کد خبر: 11726تاریخ انتشار : ۸:۰۶:۲۰ - یکشنبه ۷ مهر ۱۳۹۸

دبیرخانه شورای اطلاع رسانی مازندران افتتاح شد / معاون سیاسی استاندار: عملکرد دولت در حوزه های مختلف نیاز به ارائه پاسخگویی شفاف دارد

دبیرخانه شورای اطلاع رسانی دولت در استان مازندران، با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار ، مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران و با حضور جمعی از خبرنگاران در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان افتتاح شد. به گزارش مازنی خبر ، دکتر حسین حسن نژاد معاون سیاسی امنیتی […]

دبیرخانه شورای اطلاع رسانی مازندران افتتاح شد / معاون سیاسی استاندار: عملکرد دولت در حوزه های مختلف نیاز به ارائه پاسخگویی شفاف دارد

دبیرخانه شورای اطلاع رسانی دولت در استان مازندران، با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار ، مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران و با حضور جمعی از خبرنگاران در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان افتتاح شد.

به گزارش مازنی خبر ، دکتر حسین حسن نژاد معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران در مراسم افتتاحیه این دبیرخانه گفت: ایجاد دبیرخانه شورای اطلاع رسانی دولت، فرصت مناسبی برای نشر و تبیین اطلاعات و فعالیت های دولت در این استان می باشد که با بهره برداری از پتانسیل روابط عمومی نهادها و ادارات و اصحاب رسانه می تواند به ارائه بسته های خبری تحلیلی شفاف از عملکرد دولت برای اذهان عمومی استفاده کند.

وی با تاکید بر اینکه عملکرد دولت در حوزه های مختلف نیاز به ارائه پاسخگویی شفاف دارد تا مخاطب بتواند از آن به خوبی آگاه و اقناع شده یا اینکه با ایجاد پرسش هایی تازه تر ، مطالبه گری نوینی را بین مردم ایجاد کند و بدینوسیله تکاپوی خدمت رسانی در مسئولین بیش از پیش خواهد شد.

این مسئول استانی با تاکید بر اینکه تحلیل انجام یافته داده های خبری در این شورا طی تشکیل کمیته های ویژه به خوبی انعکاس داده می شود ، اذعان داشت: این شفافیت های خبری به دور از هرگونه آمارسازی و غلو خبری خواهد بود که فرهنگ پاسخگویی مدیران را ترویج خواهد کرد.

حسن نژاد استفاده از ابزار زبان روز در تحلیل و تبیین مطالبات مردمی را از دغدغه های بنیادی تشکیل این شورا بیان و تصریح کرد: ارتباط بین دولت ، مردم و رسانه ها باعث استحکام ارتباط دولت و ملت خواهد شد و به ما این امکان را می دهد که مدیران فعال دستگاه های دولتی ، فرمانداری های نمونه و شهرداران برجسته در عرصه خدمت رسانی به مردم را به صورت ماهانه معرفی و از آنان قدردانی کنیم.

*** مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران نیز گفت: تحلیل دقیق و بازنشر خدمات دولت برای شورای اطلاع رسانی استان الویت دارد

عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران و دبیر شور اطلاع رسانی استان، در جمع خبرنگاران حاضر در آیین افتتاحیه دبیرخانه شورای اطلاع رسانی دولت در استان، گفت: محتوا سازی، تبیین و تحلیل سیاست های دولت توسط این شورا ، زمینه ساز رشد سطح اطلاع رسانی فعالیت های آن به مردم خواهد شد.

دبیر شورای اطلاع رسانی دولت در استان با اشاره به اهمیت و نقش اطلاع رسانی شفاف به مخاطبین در عصر حاضر افزود: ما با تشکیل کمیته های تخصصی و با بهره گیری از تشکل های رسمی رسانه ای استان در کنار مدیران ادارات ، موضوعات مهم استانی را بررسی و تحلیل کرده و به شیوه ای نوین در اختیار اصحاب رسانه و مردم شریف استان قرار می دهیم.

این مسئول فرهنگی هنری استان خاطرنشان کرد: مردم عزیز ما لایق بهره مندی و آگاهی از جزئیات دقیق فعالیت های دولت در استان هستند و ما در این شورا تمام هم و غم خود را معطوف این هدف خواهیم کرد.