کد خبر: 11760تاریخ انتشار : ۸:۳۱:۲۱ - پنج شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۸

بازاریابی آقای قوانلو!؟ / وقتی شان و جایگاه سازمان صمت مازندران پایین آورده می شود!

اختصاصی مازنی خبر / گروه اقتصادی : برگزاری نمایشگاه ها در بعضی از شهرهای استان مازندران همواره پُر از حاشیه بوده است. در صورتیکه سازمان توسعه تجارت ایران بارها در نامه های متعدد به سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران ، خواستار جلوگیری از برگزاری نمایشگاه های مختلف در سطح استان مازندران به جز محل […]

بازاریابی آقای قوانلو!؟ / وقتی شان و جایگاه سازمان صمت مازندران پایین آورده می شود!

اختصاصی مازنی خبر / گروه اقتصادی : برگزاری نمایشگاه ها در بعضی از شهرهای استان مازندران همواره پُر از حاشیه بوده است. در صورتیکه سازمان توسعه تجارت ایران بارها در نامه های متعدد به سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران ، خواستار جلوگیری از برگزاری نمایشگاه های مختلف در سطح استان مازندران به جز محل نمایشگاه بین المللی استان ( واقع در قائمشهر ) ، شده است ، بار دیگر خبر رسیده که نمایشگاه تخصصی برنج، ادوات کشاورزی ، کود ، سم و نهاده ها ، دام و طیور ، شیلات و آبزیان و صنایع وابسته در مصلی نماز جمعه بابل آغاز گردیده است.

این در صورتی است که سازمان توسعه تجارت ایران در نامه ای به سازمان صمت مازندران به تاریخ ۸ اردیبهشت ۹۸ ، تنها مجوز برگزاری نمایشگاه در مقیاس استانی را تا پایان سال برای نمایشگاه بابل صادر کرده است.

اما از نکات سوال بر انگیز و پُرابهام برگزاری نمایشگاه تخصصی برنج، ادوات کشاورزی ، کود ، سم و نهاده ها ، دام و طیور ، شیلات و آبزیان و صنایع وابسته در بابل ، رایزنی آقای قوانلو رئیس سازمان صمت مازندران برای حضور استان های مختلف در این نمایشگاه است که سوالات متعددی را شکل داده است.

 

اولاً اینکه چرا رئیس سازمان صمت مازندران ، شان یک نهاد مهم دولتی را تا حد بازاریاب برای یک نمایشگاه پایین آورده و نامه ای با اسم ایشان برای تمام استان ها ارسال می شود؟

ثانیاً مگر طبق نامه سازمان توسعه تجارت ایران قرار نبود تنها نمایشگاه هایی با مقیاس استانی در بابل برگزار شود؟ رئیس سازمان صمت یا صنعت ، معدن و تجارت مازندران چرا باید خلاف مجوز سازمان توسعه تجارت ایران که مجوز مقیاس استانی را به نمایشگاه بابل داده ، عمل کند و اجازه برگزاری یک نمایشگاه تخصصی و در سطح ملی را صادر کند؟

 

ثالثاً رئیس سازمان صمت مازندران چرا باید همزمان با نمایشگاه دام و طیور که در نمایشگاه بین المللی استان واقع در قائم شهر در حال برگزاری است ، به نمایشگاه بابل نیز با همین عنوان مجوز برگزاری نمایشگاه بدهد؟ نکته بعدی اینکه چرا باید همزمان با همین عنوان ، نمایشگاهی هم در آمل برگزار گردد؟ واقعاً این چه تدبیری است که همزمان در سه شهرستان همجوار با یک عنوان باید نمایشگاه برگزار شود؟

 

«مازنی خبر» در نظر دارد بعداز این بیشتر برگزاری نمایشگاه ها در سطح استان مازندران را رصد کند . آیا پشت پرده برگزاری چنین نمایشگاه هائی تضعیف تنها نمایشگاه بین المللی استان در قائم شهر است؟

 

آیا دستورات و تاکیداتی که وزارت صنعت، معدن و تجارت برای برگزاری نمایشگاه ها در مازندران آنهم در قالب نامه های مختلف صادر کرده ، اجرا می شود؟