کد خبر: 11739تاریخ انتشار : ۹:۳۸:۲۴ - دوشنبه ۸ مهر ۱۳۹۸

دردِ غمِ تنهائی / بگذارید چاشت برای مردم بماند

احتمالش کم است که نام رستوران چاشت را نشنیده باشید ؛ رستورانی جذاب با طعم غذاهای لذیذ محلی در شهرستان محمودآباد ؛ رستورانی که آرام آرام جایگاهی خاص بین مردم و گردشگران پیدا کرد. از یک آشپزخانه کوچک تا یک رستوران سنتی قابل تمجید. تا آنجا که غذا خوردن در این رستوران در برنامه سفر […]

دردِ غمِ تنهائی / بگذارید چاشت برای مردم بماند

احتمالش کم است که نام رستوران چاشت را نشنیده باشید ؛ رستورانی جذاب با طعم غذاهای لذیذ محلی در شهرستان محمودآباد ؛ رستورانی که آرام آرام جایگاهی خاص بین مردم و گردشگران پیدا کرد. از یک آشپزخانه کوچک تا یک رستوران سنتی قابل تمجید. تا آنجا که غذا خوردن در این رستوران در برنامه سفر بسیاری از مسافرین به مازندران قرار گرفته است.

چاشت سال ۸۸ بنا نهاده شد آنهم در محوطه ای ۳۵ متری ؛ فصائی که بعد از ۱۰ سال به ۲هزار متر گسترش یافت . شما در چاشت یک امنیت خاص را احساس خواهید کرد. آنهم امنیت غذایی بابت سالم و بهداشتی بودن مواد اولیه و طبخ غذاها ؛ شما در چاشت مطمئن غذا می خورید.

همین احساس مسئولیت مالکین چاشت باعث شده تا این رستوران به یکی از ۱۰ رستوران برتر مازندران و همچنین به نگین رستوران داری شهرستان محمود آباد تبدیل گردد.

حالا این رستوران زیبا ، مدرن و سالم، با کم لطفی هائی روبرو و حتی از ادامه فعالیت آن جلوگیری به عمل آمده است. دلیل هم گفته می شود این است : کوچک بودن آشپزخانه در رستوران! ! ! 

واقعیت این است که بزرگ بودن آشپزخانه یک رستوران دلیلی بر رعایت اصول بهداشتی در آن محل نیست و برعکس آن هم صدق می کند یعنی رستورانی که آشپزخانه کوچکی دارد لزوماً عدم رعایت بهداشت نمی کند.

به عنوان یک فعال رسانه ای حوزه گردشگری عنوان می کنم کاری که با رستوران چاشت شد ، نه تنها خنجری به قلب این نگین رستوران داری وارد کرد، بلکه قلب صنعت گردشگری مازندران را نشانه گرفت.

از بین بردن اعتماد مردم و گردشگران به حوزه رستوران داری در مازندران مهمترین پیامد این اتفاق است . آنهم رستورانی که سال ها صادقانه تلاش کرد تا جایگاه بسیار مناسبی بین مردم به دست آورد.

باید یاد بگیریم اگر قرار است استانی توسعه یافته داشته باشیم باید بزرگ فکر کنیم و اگر قرار است بزرگ فکر کنیم ابتدا باید تصمیماتی که اتخاذ می کنیم با فکر باشد.

با اتفاق پیش آمده از دکتر موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران ، مهندس فرزانه مدیرکل گردشگری مازندران و شریعت فرماندار محمودآباد انتظار می رود با همفکری و تعامل بیشتر ، ضمن رفع مشکلات به وجود آمده ، اجازه تکرار چنین رفتاری را برای الگوهای اقتصادی استان ندهند. الگوهائی که نه تنها به ایجاد اشتغال می پردازند بلکه با برندسازی ، به افزایش گردش مالی در استان نیز کمک می کنند.

شاید و شاید چاشت بین مسئولین تنها باشد ولی چاشت متعلق به مردم است ، بگذارید برای مردم بماند.

میثم کاوه / مدیرمسئول مجله گردشگری بریم سفر

http://chasht-restaurant.ir/images/content/(10).jpg

http://chasht-restaurant.ir/images/content/img13.jpg

http://chasht-restaurant.ir/images/content/img9.jpg

https://last-cdn.com//2018/09/24/3441-7RRIJWauptsBaY2crtw8--413x325.jpeg