کد خبر: 11501تاریخ انتشار : ۸:۳۷:۳۷ - شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸

سازمان مبارزه با مجازات اعدام: عربستان از ابتدای امسال بیش از ۱۳۰ نفر را اعدام کرده

سازمان مبارزه با مجازات اعدام در گزارشی اعلام کرد مقامات عربستان سعودی از ابتدای امسال بیش از ۱۳۰ نفر از جمله شش نفر را که هنگام بازداشت کودک بودند اعدام کرده اند. به نقل از الجزیره این سازمان در گزارش خود که همزمان با آغاز به کار شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو منتشر […]

سازمان مبارزه با مجازات اعدام: عربستان از ابتدای امسال بیش از ۱۳۰ نفر را اعدام کرده

سازمان مبارزه با مجازات اعدام در گزارشی اعلام کرد مقامات عربستان سعودی از ابتدای امسال بیش از ۱۳۰ نفر از جمله شش نفر را که هنگام بازداشت کودک بودند اعدام کرده اند.

به نقل از الجزیره این سازمان در گزارش خود که همزمان با آغاز به کار شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو منتشر شد افزود دستکم ۲۴ بازداشت شده دیگر از جمله سه کودک نیز با خطر اعدام قریب الوقوع روبرو هستند. در این گزارش آمده است بیشتر اعدام شدگان مخالفان محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی و منتقدان سیاست های وی یا مدافعان حقوق بشر در عربستان بوده اند.

از سوی دیگر جانت ویتاکر عضو مجلس اعیان انگلیس از دولت و پارلمان این کشور خواست مقامات عربستان سعودی را برای متوقف کردن اعدام ها و برگزاری جلسات عادلانه محاکمه برای متهمان تحت فشار قرار دهند.

وی گفت: ”وظیفه من این است که به پارلمان انگلیس و بقیه پارلمان های اروپایی بگویم از عربستان سعودی بخواهند به توصیه ها عمل کند و از جامعه بین المللی هم بخواهند مسئولیت خود را انجام دهد. در اینجا می خواهم این آیه قرآن را که می گوید ”ان الله یأمر بالعدل“ یادآوری کنم.“