کد خبر: 11952تاریخ انتشار : ۱۱:۴۵:۲۱ - سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸

طرح انتقال آب خزر به سمنان سیاسی است

به گزارش مازنی خبر و به نقل از  خبرگزاری فارس از شهرستان قائم‌شهر، انتقال آب دریای خزر به استان سمنان، پروژه‌ای بحث‌برانگیز است که این روزها در مجلس سروصدای زیادی به‌پا کرده است. پروژه‌ای که دولت آن را اجرایی دانسته ولی کارشناسان محیط‌زیستی و نمایندگان مردم شمال در مجلس دهم به طور قطع مخالف آن […]

طرح انتقال آب خزر به سمنان سیاسی است

به گزارش مازنی خبر و به نقل از  خبرگزاری فارس از شهرستان قائم‌شهر، انتقال آب دریای خزر به استان سمنان، پروژه‌ای بحث‌برانگیز است که این روزها در مجلس سروصدای زیادی به‌پا کرده است.

پروژه‌ای که دولت آن را اجرایی دانسته ولی کارشناسان محیط‌زیستی و نمایندگان مردم شمال در مجلس دهم به طور قطع مخالف آن هستند.

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سوادکوه شمالی و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نامه ارسالی از سازمان محیط‌زیست به وزارت نیرو مبنی بر صدور مجوز انتقال آب دریای خزر موجب شد تا نمایندگان شمالی در اعتراض به موضوع تحصنی در هیأت رئیسه داشته باشند، اظهار کرد: نگاه ما این است که مجلس، رئیس و هیأت رئیسه باید نسبت به این موضوع عکس‌العمل نشان دهند و جلوی کار را بگیرند.

عبدالله رضیان افزود: اگر بحث کارشناسی باشد حرفی نداریم ولی هم وزارت نیرو و هم و سازمان محیط‌زیست، سیاسی با این موضوع برخورد می‌کنند و دلیل آن اصرار ریاست جمهوری مبنی بر انتقال آب دریای خزر است چراکه ولایتش سمنان است.

وی تصریح کرد: اگر کارشناسی به قضیه نگاه شود مخالفت نمی‌کنیم ولی در غیر این صورت ما هم منافع استان و منطقه را در نظر می‌گیریم چراکه اجرای این پروژه علاوه بر مشکلات زیست محیطی و تخریب جنگل هزینه سنگینی هم به دنبال دارد و این دلایل سبب شد تا ما مخالفت کنیم.

این مسؤول با بیان اینکه نمایندگان شمالی که در مجلس حضور داشتند همه اعتراض کردند، اظهار کرد: به عنوان حافظان منافع مردم مقاومت می‌کنیم و دولت و رئیس جمهور باید پاسخگو باشند چراکه مجلس جنبه نظارتی دارد و مخالف اجرای این طرح است و اجازه نمی‌دهیم  این اتفاق بی‌افتد.

رضیان افزود: برای اجرای این پروژه باید از مسیر استان‌های شمالی گذشت و ما و مردم شمال با اجرای غیرکارشناسی شده موافق نیستیم.

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سوادکوه شمالی و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: اصرار رئیس جمهور این است تا در مسند است اجرای پروژه شروع شود و یقیناً  اگر استارت زده شود فتح بابی می‌شود و این هزینه سرسام‌آور به سود ملت نیست.