کد خبر: 11541تاریخ انتشار : ۱۷:۱۱:۳۷ - دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸

آیا شهردار جدید جویبار ، برف زمستان را در این شهر خواهد دید!؟

اختصاصی مازنی‌خبر / میثم کاوه: بعد از اینکه اعضای شورای اسلامی شهر جویبار رای به استیضاح علی یاری شهردار منتخب خود دادند ، کمتر کسی فکر می‌کرد که گزینه جانشینی آنها یکی از شهرداران تقریبا ناموفق استان مازندران باشد. همت محمدنژاد که طی ۱۶ ماه حضور در شهرداری کیاسر نتوانست کارنامه قابل قبولی از خود […]

آیا شهردار جدید جویبار ، برف زمستان را در این شهر خواهد دید!؟

اختصاصی مازنی‌خبر / میثم کاوه: بعد از اینکه اعضای شورای اسلامی شهر جویبار رای به استیضاح علی یاری شهردار منتخب خود دادند ، کمتر کسی فکر می‌کرد که گزینه جانشینی آنها یکی از شهرداران تقریبا ناموفق استان مازندران باشد.

همت محمدنژاد که طی ۱۶ ماه حضور در شهرداری کیاسر نتوانست کارنامه قابل قبولی از خود به جا بگذارد ، نامش به عنوان شهردار جدید جویبار معرفی و در نهایت طی گذر از وزارت کشور ، شورای حل اختلاف و استانداری با حمایت شخص استاندار مازندران بر صندلی هدایت شهرداری جویبار نشست.

محمدنژاد که در کیاسر به شهردار اینستاگرامی معروف شده بود و به نقل از شهروندان کیاسری رنگ زدن دیوارها و جداول بزرگترین دستاورد وی در آنجا محسوب می‌شد ، در صورتی پا به شهر جویبار گذاشته است که کارشناسان بسیاری پیش‌بینی می‌کنند او حتی برف زمستان را در پایتخت کشتی جهان نبیند چه برسد به اینکه پا در برف جلوی دوربین موبایلش ، از توسعه حرف بزند!

از سوی دیگر شاید جویبار ، سکوی پرش محمدنژاد به شهرهای بزرگ‌تر هم باشد. این حرفی است که حامیانش بر زبان می آورند. اما نگاهی به عملکرد او در کیاسر حالت عکس را متحمل‌تر می‌کند و اینکه در نهایت شورای فعلی شهر جویبار بعد از چند ماه و حتی شاید چند هفته از کرده خود پشیمان گردند و سومین شهردار منتخب خود را معرفی کنند.

این را نباید فراموش کنیم، جویبار به عنوان یکی از شهرهای ساحلی استان و یکی از شهرهای مهم ورزشی کشور با مشکلات متعددی در حوزه شهری روبروست که مطمئنا با اینستاگرام و شوهای مجازی قابل حل نیست.

دریای جویبار به عنوان یک ظرفیت بزرگ گردشگری ، کمتر دیده شده است، آسفالت اکثر خیابان‌ها و کوچه‌های جویبار از بین رفته است، درآمد شهرداری کاهش یافته، برنامه های فرهنگی کمتر انجام می شود، سرمایه‌گذاران اندکی به سمت این شهر می‌آیند، حقوق کارگران شهرداری به تعویق افتاده، کلنگی برای رقم زدن یک اتفاق جدید در جویبار بر زمین نخورده است و ده‌ها مشکل دیگر که انتظار می‌رود شهردار جدید آنها را سروسامان بخشد.

محمدنژاد اگر می‌خواهد در ساحل جویبار به مانند ارتفاعات کیاسر ، تنها حرف بزند و عمل نکند ، روزهای تیره و تاری در انتظار شهروندان جویباری است. شهروندانی که بی‌شک صبوری مردم کیاسر را ندارند و در کوتاه‌ترین زمان ممکن ، صدای انتقاد خود را حتی به گوش مسئولین ارشد ملی هم خواهند رساند. جویبار ، کیاسر نیست که کلنگ ساخت مرکز فروش صنایع دستی را بر زمین بزنی ولی آنرا به حال خود رها سازی. اینجا مطالبه‌گری مردم بسیار بیشتر از کیاسر است.

حال باید منتظر ماند و دید که آیا شهردار جدید جویبار توانایی به حرکت در آوردن قطار توسعه این شهر را دارد یا خیر!؟

امروز جویبار بیش از هر زمان دیگری نیاز به شهردار سازنده دارد و این موضوع انتظار مردم از اعضای شورای شهر جویبار می‌باشد.
اکنون اعضای شورای شهر جویبار با همت محمد‌نژاد خود را در برابر انتظارات و انتقادات شهروندانی می‌بینند که با رای آنها وارد پارلمان شهری شده‌اند.

آیا محمدنژاد عامل منفور شدن شورای دوره پنجم شهر جویبار می‌شود یا عامل خوشبختی آنها!؟

گذر زمان همه چیز را مشخص خواهد کرد…