کد خبر: 11863تاریخ انتشار : ۷:۵۶:۱۲ - چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸

مدیرکل راهداری مازندران خبر داد: در شش ماه اول سال ۹۸ محور ساری – قائم‌شهر پرترددترین محور استان مازندران بود

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مازندران گفت: بر اساس  سامانه‌های تردد شماری منصوب در محورهای مواصلاتی  مازندران ، محور ساری _قائمشهر پرترددترین محور استان در شش ماه اول سال جاری بوده است. به گزارش مازنی‌خبر ، مهندس عباسعلی نجفی ضمن بیان این خبر افزود : به طور میانگین در هر ساعت ۷۶ […]

مدیرکل راهداری مازندران خبر داد: در شش ماه اول سال ۹۸ محور ساری – قائم‌شهر پرترددترین محور استان مازندران بود
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مازندران گفت: بر اساس  سامانه‌های تردد شماری منصوب در محورهای مواصلاتی  مازندران ، محور ساری _قائمشهر پرترددترین محور استان در شش ماه اول سال جاری بوده است.

به گزارش مازنی‌خبر ، مهندس عباسعلی نجفی ضمن بیان این خبر افزود : به طور میانگین در هر ساعت ۷۶ هزار وسیله نقلیه در محورهای استان مازندران تردد کردند که اوج ترافیک خودرویی ساعت ۱۷ تا ۲۰ عصر بوده که بر این اساس در نیمه نخست سال جاری این استان پس از استان های البرز و تهران ، سومین استان پرتردد کشور بود.
وی اظهار داشت: براساس اطلاعات سامانه‌های تردد شمار بر خط ۶ درصد از بار ترافیکی خودرویی کشور را جاده‌های مازندران بر دوش می‌کشند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای  استان مازندران محورهای پرتردد استان را در این مدت ساری- قائمشهر، بابل- قائمشهر، بابل- آمل، آمل محمودآباد و بابل – بابلسر اعلام و عنوان نمود : آمار نشان می دهد که در نیمه نخست سال جاری ۳۰ میلیون تردد خودرویی در محورهای مواصلاتی ( ورودی- خروجی) انجام شد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل کمتر از یک درصد این تردد ها افزایش داشت.
مهندس نجفی خاطر نشان ساخت : بررسی دوربین های نظارت تصویری در محورهای استان نشان می دهد که آمار تخلفات حادثه ساز در نیمه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۵ دهم درصد کاهش یافت.
وی افزود : طبق ثبت دوربین های نظارت تصویری در محورهای استان در نیمه نخست سال جاری ۳.۲ درصد از خودروهای عبوری دارای تخلفات حادثه ساز داشتند که این آمار در مدت مشابه سال قبل ۳.۹ درصد بود.
گفتنی است مازندران ۱۰  هزار و ۴۰۰ کیلومتر جاده اصلی و فرعی دارد که حدود هشت درصد از جاده های کشور را به خود اختصاص داده است.