کد خبر: 11729تاریخ انتشار : ۸:۰۸:۲۴ - یکشنبه ۷ مهر ۱۳۹۸

استاندار مازندران در نشست با سفیر ایران در روسیه مطرح کرد: ضرورت راه اندازی پایانه بین المللی صادرات محصولات کشاورزی مازندران در روسیه

استاندار مازندران در دیدار مهدی سنایی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو بر راه اندازی مرکز لجستیک و پایانه بین المللی صادرات محصولات کشاورزی استان مازندران در روسیه تاکید کرد. ‎ به گزارش مازنی خبر ، احمد حسین زادگان در نشست با مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو با بیان اینکه ۷۰ درصد […]

استاندار مازندران در نشست با سفیر ایران در روسیه مطرح کرد: ضرورت راه اندازی پایانه بین المللی صادرات محصولات کشاورزی مازندران در روسیه

استاندار مازندران در دیدار مهدی سنایی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو بر راه اندازی مرکز لجستیک و پایانه بین المللی صادرات محصولات کشاورزی استان مازندران در روسیه تاکید کرد. ‎

به گزارش مازنی خبر ، احمد حسین زادگان در نشست با مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو با بیان اینکه ۷۰ درصد اقتصاد مازندران بر پایه کشاورزی است، افزود: با برنامه ریزی مناسب و رفع موانع ساختاری می توان اعتماد بخش خصوصی را فراهم آورد تا در افزایش سرمایه گذاری و رونق صادرات تلاش حداکثری نمایند.

نماینده عالی دولت در مازندران عدم استمرار و پیگیری مصوبات در تفاهم نامه ها را مهم ترین معضل پیش‌رو در روابط اقتصادی بین‌المللی دانست و اظهار داشت: ایجاد روابط اقتصادی، ارتباط مستمر و اجرایی شدن برنامه‌ها منجر به توسعه اقتصادی دو استان خواهد شد.

وی خواستار ایجاد خط ارتباطی مستمر و مستقیم بین مازندران و سفارت جمهوری اسلامی و استان های مورد نظر در روسیه جهت اجرایی شدن تفاهم نامه ها شد و ادامه داد: ایران امنیت و آرامش لازم برای سرمایه گذاری در حوزه های مختلف را دارد؛ گردشگری، مراسم آئینی و اردوهای ورزشی می تواند مهم ترین روش جهت پررنگ‌تر شدن روابط دوسویه باشد.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه راه اندازی مرکز لجستیک و پایانه بین المللی صادرات محصولات کشاورزی مازندران در یکی از بنادر جنوبی روسیه در این سفر پیگیری شد، تصریح کرد: چگونگی عملیاتی شدن برنامه های توسعه روابط اقتصادی، حضور سرمایه گذاران روسی در مازندران، ارتباط بین استان ولگاگراد و مازندران و استفاده بهینه از ظرفیت سرای تجاری مازندران در ولگاگراد در نشست با استاندار ولگاگراد بررسی شد.

استاندار مازندران با اشاره به رایزنی‌ها و برنامه ریزی صورت گرفته جهت عضویت ایران در اتحادیه اقتصادی کشورهای اوراسیا، گفت: ارتباط اقتصادی با اعضای اوراسیا موجب افزایش صادرات و رونق اقتصادی کشور و استان مازندران خواهد شد و امیدواریم توافق تجارت آزاد با ایران هر چه زودتر نهایی شود.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو نیز با بیان اینکه همکاری استانی در این رویداد مهم اولویت ما می باشد، گفت: با توجه به ظرفیت های دو استان، تمایل به فعالیت اقتصادی در مازندران وجود دارد.

مهدی سنایی افزود: استان مازندران از ظرفیت های فراوانی در بخش های گوناگون برخوردار می باشد و فرصت تاریخی برای مازندران در این برهه از زمان وجود دارد و محدویت ها نیز نمی تواند مانع فعالیت های اقتصادی شود.

http://www.ostan-mz.ir/OstanFiles/NewsImage/NewsImage2741395844.jfif