کد خبر: 12695تاریخ انتشار : ۷:۲۷:۴۷ - شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران: پر رنگ شدن خبرهای زباله، ظرفیت اقتصادی محمودآباد را بر باد فراموشی سپرد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران در جلسه شورای اداری محمودآباد با اشاره به جهانی شدن مساله زباله این شهرستان گفت: پر رنگ شدن خبرهای ناشی از زباله محمودآباد در رسانه و مجامع داخلی و بین المللی سبب شد که ظرفیت اقتصادی شهرستان کاملا بر باد فراموشی سپرده شود. مهدی رازجویان ادامه داد: محمودآباد دارای […]

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران: پر رنگ شدن خبرهای زباله، ظرفیت اقتصادی محمودآباد را بر باد فراموشی سپرد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران در جلسه شورای اداری محمودآباد با اشاره به جهانی شدن مساله زباله این شهرستان گفت: پر رنگ شدن خبرهای ناشی از زباله محمودآباد در رسانه و مجامع داخلی و بین المللی سبب شد که ظرفیت اقتصادی شهرستان کاملا بر باد فراموشی سپرده شود.

مهدی رازجویان ادامه داد: محمودآباد دارای بسترهای اقتصادی همچون آب‌بندان‌های بسیار با ظرفیت بالا ، محصولات کشاورزی و تولید گل و گیاه و گردشگری است که همگی بر زیر آوار زباله های آن در حال خفگی هستند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون نیمی از زباله سایت ساحلی محمودآباد تخلیه و برای دپو نیز به یک مکان مناسب منتقل شده است ، افزود: اطمینان می دهیم تا حدود یک ماه آینده به طور کامل زباله از سایت ساحلی این شهرستان تخلیه شود.

معاون عمرانی استاندار مازندران اظهار داشت: مکان فعلی دپوی زباله که متعلق به راه و شهرسازی است بر حسب نظر و پیگیری های استاندار قرار است به پارک و فضای سبز تبدیل شود تا خاطره‌ای که از آن مکان باقی مانده به یک خاطره خوب در ذهن مردم تبدیل گردد.

رازجویان با تاکید بر اینکه مسئله زباله باید به صورت دائمی در مازندران حل شود و جابه جایی زباله اقدامی کوتاه مدت خواهد بود، اضافه کرد: در بحث زباله استان هماهنگی‌های خوبی با معاونت علمی و فناوری رییس جمهور انجام شده و طبق نشست‌های انجام شده قرار شد تسهیلات کم بهره در اختیار شرکت‌های دانش بنیان قرار گرفته شود تا از این ظرفیت برای برطرف شدن زباله استان استفاده شود.

وی تاکید کرد: در حال حاضر هم اعتبار و هم تسهیلات وجود دارد فقط نیاز است همه دستگاه‌ها پای کار بیایند تا این معضل به طور دائمی و کامل برطرف شود.

زباله محمودآباد سد راه سرمایه گذاری گردشگری

سرپرست فرمانداری محمودآباد نیز در جلسه امروز خواستار کمک همه نهادهای علمی و اجرایی برای حل مشکل ٢٥ ساله زباله محموداباد شد و گفت: محمودآباد فقط متعلق به شهروندان آن نیست که این مشکل را تنها باید مسئولان شهری آن بر دوش بکشند.

علیرضا شریعت با اشاره به اینکه محمودآباد به واسطه میزبانی سالانه حدود ۶ میلیون گردشگر شهری ملی است ، افزود: باید زباله محمودآباد در سطح ملی دیده شود و همه خود را کنار مردم این شهرستان مسوول ببینند.

وی با بیان اینکه مساله زباله چهره شهری محمودآباد را نیز مکدر کرده و باعث فرار سرمایه گذاران در این شهرستان می شود، تاکید کرد: با میزبانی زباله ، محمودآباد نمی تواند هیچگاه قدم در مسیر گردشگری بگذارد.

سرپرست فرمانداری محمودآباد با درخواست کمک علمی و اجرایی همه نهادها برای حل بحران زباله این شهرستان افزود: خروج زباله از محمودآباد فصل تازه ای برای گردشگری و اقتصاد آن خواهد بود.

شریعت با بیان اینکه این شهرستان اولین شهر ساحلی نزدیک به پایتخت است و از موقعیت خوبی برای سرمایه گذاری برخوردار است گفت : مساله زباله و بوی تعفن ان باعث فرار سرمایه گذاران شده است و تا زمانی که معضل زباله برطرف نشود سرمایه گذاری نیز مختل می شود.

وی همچنین خواستار پیشرفت عمرانی محمود اباد شد و اظهار داشت: چهره این شهرستان در قیاس با شهرهای همسایه آن بسیار محروم است و نیاز دارد از لحاظ عمرانی توجه بیشتری داشته باشیم.

سرپرست فرمانداری محمودآباد به طرح های نیمه تمام و پروژه های نیمه کاره نیز اشاره کرد و از دستگاه های اجرایی خواست تا طرح های نیمه تمام خود را هرچه سریع تر به اتمام برسانند.