کد خبر: 13533تاریخ انتشار : ۷:۱۵:۰۹ - یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸

رئیس پلیس مازندران: پلیس بدنبال ایجاد اعتماد،اطمینان و آرامش در جامعه است

فرمانده انتظامی مازندران گفت: پلیس با انجام اقدامات فرهنگی و اجتماعی، بدنبال ایجاد اعتماد، اطمینان و آرامش در جامعه است. به گزارش مازنی خبر ، سردار سید محمود میرفیضی فرمانده انتظامی مازندران در جمع کارکنان معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان،گفت: یکی از مهمترین موفقیت‌های نیروی انتظامی در جمهوری اسلامی جامعه محوری و پلیسی مبتنی بر […]

رئیس پلیس مازندران: پلیس بدنبال ایجاد اعتماد،اطمینان و آرامش در جامعه است

فرمانده انتظامی مازندران گفت: پلیس با انجام اقدامات فرهنگی و اجتماعی، بدنبال ایجاد اعتماد، اطمینان و آرامش در جامعه است.

به گزارش مازنی خبر ، سردار سید محمود میرفیضی فرمانده انتظامی مازندران در جمع کارکنان معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان،گفت: یکی از مهمترین موفقیت‌های نیروی انتظامی در جمهوری اسلامی جامعه محوری و پلیسی مبتنی بر آموزه‌های اخلاقی، دینی و اسلامی است.

او تلاش برای کسب رضایت مردم، تامین امنیت و ارتقاء احساس امنیت در جامعه را از جمله اهداف نیروی انتظامی در اجرای ماموریت‌های برشمرد و افزود: با توجه به جامعه محوری پلیس در جمهوری اسلامی انتخاب مدیرانی که بتوانند قدرت تعامل با مردم را داشته باشند از مهمترین اولویت‌های نیروی انتظامی در انتخاب مدیران است.

سردار میرفیضی با اشاره به ماموریت‌های معاونت اجتماعی در نیروی انتظامی، افزود: استفاده از ظرفیت‌های درون و برون سازمانی برای تقویت اهداف ناجا، تحول سازمانی و ایجاد همدلی بین اعضاء سازمان، استفاده از ظرفیت دستگاه‌های مرتبط خصوصا در حوزه‌های اجرایی از مهمترین وظایف این معاونت است.

او استفاده از نیرو‌های توانمند، مستعد و آموزش دیده با رویکرد‌های اجتماعی محور در نیروی انتظامی خصوصا در معاونت اجتماعی که پل ارتباطی بین پلیس و مردم است را از دیگر اهداف ناجا در انتخاب مدیران برشمرد و گفت: از راهبرد‌های اصلی معاونت اجتماعی نیروی انتظامی مشارکت پذیری در امنیت عمومی و انضباط اجتماعی با توسعه ظرفیت‌های و قابلیت‌های موجود و جلب مشارکت عمومی است.

فرمانده انتظامی مازندران، اطلاع رسانی و مدیریت افکار عمومی، بهره مندی از ظرفیت‌های اجتماعی و مشارکت مردم در ماموریت ها، استفاده از قابلیت‌های رسانه ها، اقناع سازی و مسئول سازی دستگاه‌ها در امنیت عمومی را از دیگر ماموریت‌های این معاونت برشمرد.

سردار میرفیضی با تاکید بر آینده نگری، اطلاع رسانی صحیح و به موقع در مورد موضوعات نوپدید، بر ارتقاء سطح آگاهی و بینش مردم با استفاده از اقدامات فرهنگی و آموزشی، افزود: پلیس با آسیب شناسی در حوز‌های اجتماعی به دنبال استفاده از بستر‌های آموزش همگانی، مشارکت عمومی و گزارش‌های عملکردی در حوزه افکار عمومی است.

میرفیضی با اشاره به اقدمات نو در حوزه‌های اجتماعی بر پیش بینی و پیشگیری از تهدیدات و آسیب‌های اجتماعی در حوزه فضای مجازی تاکید کرد و گفت: پلیس با انجام اقدامات اجتماعی و فرهنگی بدنبال ایجاد اعتماد، اطمینان و آرامش در جامعه شود.

او مردم را مهمترین پشتوانه پلیس برشمرد و افزود: اقناع سازی، همراه کردن مردم با ماموریت‌های پلیس و پاسخگویی صریح و به موقع منجر به جلب اعتماد و مشارکت‌های مردمی در حوزه امنیت اجتماعی می‌شود.

سردار میرفیضی با بیان این که، امنیت عینی و ذهنی از ابعاد امنیت اجتماعی است، گفت: ایجاد تصویری مناسب از پلیس در اذهان عمومی، استفاده از ظرفیت‌های رسانه ای، جلب همیاران پلیس در تمامی حوزه‌های اجتماعی، جلب تعاملات بسیج، مساجد و مردم و همچنین استفاده از ظرفیت سرمایه‌های اجتماعی، استفاده از ظرفیت‌های ایجاد شده در فضای مجازی و تهیه پیوست و تولید محتوا از وظایف معاونت اجتماعی است.

فرمانده انتظامی استان مازندران در پایان با معرفی سرهنگ سیدجعفر ساداتی به عنوان معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی مازندران، گفت: خلاقیت، نوآوری، پویایی، تجربه و شایسته سالاری از جمله ملاک‌های انتخاب مدیران در نیروی انتظامی است.

همچنین فرمانده انتظامی استان مازندران با حضور در مجموعه انتظامی پلیس آگاهی سرهنگ مسعود تقدیسی را به عنوان رئیس پلیس آگاهی و سرهنگ سامع خورشاد را به عنوان رئیس پلیس فتا استان معرفی کرد.