کد خبر: 13496تاریخ انتشار : 7:39:21 - شنبه 11 ژانویه 2020

انتخابات مجلس یازدهم ؛ چه کسانی از گردونه رقابت ها کنار می روند ؟

در حالی برخی از اخبار از رد صلاحیت برخی از چهره های شاخص انتخابات مجلس یازدهم خبر می دهند که هنوز خبری رسنی در این خصوص منتشر نشده است . به گزارش مازنی خبر، برخی از کانال های تلگرامی اخباری را منتشر کرده اند که در آن از رد صلاحیت چند نماینده فعلی و ادوار […]

انتخابات مجلس یازدهم ؛ چه کسانی از گردونه رقابت ها کنار می روند ؟

در حالی برخی از اخبار از رد صلاحیت برخی از چهره های شاخص انتخابات مجلس یازدهم خبر می دهند که هنوز خبری رسنی در این خصوص منتشر نشده است .

به گزارش مازنی خبر، برخی از کانال های تلگرامی اخباری را منتشر کرده اند که در آن از رد صلاحیت چند نماینده فعلی و ادوار مجلس شورای اسلامی در استان مازندران خبر می دهد .

از سوی دیگر کانال های منتسب به این نمایندگان با تکذیب رد صلاحیت صورت گرفته از مدعی العموم خواستند تا با شایعه سازان برخورد کند .

اخبار غیررسمی همچنین از رد صلاحیت چند چهره شاخص و غیر نماینده در ساری و قائم شهر نیز حکایت دارد که درباره صحت و سقمقم آن باید تا پایان ساعت اداری امروز ( شنبه ) صبور بود.

هیئت نظارت بر انتخابات مازندران تا پایان امروز نتیجه رد صلاحیت ها را به فرمانداری های مراکز حوزه انتخابیه اعلام و این فرمانداری ها نیز نتیجه را به شخص نامزد رد صلاحیت شده ایلاغ می نمایند تا در صورت اعتراض ، شکایت خود را به شورای نگهبان اعلام کنند .

در همین ارتباط ، روز گذشته عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به پرونده‌های نامزدهای انتخابات مجلس اظهار داشت: شورای نگهبان تاکنون به ۱۳ هزار پرونده نامزد‌های انتخابات مجلس رسیدگی کرده است و تا فرد ا(شنبه، ۲۱ دی) نیز به بقیه پرونده‌ها رسیدگی خواهد کرد و نتیجه نهایی اعلام خواهد شد.

وی افزود: در پرونده‌ها دلایل و مستندات مختلف وجود دارد، در حوزه اقتصادی بحث‌هایی مانند کلاهبرداری، سوءاستفاده از بیت‌المال، اختلاس، جابجایی اموال عمومی وجود دارد که برخی از آنها آراء محاکم قضایی را دارد و محکوم شده‌اند.

سخنگوی شورای نگهبان تصریح کرد: سوء‌استفاده از موقعیت‌های شغلی به دلیل سمتی که افراد در پست‌های دولتی داشته‌اند نیز از دلایل عدم احراز صلاحیت‌ها بوده است.

به هر روی باید تا پایان امروز منتظر بود تا با اعلام نتیجه بررسی صلاحیت ها ، نامزدهای راه یافته به گردونه رقابت ها مشخص شود .

اخبار تکمیلی و رسمی بزودی منتشر خواهد شد .