کد خبر: 11732تاریخ انتشار : ۸:۱۳:۱۱ - یکشنبه ۷ مهر ۱۳۹۸

فرمانده سپاه کربلا مطرح کرد: اتمام ۸۲۵ پروژه عمرانی و محرومیت‌زدایی سپاه طی سال جاری در مازندران

فرمانده سپاه کربلا با بیان اینکه با فعالیت‌های جهادی نیروهای سپاه و بسیج به‌دنبال کاهش محرومیت‌ها در استان هستیم، گفت: هر ماه یک افتتاحیه داریم و تا کنون ۸۲۵ پروژه در سال ۹۸ در مازندران به اتمام رساندیم. به گزارش مازنی خبر ، محمدحسین بابایی در مراسم افتتاحیه خانه محروم در بندپی شرقی بابل در […]

فرمانده سپاه کربلا مطرح کرد: اتمام ۸۲۵ پروژه عمرانی و محرومیت‌زدایی سپاه طی سال جاری در مازندران

فرمانده سپاه کربلا با بیان اینکه با فعالیت‌های جهادی نیروهای سپاه و بسیج به‌دنبال کاهش محرومیت‌ها در استان هستیم، گفت: هر ماه یک افتتاحیه داریم و تا کنون ۸۲۵ پروژه در سال ۹۸ در مازندران به اتمام رساندیم.

به گزارش مازنی خبر ، محمدحسین بابایی در مراسم افتتاحیه خانه محروم در بندپی شرقی بابل در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: سپاه برای پاسداری از انقلاب و برای مستضعفین وارد عرصه شده است و حضور مردم در صحنه و در حمایت از ولایت فقیه وحشت دشمن را در پی داشته است.

وی با بیان اینکه یکی از کارکردهای نظام جمهوری اسلامی و بسیج مستضعفین رسیدگی به امور مردم است، افزود: در صدر اسلام مامورین دولتی در جامعه به دنبال مستحق می‌گشتند که به آن رسیدگی کنند اما چنین آدمی پیدا نمی‌کردند در زمان امام علی مستضعفی وجود نداشت ما هم شیعه هستیم و از این امر تأسی کنیم.

فرمانده سپاه کربلا با بیان اینکه دولت‌های ما در طول انقلاب زحمات زیادی کشیدند اما به دلیل برخی سیاستگذاری‌ها، رفع محرومیت از جامعه اتفاق نیفتاد، خاطرنشان کرد: امروز برنامه ما این است که با کمک دستگاه‌های اجرایی و در اصل با خود مردم محرومیت‌ها را کاهش دهیم و به این مهم برسیم که محرومی از لحاظ اقتصادی نداشته باشیم.

این مسؤول ادامه داد: البته ما در همه زمینه ها، تلاش داریم و همه جا اعلام می‌کنیم سپاه و بسیج محوریتی دارد، مردم با اتحادی که دارند پای کار می‌آیند و در حال حاضر وضعیتی رو به جلو داریم، در بحث زلزله سرپل ذهاب با کمک سپاه‌های استانی و به صورت فشرده در مدت کوتاه، مشکلات روستاها حل شد.

بابایی بیان کرد: در سیل اخیر استان مازندران نیز از بقیه استان‌ها کمکی نگرفتیم و قبل از ماه رمضان قریب به ۳۰۰ خانه را با پشتوانه دولتی و کمک‌های مردمی، گروه های جهادی و مردمی، مساجد، محلات، تعمیر، مرمت و بازسازی کردیم و مردم در آنها ساکن شدند.

وی با بیان اینکه در کل کشور جهت شناسایی نقاطی که به کمک نیاز دارند اقداماتی در حال انجام است، افزود: شأن جمهوری اسلامی این است که ضعیفی در کشور نباشد و عزم نظام نیز این است که فساد جمع شود.

فرمانده سپاه کربلا ادامه داد: هر ماه یک افتتاحیه داریم و تا کنون ۸۲۵ پروژه در سال ۹۸ به اتمام رساندیم از بیست و سوم ماه قبل تاکنون ۶۵۸ پروژه در سراسر استان به اتمام می‌رسانیم تا ۷ روز آینده افتتاح می‌شود که شامل خانه محرومین، خانه سیل‌زدگان، ساخت زیارتگاه مزار شهید، پروژه‌های محرومیت‌زدایی و تشکیل صندوق‌های قرض الحسنه اشتغالزایی محله محور و ایجاد اشتغال توسط صندوق‌ها است.

این مسؤول افزود: این فعالیت‌ها یک بسته کامل اقدامات است و جدا از تامین جهیزیه و …، امید است که خداوند توفیق دهد تا این مسیر را تا به آخر ادامه دهیم.

https://media.farsnews.com/Uploaded/Files/Images/1398/03/04/13980304000826_Test_PhotoN.jpg

فارس