کد خبر: 11787تاریخ انتشار : 9:43:24 - پنج‌شنبه 3 اکتبر 2019

استاندار مازندران در نشست با معاونین و مدیران ستادی استانداری: برنامه های مختلف باید پیوست نشاط اجتماعی داشته باشد

استاندار مازندران تحقق نشاط اجتماعی را هدفی مهم و موثر تلقی کرد و با بیان این که ضرورت دارد بیشتر در این راستا اهتمام کنیم، گفت: برنامه های مختلف استان باید پیوست نشاط اجتماعی داشته باشد و در تمامی حوزه ها می توان این هدف بزرگ را دنبال و محقق کرد. ‎ به گزارش مازنی […]

استاندار مازندران در نشست با معاونین و مدیران ستادی استانداری: برنامه های مختلف باید پیوست نشاط اجتماعی داشته باشد

استاندار مازندران تحقق نشاط اجتماعی را هدفی مهم و موثر تلقی کرد و با بیان این که ضرورت دارد بیشتر در این راستا اهتمام کنیم، گفت: برنامه های مختلف استان باید پیوست نشاط اجتماعی داشته باشد و در تمامی حوزه ها می توان این هدف بزرگ را دنبال و محقق کرد. ‎

به گزارش مازنی خبر ، احمد حسین زادگان در نشست با معاونین و مدیران ستادی استانداری، تحقق نشاط اجتماعی را هدفی مهم و موثر تلقی کرد و با بیان این که هنوز به افقی که در این خصوص مدنظر بوده است دست نیافته ایم و ضرورت دارد بیشتر در این راستا اهتمام کنیم، گفت: برنامه های مختلف استان باید پیوست نشاط اجتماعی داشته باشد و در تمامی حوزه ها می توان این هدف بزرگ را دنبال و محقق کرد.

مقام عالی دولت در مازندران بر اجتماع محور و مردم محور کردن امور به عنوان یک ضرورت تاکید کرد و با اشاره به این که همه مسایل با مردم و مشارکت آنان حل می شود، افزود: باید از ساماندهی بیش از ۱۲۰ هزار دانش آموز در سمن های مختلف در وهله نخست؛ که گامی مهم بوده است با جدیت به سوی عضویت و ساماندهی ۵۰۰ هزارنفری دانش آموزان در سمن ها حرکت کنیم.

حسین زادگان، ایجاد سمن های روستایی را یک ظرفیت عالی برای شکوفایی روستاها در بخش های مختلف دانست و بر عملیاتی کردن آن در اسرع وقت در روستاهای مازندران تاکید کرد و یادآور شد: مدیران از قابلیت سمن های روستایی در حوزه های مختلف اجتماعی فرهنگی و موضوعاتی نظیر ساماندهی زباله، توسعه گردشگری و کشاورزی، مسایل زیست محیطی و … بهره گیری کنند.

استاندار مازندران در فراز دیگری از سخنان خود با اشاره به آغاز فعالیت شورای اطلاع رسانی استان با رویکرد جدید؛ ابراز کرد: شورای اطلاع رسانی استان، می تواند زمینه ساز پاسخ گویی و اقناع سازی باشد و همچنین بستر تقویت عملکرد دستگاه ها را از طریق انعکاس نقدهای سازنده فراهم سازد.

حسین زادگان با بیان این که پاسخ نقدهای منصفانه و سازنده از سوی مدیران در جهت تبیین عملکرد دولت داده شود و ارتباط رسانه ای مدیران تقویت گردد، گفت: خوب است اگر مردم در جریان گزارش اقدامات و دستاوردهای دولت قرار گیرند.

استاندار، مردم را ولی نعمت مسئولان و مسئولان را خدمتگزاران مردم دانست و گفت: در مسایل مختلف اجتماعی فرهنگی باید مردم را توجیه نمود و با حمایت و مشارکت آنان به ساماندهی امور پرداخت.

مقام عالی دولت در مازندران در بخش پایانی سخنان خود با بیان این که در مناطق مختلف استان، اولویت هایی تعریف شده است، تاکید کرد: طرح جامع کاهش تصادفات و گردشگری رودخانه ها تدوین و اجرایی شود.

استاندار مازندران ادامه داد: کارگروه توسعه عمران شهری را با ترکیب افراد مجرب و جوانان برای اجرای چند کار اولویت دار پیش بینی کرده ایم.

حسین زادگان با تاکید بر این که کیفیت استاندارد مصالح باید بالا برود و طرح مازندران پاک نیز با جدیت پیگیری شود، افزود: درجه بندی دهیاری ها و برخورد با ساخت و سازهای مجاز در سراسر استان بسیار جدی گرفته شود.

استاندار تاکید کرد: ۳۰ درصد از جلسات مختلف باید حداقل به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شود.

گفتنی است در پایان این جلسه، تفاهم نامه سه جانبه ای برای راه اندازی سمن های روستایی در راستای ایجاد توسعه پایدار و اجتماع محور نمودن حل مسائل اجتماعی، فرهنگی، زیست محیطی و … به منظور نهادینه کردن مشارکت اجتماعی در پیشبرد امور، بین استانداری مازندران و سازمان های مردم نهاد استان به امضا رسید.