کد خبر: 12697تاریخ انتشار : ۷:۳۳:۱۴ - شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸

سرریز کردن سیلاب از پل آب‌نمای گلورد طبیعی است/ احداث پل جدید توسط سازمان راهداری

معاون عمرانی استاندار مازندران با بیان اینکه پل آب‌نمای گلورد ساری موقتی بوده و فقط بخاطر تسریع در رفت و آمد مردم موقتا احداث شده، گفت: وزیر راه و شهرسازی مسؤولیت احداث پل گلورد را به سازمان راهداری کشور محول کرده است. به گزارش مازنی خبر و به نقل از فارس، پل گلورد یکی از […]

سرریز کردن سیلاب از پل آب‌نمای گلورد طبیعی است/ احداث پل جدید توسط سازمان راهداری

معاون عمرانی استاندار مازندران با بیان اینکه پل آب‌نمای گلورد ساری موقتی بوده و فقط بخاطر تسریع در رفت و آمد مردم موقتا احداث شده، گفت: وزیر راه و شهرسازی مسؤولیت احداث پل گلورد را به سازمان راهداری کشور محول کرده است.

به گزارش مازنی خبر و به نقل از فارس، پل گلورد یکی از پل‌های ارتباطی بخش کلیجانرستاق ساری است که بر اثر سیلاب و طغیان رودخانه تجن در ایام نوروز امسال تخریب شد.

پس از تخریب کامل پل گلورد بر اثر سیل، پل آب‌نما به طول ۵۵ متر و با هزینه ۵ میلیارد ریالی جایگزین پل قدیمی شد که ۲۲ خردادماه امسال با حضور محمدجواد آذری‌جهرمی وزیر ارتباطات به بهره‌برداری رسید.

حال با گذشت ۵ ماه از افتتاح پل آب‌نما گلورد، در سیلاب چند روز اخیر شاهد سرریز کردن سیلاب از بالای پل تازه احداث شده بودیم که در فضای مجازی انتقاداتی را به‌دنبال داشت. خبرنگار خبرگزاری فارس در این باره با معاون عمرانی استاندار مازندران گفت‌وگو کرد.

مهدی رازجویان در این‌باره به خبرنگار فارس گفت: نام این پل «آب‌نما» است و همانطور که از نامش پیداست در مواقع سیلاب آب از روی پل عبور می‌کند.

وی با بیان اینکه پل آب‌نمای گلورد ساری موقتی بوده و فقط بخاطر تسریع در رفت و آمد مردم موقتا احداث شده است، اظهار کرد: هر بارندگی و سیلابی داشته باشیم شاهد بالا آمدن آب از روی پل موقت آب‌نمای گلورد خواهیم بود.

معاون عمرانی استاندار مازندران تصریح کرد: با توجه به پیگیری‌های انجام شده، وزیر راه و شهرسازی مسؤولیت احداث پل گلورد را به سازمان راهداری کشور محول کرده است که طی روزهای اخیر باید شاهد آغاز روند طرح مطالعاتی احداث پل جدید باشیم.

رازجویان گفت: پل جدید گلورد مانند پل اولیه اما با مقاومت بالاتر در برابر سیلاب احداث می‌شود تا رفت و آمد مردم با مشکل مواجه نشود.