کد خبر: 12852تاریخ انتشار : ۶:۲۶:۴۳ - شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸

مشاور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در مراسم سالگرد شهادت سردار علی ییلاقی: یادواره شهدا میثاقی دوباره با رهبری و شهدا است

سردار «مرتضی قربانی» در مراسم دومین سالگرد شهادت سردار علی ییلاقی در مصلای بهشهر افزود: زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا وظیفه همیشگی ماست و ما در قبال شهدا وظیفه سنگینی برعهده داریم. به گزارش مازنی خبر ، مشاور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: ما کشور ۱۰هزارساله و با شرف هستیم اما در […]

مشاور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در مراسم سالگرد شهادت سردار علی ییلاقی: یادواره شهدا میثاقی دوباره با رهبری و شهدا است

سردار «مرتضی قربانی» در مراسم دومین سالگرد شهادت سردار علی ییلاقی در مصلای بهشهر افزود: زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا وظیفه همیشگی ماست و ما در قبال شهدا وظیفه سنگینی برعهده داریم.

به گزارش مازنی خبر ، مشاور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: ما کشور ۱۰هزارساله و با شرف هستیم اما در دوران رضاشاه این کشور غارت و جنایت شد و کسی بازگو نکرد.

وی بیان کرد: امام راحل، انقلاب ما را با عزت و کرامت خود به منصه ظهور رساند و فرزندان این مرز و بوم و سردار ییلاقی ها از جان خود گذشتند و باید این ارزش ها به نسل جدید منتقل شود.

سردار قربانی با اشاره به دلاورمردی های سردار ییلاقی گفت: سردار ییلاقی فرمانده خط شکن بوده و این سردار لشکر اسلام از ابتدای انقلاب تا زمان شهادت برای انقلاب و اسلام تلاش کرد.

مشاور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: باید با این جلسات و یادواره ها میثاق ببندیم تا در رکاب ولی امر مسلمین باشیم و این جلسات و محافل باید خواری در چشم دشمنان و میثاقی با امام و شهدا باشد تا از اسلام و انقلاب دفاع کنیم.

http://media.shabestan.ir/Original/1398/09/15/IMG23400527.jpg

حجت الاسلام والمسلمین«محمدباقر محمدی لایینی»  در دومین سالگرد شهادت سردار علی ییلاقی در مصلای بهشهر افزود: یکی از مهمترین وظیفه ما در قبال شهدا و تقویت فضای انقلابی، برگزاری یادواره های شهداست.

نماینده ولی فقیه در استان مازندران گفت: مظلومیت، ایثار، از خودگذشتگی و زندگی خالص و ایمان راسخ شهدا از مسائل مهمی است که باید در جامعه بازگو شده و همه ما باید در نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت در بین نسل جدید تلاش کنیم.

حجت الاسلام محمدی لایینی با بیان اینکه برای آشنایی جامعه با فرهنگ شهید و شهادت باید فرهنگ سازی شود، یادآور شد: برای انقلابی ماندن، باید ایثار و حماسه شهدا مرور شود.

وی گفت: تمام زندگی شهدا درس و عبرت است و بعنوان نمونه سردار شهید علی ییلاقی با وجود همه کسالتی که داشتند نماز را در اول وقت و با جماعت اقامه می کردند که باید این مسائل به نسل جدید منتقل شود.

امام جمعه ساری تصریح کرد: مطالعه وصایای شهدا نقش مهمی در بین نسل جدید دارد و آشنایی با فرهنگ شهید و شهادت جامعه را در برابر توطئه های مختلف مصون می کند.

وی با اشاره به اغتشاشات اخیر گفت: در جریان مشکلات بنزین گلایه های مردمی در ابتدا بود اما در ادامه برخی جریان را به آشوب کشیدند و رهبری خود را فدا کرده و تصمیم حکیمانه گرفت که از مصوبه سران قوا حمایت کند و ملت ما با اخلاص است و اقدام حکیمانه کرد.

حجت الاسلام محمدی لایینی بیان کرد: حساب اعتراض های مردم از صف آشوبگران جداست و تصمیم حکیمانه رهبری و اقدام حکیمانه ملت، توطئه عظیم استکبار را خنثی کرد.

نماینده ولی فقیه در استان مازندران گفت: مازندران از استان های آرام در آشوب اخیر بود که بهترین و حکیمانه ترین رفتار را داشته و در مسیر ولایت قرار گرفتند.

حجت الاسلام محمدی لایینی در پایان با تاکید بر ولایتمداری، بر الگوبرداری از زندگی شهدا و تلاش برای ادامه مسیر در راه شهدا و ولایت تأکید کرد.

http://media.shabestan.ir/Original/1398/09/15/IMG23300922.jpg

علی ییلاقی اشرفی روز ۹ دی ۱۳۳۷ در شهرستان بهشهر دیده به جهان گشود، دوران ابتدایی و متوسطه خود را در بهشهر گذراند و در رشته اتومکانیک هنرستان لاجوردی در خرداد ماه ۱۳۵۷ دیپلم خود را اخذ کرد. اوایل دوران دانشگاهی او با انقلاب اسلامی مصادف شد؛ وی در شاهرود فعالیت سیاسی و مذهبی داشت و در قبل از انقلاب در جریان راهپیمایی ها فردی اثرگذار و محوری بود. این شهید والامقام در سن ۲۴ سالگی فرمانده لشکر ۲۵ کربلا شد. سردار ییلاقی، جانباز ۷۰ درصد جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، در روزهای پایانی سال ۶۱ از ناحیه سر به شدت مجروح شد و ۲ سال در حالت بیهوشی و نیمه بیهوشی بود و پس از بهبود نسبی هم تا چند سال قدرت تکلم نداشت. سردار علي ييلاقي از فرماندهان بهشهري لشكر ۲۵ كربلا در دوران هشت سال دفاع مقدس، صبح روز چهارشنبه ۱۵ آذرماه سال۱۳۹۶ به همرزمان شهيدش پيوست.