کد خبر: 13707تاریخ انتشار : 8:05:33 - دوشنبه 20 ژانویه 2020

خبری خوب برای مردم قائم‌شهر ؛ رفع مشکل ۵۰ ساله پسماند شهرستان با همت شهردار و شورای اسلامی شهر

مهندس صالح زاده شهردار قائم شهر در پی بازدید از ساماندهی سایت زباله در جاده کیاکلا قائمشهر بیان داشت عملیات ساماندهی و اجرای لند فیل بهداشتی زباله به مساحت ۱۵۰۰۰۰ متر مربع به همراه راه اندازی کارخانه تفکیک ، پردازش زباله و تولید کود عالی کمپوست در دستور کار اجرایی شهرداری و شورای اسلامی قرار […]

خبری خوب برای مردم قائم‌شهر ؛ رفع مشکل ۵۰ ساله پسماند شهرستان با همت شهردار و شورای اسلامی شهر

مهندس صالح زاده شهردار قائم شهر در پی بازدید از ساماندهی سایت زباله در جاده کیاکلا قائمشهر بیان داشت عملیات ساماندهی و اجرای لند فیل بهداشتی زباله به مساحت ۱۵۰۰۰۰ متر مربع به همراه راه اندازی کارخانه تفکیک ، پردازش زباله و تولید کود عالی کمپوست در دستور کار اجرایی شهرداری و شورای اسلامی قرار گرفت .

به گزارش مازنی خبر ، وی افزود: بر اساس پیگیری و رایزنی های ویژه صورت گرفته در سازمان شهرداریها مقرر گردید اعتبارات لازم جهت این موضوع از محل اعتبارات دولتی به این بخش تخصیص داده شود و کلیه مراحل طراحی ، اخذ مجوز های زیست محیطی ، مصوبات کارگروه پسماند استان نیز ظرف ۲ ماه اخذ گردید .

صالح زاده  اذعان داشت: طراحی و ساماندهی و جمع آوری و تصفیه شیرابه زباله بصورت بیولوژیکی ، فیزیکی و شیمیایی نیز از برنامه های اجرایی مورد پیگیری شهرداری شده و در بودجه سال آتی نیز مبلغ ویژه ای در جهت اجرای کار در بودجه شهرداری قرار گرفته است.

مهندس صالح زاده افزود: شورای اسلامی و شهرداری ، ساماندهی محل دفن زباله را در اولویت برنامه های شهری قرار داده و حسب شرایط سخت اقتصادی اعتبارات داخلی ویژه ای برای این موضوع تخصیص داده اند و در صورتیکه دولت سهم مصوب شده را هر چه سریعتر پرداخت نماید ظرف مدت ۶ ماه آینده مردم قائم شهر ، به خصوص ساکنین حریم سایت زباله با وضعیت بسیار مطلوبی مواجه خواهند شد .

لازم به ذکر می باشد عملیات عمرانی پروژه با خرید زمینی به مساحت ۴۰۰۰۰ متر کنار سایت زباله قدیمی آغاز شده و مدیریت شهری تسریع در کار را در برنامه خود قرارداده است .

هزینه طراحی و اجرای سایت لند فیل ، شیرابه و کارخانه کمپوست برابر مبلغ ۴۵ میلیارد تومان برآورد و به مراجع ذیربط اعلام گردیده است .