کد خبر: 11842تاریخ انتشار : ۱۹:۴۹:۱۰ - سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸

هشدار جدی مسئول تشکیلات خانه کارگر مازندران: حرمت‌شکنی خانه کارگر و خادمان راستین کارگران را تحمل نخواهیم کرد

خانه کارگر تشکیلات مازندران در خصوص هجمه‌های اخیر به این تشکیلات و نمایندگان جامعه کارگری، هشدار داد که کارگران پاسخ محکمی به اهانت‌کنندگان به حریم مقدس خانه کارگر خواهند داد. به گزارش مازنی خبر ، اخیراً برخی افراد از طریق فضای مجازی مباحثی را در خصوص تشکیلات خانه کارگر مطرح و به عملکرد این تشکیلات […]

هشدار جدی مسئول تشکیلات خانه کارگر مازندران: حرمت‌شکنی خانه کارگر و خادمان راستین کارگران را تحمل نخواهیم کرد

خانه کارگر تشکیلات مازندران در خصوص هجمه‌های اخیر به این تشکیلات و نمایندگان جامعه کارگری، هشدار داد که کارگران پاسخ محکمی به اهانت‌کنندگان به حریم مقدس خانه کارگر خواهند داد.

به گزارش مازنی خبر ، اخیراً برخی افراد از طریق فضای مجازی مباحثی را در خصوص تشکیلات خانه کارگر مطرح و به عملکرد این تشکیلات و جایگاه آن انتقاداتی را وارد ساخته‌اند که با واکنش قاطع و تند تشکل‌های کارگری مواجه شده است.

“نصرالله دریابیگی” دبیراجرایی خانه کارگر تشکیلات استان مازندران در گفتگویی ضمن هشدار به حرمت‌شکنان خانه کارگر و خادمین راستین این تشکیلات ازجمله آقایان علیرضا محجوب و حسین کمالی تصریح کرد: نهاد مقدس خانه کارگر یادگار شهید مظلوم دکتر بهشتی و با خون دل خوردن بسیاری از دلسوزان نظام و انقلاب تشکیل شده و عده‌ای بی‌هویت و خود فروخته که بر سر سفره این تشکیلات نشسته و جایگاه خود را از صدقه سری خانه کارگر به دست آورده‌اند؛ حق ندارند اینگونه حرمت‌شکنی کنند.

این نماینده کارگری مشکلات امروز جامعه کارگری از جمله دستمزد؛ معیشت، شرکت‌های پیمانی و قراردادهای موقت؛ قاچاق کالا و بحران کارخانه‌ها را به عنوان تنها بخشی از دغدغه‌های تشکیلات خانه کارگر و نهادهای کارگری عنوان کرده و گفت: ما وحدت و همدلی را فریاد می‌زنیم و ادعای قیمومت و مالکیت بر جامعه کارگری نداریم؛ ما خادم و نوکر کارگران هستیم.

دریابیگی خطاب به منتقدان و مخالفان تشکیلات خانه کارگر گفت: به جای انتقادهای غیرمنطقی و توهین به خانه کارگر؛ ایده‌های خود را بگویید؛ کارگران قشری فهیم و دارای شعور اجتماعی و اقتصادی هستند و صادق و ناخالص را از هم تشخیص می‌دهند.

این نماینده کارگری گفت: برخی از این آقایان به اصطلاح کارشناس و خبره مسایل کارگری که نمک خورده و نمکدان شکسته‌اند؛ به اندازه یک آدم کم سواد نیز شعور اجتماعی ندارند و فکر می‌کنند مسبب تمام مشکلات جامعه کارگری؛ خانه کارگر است اگر این چنین است چرا مستندات و مدارک خود را رو نمی‌کنید تا کارگران خود قضاوت کنند؟

دریابیگی مواضع روشن خانه کارگر در دولت‌های مختلف در خصوص مسایلی همچون دستمزد کارگران، قراردادهای موقت؛ قوانین کار و تامین اجتماعی را بیان کرده و گفت: آبشخور افکار شما منتقدان از کدام جریان و گروه است؟ چرا اعتراضات خود را به مجلس و دولت اعلام نمی‌کنید و خانه کارگر را هدف گرفته‌اید؟ او گفت: اگر فکر می‌کنید با این گونه رفتارها و گفتارها می‌توانید جایگاهی در میان کارگران درست کنید؛ سخت در اشتباه هستید.

این نماینده کارگری با اشاره به اینکه از سال ۱۳۶۹ مسئولیت خود را در خانه کارگر مازندران آغاز کرده و تا امروز خدماتش در استان آشکار و قابل دفاع است، می‌گوید: اگر هدف مخالفان و منتقدان در استان فقط بنده بود؛ اشکالی نداشت لیکن این دوستان عزیز خانه کارگر را نشانه رفته‌اند و کار به جایی رسیده که به پوشش بنده و طرز لباس پوشیدنم هم کار دارند!

او تاکید کرد: در اولین فرصت و به ویژه در ۲۹ آبان سالروز تصویب قانون کار جمهوری اسلامی ایران، کارگران سراسر ایران و مازندران پاسخ یاوه‌گویان را خواهند داد.