کد خبر: 12159تاریخ انتشار : 11:09:49 - چهارشنبه 30 اکتبر 2019

به منظور فرهنگ سازی و ضرورت استفاده از کلاه ایمنی؛ توزیع رایگان ۵۰۰ عدد کلاه ایمنی بین موتورسواران مازندرانی

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران گفت: به منظور فرهنگ سازی و ضرورت استفاده از کلاه ایمنی تعداد ۵۰۰ عدد کلاه رایگان بصورت نمادین بین موتورسواران در روستاهای مازندران توزیع گردید. به گزارش مازنی خبر ، عباسعلی نجفی اظهار داشت : از جمله کاربران جاده ای آسیب پذیر در تصادفات ، […]

به منظور فرهنگ سازی و ضرورت استفاده از کلاه ایمنی؛ توزیع رایگان ۵۰۰ عدد کلاه ایمنی بین موتورسواران مازندرانی

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران گفت: به منظور فرهنگ سازی و ضرورت استفاده از کلاه ایمنی تعداد ۵۰۰ عدد کلاه رایگان بصورت نمادین بین موتورسواران در روستاهای مازندران توزیع گردید.

به گزارش مازنی خبر ، عباسعلی نجفی اظهار داشت : از جمله کاربران جاده ای آسیب پذیر در تصادفات ، موتورسیکلت سواران بوده که به دلیل ضریب ایمنی پایین وسیله نقلیه، در هنگام بروز سانحه دچار جراحات شدید و یا مرگ می شوند.

وی ادامه داد : با توجه به اقبال مردم بخصوص جوانان به استفاده از موتورسیکلت به علت ارزانی و سهولت استفاده ، طرح ارتقای ایمنی تردد موتورسواران در سالهای اخیر در دستور کار این اداره کل قرار گرفته است.

نجفی ضمن اشاره بر شناسایی روستاهایی که بیشترین تصادفات راکبین موتور سوار را داشته ، تصریح نمود : اقدامات فرهنگی با محوریت آموزش اصول و مقررات ایمنی عبور و مرور در ۶ ماهه اول سال جاری در ۳۴ روستا با حضور کارشناسان خبره در زمینه تصادفات اجرا گردید .

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران خاطر نشان ساخت : با عنایت به لزوم تدوام اقدامات فرهنگی در اثربخشی آن و تسری در بطن جامعه ، این طرح با توزیع بیش از ۱۰۰۰ کلاه ایمنی و شبرنگ آشکار سازی جهت نصب بر بدنه موتور سیکلت در ۶ ماهه دوم سالجاری اجرا خواهد گردید.

نجفی عنوان نمود: فوتی های انسانی پیامد ناگوار تصادفات بوده که هزینه‌های گزاف اجتماعی و اقتصادی آن آثار فراوانی بر جامعه وارد می‌کند.

وی ادامه داد : از این رو آموزش صحیح و کاربردی قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی می تواند سهم زیادی در کاهش فوتی های انسانی خواهد داشت.​