کد خبر: 12836تاریخ انتشار : 18:55:59 - پنج‌شنبه 5 دسامبر 2019

حیدر بوداغی داوطلب انتخابات مجلس در قائم‌شهر: وابسته به هیچ جناح سیاسی نیستم

مازنی خبر / گروه سیاسی: داوطلب انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: امروز وضعیتی که در آن قرار داریم ناشی از تصمیمات احساسی و مقطعی است زیرا آدم های اهل کار ، حاشیه نشین شدند و ملاک ها و معیار از آنچه از ابتدای انقلاب بوده کاملا تغییر کرده است. قربان (حیدر) بوداغی بعد از ثبت […]

مازنی خبر / گروه سیاسی: داوطلب انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: امروز وضعیتی که در آن قرار داریم ناشی از تصمیمات احساسی و مقطعی است زیرا آدم های اهل کار ، حاشیه نشین شدند و ملاک ها و معیار از آنچه از ابتدای انقلاب بوده کاملا تغییر کرده است.

قربان (حیدر) بوداغی بعد از ثبت نام در حوزه انتخابیه قائم شهر ، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در جمع خبرنگاران گفت: هدف ما در ابتدای انقلاب این نبوده که به دست و پا بیفتیم تا مقام و مسئولیتی را به دست بیاریم چون هدف اولیه انقلاب خدمت در راه رضای خدا بوده است.

وی تصریح کرد: نارضایتی های سطح جامعه ناشی از بی توجهی و بی تدبیری مسئولین است.

بوداغی قانونمداری را لازمه برگزاری انتخابات و کاندیداتوری دانست و افزود: تا زمانی که بین سیاست های اعلامی و سیاست های اقدامی ما هماهنگی ایجاد نشود شاهد وخیم شدن وضعیت مردم هستیم.

وی ادامه داد: راههای بسیاری برای برون رفت از مشکلات اقتصادی کشور وجود دارد و نیازی نیست به بهانه تحریم فقط به مردم فشار آورد.

بوداغی اظهار داشت: به هیچ جناح سیاسی وابسته نیستم و فقط به شخص مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی تعلق خاطر داشته و عشق من به آقای هاشمی به زمان پیش از انقلاب باز می گردد.

وی تصریح کرد: آنچه در گفتار و نوشتار آقای هاشمی خواندم به وضوح در عمل ایشان در تمامی طول زندگی آن مرحوم مشاهده کردم و کردار طلایی ایشان این بود که در بدترین شرایط کشور دولت را تحویل گرفت و در بهترین شرایط تحویل داد و هیچگاه وابستگی به مقام و منسب نداشت. همه آنچه در دولت های بعدی هزینه و مصرف شد در دولت آقای هاشمی رفسنجانی درآمد و یا بذر آن کاشته شد. علاوه براینکه عضو هیچ جریان سیاسی نبوده و نیستم ، از هیچ جریان سیاسی نیز کمک نخواهم گرفت.

بوداغی افزود:‌ عدم حضور من در جریان چپ و راست به این خاطر است که هر دو جناح را در جریان فساد همکار و دخیل می دانم.

وی ادامه داد: مدیرانی را قبول خواهم داشت که بر اساس لیاقت و برنامه ریزی عمل کنند، نه اینکه دوست یا رفیق بنده و یا کس دیگری باشند.

بوداغی با بیان اینکه وظیفه نماینده قانون گذاری و نظارت بر اجرای قانون است و نماینده حق ندارد بگوید چه کسی فرماندار بشود اما حق دارد بگوید فرماندار باید شاخص داشته باشد و نباید تابع رفاقت و سفارش انتخاب شود، گفت: نماینده نباید در انتصابات مدیران دخالت کند زیرا با این اقدام از حد وظایف خود خارج شده و دیگر نمی تواند به عنوان نماینده ای مستقل بر اجرای قانون نظارت کند و وابسته خواهد شد.

وی در مورد موضوع برجام نیز اظهار داشت: اولویت ما نظر رهبر انقلاب است و هیچگاه ما جلوتر از رهبری حرکت نخواهیم کرد. در مسئله برجام نیز رهبری تیم مذاکره کننده را امین و قبول داشتند و چهار مولفه را مشخص کردند و اکنون نیز بر آنها پایدار هستند. نظر بنده در مورد برجام مثبت است اما تابع نظرات رهبری بوده و خواهد بود.

بوداغی تصریح کرد: از مردم می خواهم رفتار و انتخاب احساسی را کنار بگذارند و ملاک را عملکرد اشخاص و کاندیداها قراردهند. برخی افراد از بعضی مسائل برای جلب آرای مردم و دست یابی به مقام و منصب سواستفاده می کنند و مردم نباید اجازه دهند از ارزش های جامعه و انقلاب سوءاستفاده شود.

وی افزود: نمایندگان مسئول کفن و دفن نیستند که در ماه‌های قبل از انتخابات در مراسم ترحیم مردم شرکت می کنند تا رای بیاورند. وظیفه نماینده قانون گذاری و نظارت بر اجرای قانون است.

http://media.vareshnews.ir/Original/1398/08/20/IMG08363429.png

 

وارش