کد خبر: 13800تاریخ انتشار : 12:06:47 - شنبه 25 ژانویه 2020

عبدالله رضیان در گفتگو با مازنی‌خبر: عده‌ای که رد صلاحیت شدند و این موضوع را به دیگر رقبا ربط می‌دهند، دنبال مظلوم‌نمائی هستند / برخی از کاندیداها از خود مرجع می سازند! / مردم ما خریدنی نیستند / همیشه تلاش کرده‌ام سالم زندگی کنم و به مردم دروغ نگویم / برخی افراد برای فریب افکار عمومی ، اقدام به تخریب کاندیداهای تایید صلاحیت شده می‌کنند

  اختصاصی مازنی خبر : نماینده مردم قائم‌شهر ، سوادکوه ، جویبار ، سیمرغ و سوادکوه‌شمالی در مجلس شورای اسلامی در خصوص بداخلاقی های انتخاباتی برخی از کاندیداها گفت: بداخلاقی های انتخاباتی یکی از پدیده های جدیداً رایج شده در زمان انتخابات و زمان رد یا تایید صلاحیت کاندیداهاست که متاسفانه برخی از آنها به […]

عبدالله رضیان در گفتگو با مازنی‌خبر: عده‌ای که رد صلاحیت شدند و این موضوع را به دیگر رقبا ربط می‌دهند، دنبال مظلوم‌نمائی هستند / برخی از کاندیداها از خود مرجع می سازند! / مردم ما خریدنی نیستند / همیشه تلاش کرده‌ام سالم زندگی کنم و به مردم دروغ نگویم / برخی افراد برای فریب افکار عمومی ، اقدام به تخریب کاندیداهای تایید صلاحیت شده می‌کنند

 


اختصاصی مازنی خبر : نماینده مردم قائم‌شهر ، سوادکوه ، جویبار ، سیمرغ و سوادکوه‌شمالی در مجلس شورای اسلامی در خصوص بداخلاقی های انتخاباتی برخی از کاندیداها گفت: بداخلاقی های انتخاباتی یکی از پدیده های جدیداً رایج شده در زمان انتخابات و زمان رد یا تایید صلاحیت کاندیداهاست که متاسفانه برخی از آنها به منظور تخریب سایر رقیبان مرتکب می شوند که با رفتارهای غیر حرفه ای و غیر اخلاقی توام است.

عبداله رضیان در گفتگوی اختصاصی با مازنی‌خبر ، با اشاره به صرف هزینه های سرسام آور تبلیغاتی توسط برخی از کاندیداها افزود: خوشبختانه بعد از اعلام عدم صلاحیت برخی از کاندیداها توسط شورای نگهبان ، بسیاری از این فعالیتهای تبلیغاتی فروکش کرده و خبری از هزینه های سرسام آور تبلیغاتی نیست.
البته این ریزش برای فضاهای انتخاباتی موجود ، امری کاملا طبیعی است. اما بنده حاضر نیستم با هیچ یک از کاندیداهای ردصلاحیت شده بنشینم و آنها را وادار به حمایت کنم. از نظر من این عمل ، کاملاً غیر حرفه ای و غیر اخلاقی است.

برخی از کاندیداها از خود مرجع می سازند!
کاسبان انتخابات چند درصد از آراء مردمی را به دست می آورند؟

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در ادامه اظهار داشت: نگاه مردم و اقتدای آنها به مرجع انتخاباتی خود امری طبیعی است. اما کاندیداهایی که از خود مرجع می سازند بزرگترین معضل انتخاباتی را به وجود می آورند. متاسفانه در زمان انتخابات ما رفتارهای ناشایست زیادی از کاندیداها می بینیم. کسانی که با پول زیاد وارد فضای انتخاباتی می شوند و اقدام به خرید آراء مردم می کنند. البته این افراد فقط می توانند درصد کمی از این آراء را جذب کنند. این افراد صرفآ کاسبان انتخاباتی هستند. اکثریت مردم ما شعور و درک سیاسی بالایی دارند و خریدنی نیستند.

عبدالله رضیان ضمن تقدیر از عملکرد شورای نگهبان و انتقاد از رفتارهای تخریبی برخی از کاندیداهای رد صلاحیت شده افزود: شورای نگهبان با استعلام از مراجع چهارگانه و منابعی که برای عموم قابل دسترس نیست ، صلاحیت افراد برای شرکت در انتخابات مجلس را بررسی کرده و به صورت پنهانی به نامزدها اعلام می کند. این موضوع هیچ ربطی به سایر رقبا ندارد و هیچ نامزد انتخاباتی نمی تواند در این برسی دخالت یا اعمال نفوذ کند.
اما متاسفانه می بینیم برخی از کاندیداها برای مظلوم نمایی و فریب افکار عمومی ، اقدام به تخریب کاندیداهای تایید صلاحیت شده می کنند که این امر در فضای مجازی بیشتر اتفاق می افتد و دلیلی جز حسادت ندارد.

من همیشه تلاش کرده ام سالم زندگی کنم و به حقوق دولتی خود قانع باشم

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ، توجه به ویژگی‌های بارز شخصیتی را مهمترین معیار برای مردم در انتخابات دانست و تصریح کرد: نمایندگان ، عصاره ملت و جامعه هستند و باید ظرفیت حفظ این جایگاه را در خود ایجاد کنند. بنده به عنوان کسی که سالها در دستگاه قضا فعالیت داشته ام ، تلاش کردم در تمام ابعاد زندگی خصوصی ، اجتماعی و حرفه ای خودم این ظرفیتها را حفظ کنم و سالم زندگی کنم. من همواره به حقوق دولتی اکتفا کرده ام و قناعت را سرلوحه زندگی خویش قرار داده ام.

من آدم سیاسی نیستم و از دروغ متنفرم!
مردم بهترین قاضی هستند

رضیان در گفتگو با مازنی‌خبر ادامه داد: از دروغ متنفرم و معتقدم دروغگویی بزرگترین آسیب در جامعه و بدنه مدیریتی کشور است. من آدم سیاسی نیستم و همیشه تلاش کردم از سیاسی کاری پرهیز کنم تا بتوانم با مردم ارتباط بهتری داشته باشم. مردم بهترین قاضی هستند و مطمئن باشید از شناخت کافی نسبت به نمایندگان و کاندیداهای مجلس شورای اسلامی برخوردارند.

عملکرد هر دوره از مجلس باید با توجه به شرایط زمان خودش سنجیده شود

عبدالله رضیان با تاکید بر اینکه عملکرد هر دوره از مجلس باید با توجه به شرایط زمان خودش سنجیده شود افزود: من هرگز تایید نمی کنم که مجلس دهم مجلس ضعیفی بوده است!

وی ادامه داد: در تاریخ ایران چه قبل از انقلاب و چه بعد از انقلاب دیده نشده بود که درآمدهای نفتی به طور کامل از درآمدهای کشور حذف شود. و این اتفاق در مجلس دهم افتاد. در سال گذشته و سال جاری حتی یک قطره از نفت کشور به صورت قانونی و از مسیر درست فروخته نشد. در نتیجه امروز شاهد کسری بودجه ای ۱۲۰ هزار میلیارد تومانی در دولت هستیم. و این موضوع دست دولت و مجلس را بسته است.

با این وجود کارهای زیادی در کشور ما و مازندران انجام شده که نباید از نظرها پوشیده بماند. از جمله تقویت صنعت نساجی که پس از سالها رکود حرکتی رو به جلو یافته است. صعود تیم فوتبال نساجی قائم شهر به لیگ برتر بعد از سالها انتظار که به موجب آن و با پیگیری های انجام شده ، زیرساختهای ورزشی لازم در ورزشگاه شهید وطنی قائم شهر فراهم و تکمیل شد.

تعریض و بازگشایی جاده هراز و فیروزکوه با گره های ترافیکی زیاد ، تامین منابع مالی برای ایجاد زیرساختهای ارتباطی و کشاورزی در روستاها و تامین آب شرب سالم و بهداشتی برای روستاییان عزیز، ایجاد و تجهیز مراکز درمانی از جمله بیمارستان رازی با ۲۳ هزار متر مربع زیربنا ، از مهمترین طرحهای درمانی منطقه است که با تلاش دولت و نمایندگان مجلس و تزریق ۷۰ میلیارد تومان ، از وزارت راه و شهرسازی گرفته شد و به وزارت بهداشت و درمان واگذار شد. این پروژه در حال حاضر ۸۶ درصد رشد داشته است که با توجه به حجم بالای کار و تعدد تاسیسات فنی ، امیدواریم تا پایان امسال به بهره برداری برسد.

تقویت صنعت و تشویق سرمایه گذاران برای ماندن و سرمایه گذاری در منطقه از جمله شرکت فرش ساوین تاب از دیگر اقدامات ارزشمندی است که در شرایط سخت اقتصادی امروز انجام شده است.

نماینده مردم قائم شهر در مجلس شورای اسلامی ، طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان را از دیگر دستاوردهای مجلس دهم توصیف نمود که متاسفانه به دلیل اعمال تحریم های ظالمانه و فراهم نبودن منابع مالی ، دولت نتوانست این طرح را اجرا کند.

رضیان خاطر نشان کرد: در دولت نهم و دهم ۸۰۰ میلیارد دلار نفت فروخته شد که معلوم نشد پول آن به کجا رفت و بخش عمده ای از درآمدهای نفتی به کشور بازنگشت. اما دولت و مجلس فعلی توانست در شرایط سخت امروز و تحریم های بی سابقه ، کشور را اداره کند تا مردم بتوانند به زندگی طبیعی خود ادامه دهند.

عبدالله رضیان در گفتگو با مازنی‌خبر ، با اشاره به حضور میلیونی مردم در تشییع پیکر پاک شهید قاسم سلیمانی ، این حرکت خودجوش را نشانه بصیرت و آگاهی مردم و آحاد جامعه دانست و تصریح کرد: شرکت در انتخابات مجلس یکی از مظاهر مهم دموکراسی به شمار می رود. اما اگر این انتخاب درست نباشد تمامی ارکان اقتصادی ، فرهنگی و سیاسی جامعه آسیب می بیند.

وی ادامه داد: آنچه که مسلم است عدم حضور مردم ، تضییع حقوق خود مردم است و شرکت نکردن در انتخابات به ضرر خودشان تمام می شود. مردم برای پاسخ گرفتن و اجرای خواسته هایشان باید از مجلس مطالبه کنند و تنها راه رسیدن به این هدف حضور حداکثری در انتخابات است.  که این مهم تاکید مقام معظم رهبری نیز به شمار می رود.