کد خبر: 11845تاریخ انتشار : ۱۹:۵۰:۵۹ - سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران خبر داد: توزیع آرد براساس نوع پخت نان در مازندران

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران گفت: توزیع آرد براساس نوع پخت نان در واحدهای نانوایی یارانه ای استان مازندران به زودی آغاز می شود. به گزارش مازنی خبر ، براساس مصوبه کارگروه آرد و نان استان و بمنظور امنیت غذایی و پیشگیری از بیماری ها از اول آبان ماه سالجاری همه واحدهای […]

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران خبر داد: توزیع آرد براساس نوع پخت نان در مازندران

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران گفت: توزیع آرد براساس نوع پخت نان در واحدهای نانوایی یارانه ای استان مازندران به زودی آغاز می شود.

به گزارش مازنی خبر ، براساس مصوبه کارگروه آرد و نان استان و بمنظور امنیت غذایی و پیشگیری از بیماری ها از اول آبان ماه سالجاری همه واحدهای خبازی یارانه ای با پخت بربری با آردی که ۱۸ درصد سبوس گیری شده و واحدهای خبازی با پخت لواش، تافتون و سنگک با آردی که ۱۵ درصد سبوس گیری شده ملزم به تولید نان می باشند.

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران با بیان این مطلب اظهار داشت: از آنجائیکه خرید سهمیه آرد نیمه اول آبان این واحدهای نانوایی از ۲۱ مهر آغاز می شود، کارخانجات تولید آرد استان نیز موظف به تولید و تحویل آرد نانوایی ها با درصد سبوس گیری اشاره شده می باشند.

سید محمد جعفری افزود: ۵ کارخانه آردسازی استان به عنوان پایلوت برای تولید آرد ۵ درصد سبوس گیری شده تعیین شدند.

جعفری تصریح کرد: بازنگری در میزان سبوس گیری آرد ها در راستای سلامت غذایی و بهبود کیفیت نان و تامین فیبر مورد نیاز مردم در استان توسط اداره کل غله و با همکاری استاندارد ، دانشگاه علوم پزشکی، سازمان صنعت معدن و تجارت استان، استاندارد و اتحادیه خبازان انجام می پذیرد.

جعفری خاطر نشان کرد: این مصوبه قبلا برای واحدهای خبازی نیمه یارانه ای (آزادپز) از اول مهر عملیاتی شده بود.