کد خبر: 11918تاریخ انتشار : 18:32:51 - یکشنبه 13 اکتبر 2019

رهبر معظم انقلاب: ابزار نظامی سپاه باید پیشرفته و به‌روز باشد؛ ببینید چه لازم دارید، به سراغ آن بروید / از اول انقلاب، حرکت‌های بزرگی را شروع کردیم؛ حرکتی که تا امروز صورت گرفته، بهت‌آور است

رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: آمریکایی‌ها با رفتار خصمانه‌ای که با سپاه نشان دادند، عزت سپاه را بیشتر کردند. امروز سپاه بحمدالله هم در داخل، هم در خارج از کشور دارای عزت است. به گزارش «مازنی خبر»، رهبر معظم انقلاب، در مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه امام حسین (ع) فرمودند: آمریکایی‌ها با رفتار خصمانه‌ای که با […]

رهبر معظم انقلاب: ابزار نظامی سپاه باید پیشرفته و به‌روز باشد؛ ببینید چه لازم دارید، به سراغ آن بروید / از اول انقلاب، حرکت‌های بزرگی را شروع کردیم؛ حرکتی که تا امروز صورت گرفته، بهت‌آور است

رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: آمریکایی‌ها با رفتار خصمانه‌ای که با سپاه نشان دادند، عزت سپاه را بیشتر کردند. امروز سپاه بحمدالله هم در داخل، هم در خارج از کشور دارای عزت است.

به گزارش «مازنی خبر»، رهبر معظم انقلاب، در مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه امام حسین (ع) فرمودند: آمریکایی‌ها با رفتار خصمانه‌ای که با سپاه نشان دادند، عزت سپاه را بیشتر کردند. امروز سپاه بحمدالله هم در داخل، هم در خارج از کشور دارای عزت است.

حضرت آیت الله خامنه ای گفتند: اتفاقاً دشمنان هم به این عزت کمک کردند. آمریکایی‌ها با چهره‌ خشن و عبوسشان و با رفتار خصمانه‌ای که با سپاه نشان دادند، عزت سپاه را بیشتر کردند.

ایشان خاطرنشان کردند: دشمنان خدا با بندگان خدا دشمنی می‌کنند و این دشمنی، چهره‌ بندگان خدا را روشن‌تر می‌کند و آنان را عزیزتر می‌کند.

* ابزار نظامی پیشرفته و به‌روز را ابداع و تولید کنید

حضرت آیت الله خامنه ای در بخش دیگری از سخنانشان فرمودند: یک درس دائمی جلوی چشم سپاه پاسداران، آیه‌ “وَ أَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّةٍ وَ مِن رِباطِ الخَیلِ تُرهِبونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَ عَدُوَّکُم” است.

رهبر انقلاب اسلامی با بیان این که ابزار نظامی سپاه باید پیشرفته باشد، فرمودند: ما در زمینه‌ ابزار نظامی در دوران طاغوت، هم وابسته، هم عقب‌مانده و هم نابلد بودیم. ابزار نظامی باید به‌روز باشد، مال خود شما باشد، خود شما آن را ابداع و تولید کنید. ببینید امروز در همه‌ زمینه‌های نظامی و اطلاعاتی چه لازم دارید و به سراغ آن بروید.

ایشان در فراز دیگری از بیانات خود در دانشگاه امام حسین(ع) با اشاره به راهپیمایی با شکوه اربعین حسینی فرمودند: اهمیت اربعین از روز اول هم که به وجود آمد، به همین اندازه‌ امروز بود.

رهبر انقلاب اسلامی با بیان اینکه اربعین اول، رسانه‌ پُرقدرت عاشورا است، فرمودند: این چهل روز، چهل روز فرمانروایی منطق حق در میان دنیای ظلمانی بنی‌امیه و سفیانی‌ها بود. اهل‌بیت در یک حرکت چهل‌روزه طوفانی بپا کردند. امروز هم این حرکت راه‌پیمایی در دنیای پیچیده و پُرتبلیغات، یک فریاد رسا و یک رسانه‌ بی‌همتا است. چنین چیزی در دنیا وجود ندارد؛ [اینکه] همه حرکت می‌کنند به سمت آن مبدأ.

ایشان خاطرنشان کردند: بدرستی گفتید که “الحسین یجمعنا”. این حرکت باید روزبه‌روز گسترش و عمق بیشتری پیدا بکند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی بیان کردند: ما از اول انقلاب، حرکت‌های بزرگی را شروع کردیم؛ کمبودها و مشکلات زیاد است اما حرکتی که تا امروز صورت گرفته بهت‌آور است.

ایشان عنوان کردند:‌ برای ادامه، جهت این حرکت چیست؟ جهت حرکت را امام حسین مشخص کرده است: أیُّهَا النّاس إنَّ رَسولَ الله قالَ مَنْ رَأَی سُلْطَاناً جَائِراً مُسْتَحِلًّا لِحُرُمِ اللَّهِ نَاکِثاً لِعَهْدِ اللَّهِ مُخَالِفاً لِسُنَّةِ رَسُولِ اللَّهِ یَعْمَلُ فِی عِبَادِ اللَّهِ بِالْإِثْمِ وَ الْعُدْوَانِ ثُمَّ لَمْ یُغَیِّرْ بِقَوْلٍ وَ لَا فِعْلٍ کَانَ حَقِیقاً عَلَی اللَّهِ أَنْ یُدْخِلَهُ مَدْخَلَهُ. (۱)