کد خبر: 13690تاریخ انتشار : ۷:۴۹:۳۶ - دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸

فرمانده انتظامی استان مازندران خبر داد: کشف زمین خواری ۲۰ میلیاردی در چالوس

فرمانده انتظامی استان مازندران از رفع تصرف ۲۰ هزار متر از اراضی ملی به ارزش ۲۰ میلیارد ریال در شهرستان چالوس خبر داد. به گزارش مازنی خبر ، سیدمحمود میرفیضی با اعلام این خبر اظهار کرد: در پی کسب خبری مبنی بر تصرف اراضی ملی در یکی از مناطق ییلاقی مرزن آباد شهرستان چالوس، موضوع […]

فرمانده انتظامی استان مازندران خبر داد: کشف زمین خواری ۲۰ میلیاردی در چالوس

فرمانده انتظامی استان مازندران از رفع تصرف ۲۰ هزار متر از اراضی ملی به ارزش ۲۰ میلیارد ریال در شهرستان چالوس خبر داد.

به گزارش مازنی خبر ، سیدمحمود میرفیضی با اعلام این خبر اظهار کرد: در پی کسب خبری مبنی بر تصرف اراضی ملی در یکی از مناطق ییلاقی مرزن آباد شهرستان چالوس، موضوع در دستور کار ماموران پلیس قرار گرفت.

وی افزود: در جریان رسیدگی به این پرونده، ماموران کلانتری ۱۳ مرزن آباد با انجام تحقیقات پلیسی، متهم را که با محصور کردن ۲۰ هزار متر از زمین‌های ملی منطقه آن را در تصرف خود در آورده بود، شناسایی و دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی استان مازندران بیان کرد: با هماهنگی مرجع قضائی و حضور عوامل یگان حفاظت از منابع طبیعی شهرستان در یک عملیات منسجم، حصار ایجاد شده تخریب و زمین‌های مذکور در اختیار منابع ملی قرار گرفت.

این مسؤول ارزش زمین رهاسازی شده از چنگ متهم را بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال عنوان و افزود: متهم پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

میرفیضی با اشاره به این که تجاوز به منابع طبیعی، تجاوز به سرمایه‌های کشور و حقوق همه مردم به ویژه نسل آینده این کشور است، خاطرنشان کرد: زمین‌خواران بدون در نظر گرفتن حق عامه مردم در بهره‌مندی از نعمت های خدادادی با هدف رسیدن به سودهای کلان اقدام به تصرف زمین و منابع طبیعی می‌کنند که برای مقابله با این مشکل، همکاری همه مردم و دستگاه‌های نظارتی الزامی است .