کد خبر: 12139تاریخ انتشار : ۷:۱۸:۴۴ - چهارشنبه ۸ آبان ۱۳۹۸

کشف ۴۸۰ قطعه تاریخی در مازندران/ ۱۱۴ نفر دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی مازندران از کشف ۴۸۰ قطعه تاریخی طی سال جاری در استان خبر داد. به گزارش مازنی خبر ، سرهنگ محمدرضا کردان با اشاره به انجام ۳۶ هزار و ۹۲۵ مورد بازدید از آثار تاریخی سطح استان در شش ماهه نخست سال ۹۸ گفت: در این مدت ۴۸۰ شی تاریخی کشف […]

کشف ۴۸۰ قطعه تاریخی در مازندران/ ۱۱۴ نفر دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی مازندران از کشف ۴۸۰ قطعه تاریخی طی سال جاری در استان خبر داد.

به گزارش مازنی خبر ، سرهنگ محمدرضا کردان با اشاره به انجام ۳۶ هزار و ۹۲۵ مورد بازدید از آثار تاریخی سطح استان در شش ماهه نخست سال ۹۸ گفت: در این مدت ۴۸۰ شی تاریخی کشف شد و ۱۱۴ نفر در این رابطه دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

فرمانده یگان حفاظت استان مازندران همچنین از برگزاری ۷۱۱ جلسه مشارکت اجتماعی و تعامل با دیگر دستگاه ها و نهاد ها در راستای حفاظت از میراث فرهنگی استان، در شش ماهه نخست سال خبرداد.

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی مازندران گفت: ۸ دوره آموزشی در راستای ارتقاء توانمندی نیروهای این یگان در استان برگزار شد.

وی با اشاره به اهمیت توسعه دانش و مهارت های حفاظتی و ارتقاء آمادگی جسمانی نیروهای این یگان گفت: برنامه های آموزشی می تواند سطح توان حفاظتی کارکنان را بالا ببرد و از ظرفیت های موجود جهت حفاظت بهینه از آثار تاریخی و فرهنگی این مرز و بوم استفاده کنند.

بیش از ۷۰۰ اثر تاریخی و طبیعی مازندران در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است.