کد خبر: 1379تاریخ انتشار : ۱۰:۱۱:۵۷ - جمعه ۱۸ خرداد ۱۳۹۷

یادداشت وارده / سخنی با نماینده عالی دولت در مازندران

مازنی خبر : دو فعال فرهنگی – رسانه ای غرب استان مازندران یاداشت مشترکی خطاب به استاندار مازندران را به رشته تحریر آوردند. متن این یادداشت که نسخه ای از آن برای مازنی خبر ارسال شده ، به شرح زیر می باشد:   حضور محترم استاندار مازندران عرض سلام و آرزوی قبول عبادات در لیالی […]

یادداشت وارده / سخنی با نماینده عالی دولت در مازندران

مازنی خبر : دو فعال فرهنگی – رسانه ای غرب استان مازندران یاداشت مشترکی خطاب به استاندار مازندران را به رشته تحریر آوردند.

متن این یادداشت که نسخه ای از آن برای مازنی خبر ارسال شده ، به شرح زیر می باشد:

 

حضور محترم استاندار مازندران

عرض سلام و آرزوی قبول عبادات در لیالی قدر و رمضان

اگر بخواهیم سرشاخه های کم توسعه یافتگی را برشماریم، یکی از مهمترینِ آن «سوء مدیریت» است.
مدیریت درست و درمان می تواند همانند چراغی، راه نمای مسیرمان برای یافتن دیگر سرشاخه ها ، نظیر تعلیم و تربیت فرهنگ و اقتصاد باشد.

اجازه میخواهیم به زبان عامیانه با شما به گفتگو بنشینیم؛

درایت مردم ما در گزینش دولت تدبیر و امید مثال زدنی است چرا که از میان برنامه های کاندیداهای ریاست جمهوری، به «یارانه ی چندبرابر و وعده های رفع فقر» ، نه گفته اند و دولتی را در صدر نشانده اند که بتواند با تدبیر، امیدهایشان را در پشتیبانی از انها به عمل تبدیل نماید.

عالجناب !
پرسش اینجاست چرا مردم ما از  کشاورز ، کارگر ، دهقان و چوپان تا اقشار تحصیلکرده توانسته اند بهترین گزینش را برای انتخاب مدیریت کلان کشور داشته باشند اما دولت مردان ما توانایی انتخاب مدیران برای اداره امور را ندارند !؟

مثلا، چگونه است که در شناخت و انتخاب یک مدیر برای گماردان در معاونت سیاسی یا فرمانداری باز می مانیم و بعد از انتخاب انگشت ندامت می گزیم !؟

چرا به اشارات ناصحان و دلسوزان توجهی نمی شود!؟ چرا سخن مخالفانِ عزل و نصب شنیده نمیشود!؟

ممکن است گفته شود در گزینش مدیران، عوامل پیدا و پنهان فضای انتخاب را تیره و تار میکنند.
اگر در گزینش مدیران فشارها زیاد می شود، در این صورت چرا فقر و تنگناهای معیشتی که نفس مردم را به شمارش درآورد، نتوانست در انتخاب درست این مردم خردمند خدشه وارد کند!؟

در جایی، دکتر روحانی گفت مدیرانش باید شهامت داشته باشندو راقمان این سطور در حمایت از آن سخن دکتر روحانی نوشتیم اگر مدیران دولت نمیتوانند غصه های رو به رشد تنگ عیشی مردم را کم نمایند، لااقل شهامت داشته باشند و در مقابل فشارهای ناصواب در عزل و نصب مدیران ایستادگی کنند. مردم ما اگر این شهامت را ببینند دلهاشان گرم و امیدهاشان بیشتر می شود.

امروز در استان مازندران؛ نه در خفا که علنا و نه از مجرای تشکیلات ،مدیران اجرایی و دولتی در دفاتر نمایندگان، گزینش می شود!

در خصوص انتصاب معاونین فرمانداری ها، شنیده می شود در دفتر فلان نماینده، از افراد برای گزینش، مصاحبه صورت می گیرد !

بجای گمانه زنی های رایج، بازار بدگمانی ها داغ است.
عده ای، بدهکاری هایشان به فعالین ستاد انتخاباتی خود را می خواهند از طریق بذل و بخشش پست های مدیریتی پرداخت کنند و در این ماه های متتهی به انتخابات، ادارات و سازمانها را به ستادهای انتخابات آتی تبدیل نمایند!

جناب استاندار!

شما نماینده عالی دولت در مازندران هستید و بی شک ضعف یا قوت شما به حساب دولت نوشته خواهد شد.
همانطور که می دانید، زمان به سرعت سپری خواهد شد و در آینده ی نچندان با غربال قضاوت، عملکرد امروزتان را در معرض وزش تندباد نقد قرار خواهند داد تا پوسته را از مغز جدا نمایند؛ بنابراین از شما انتظار داریم با اقتدار برآمده از پشتوانه رای مردم به رییس دولتی که شما نماینده عالی آن در این استان می باشید و در چارچوب اختیارات قانونی خود، از استقلال قوه مجریه صیانت کنید و اجازه دخالت به کسانی که از مسیر وظایف ذاتی خود دور مانده اند و سعی دارند با مداخلات سهم خواهانه، افرادی از گماشتگانشان را صرفا بر اساس بده و بستانهای سیاسی که نافی شایسته سالاری است بر شانه های خسته مدیریت اجراییِ شهرستانها تحمیل کنند، ندهید.
مهرافزون

✍️ ولی الله پاشا – علی عادلیفرد
فعالان فرهنگی و رسانه ای

 

شما هم می توانید یادداشت های خود را جهت انتشار در «مازنی خبر» برای ما ارسال کنید

MazaniNews@gmail.com